Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444
Argentina (Argentina) Argentina
Atnaujinta: 2022-11-22
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected]


Specifiniai reikalavimai dėl COVID-19, susiję su atvykimu į šalį, Argentinoje panaikinti 2022 m. rugpjūčio 26 d.: nebėra reikalavimo pildyti kelionės formą, pateikti skiepų pažymėjimą, turėti atitinkamą sveikatos draudimą. Daugiau informacijos apie atvykimo į šalį reikalavimus pateikia Argentinos Nacionalinė migracijos tarnyba.

Iki 2022-12-31 Argentinoje lieka galioti Vyriausybės paskelbta ekstremali sveikatos padėtis dėl COVID-19. Taisyklės ir epidemiologinė situacija skelbiama šiame puslapyje.

Jūsų saugumas

 • Itin venkite atokių arba prastai apšviestų vietų naktį, tačiau net ir viešose vietose dienos metu atidžiai saugokite savo dokumentus ir asmeninį turtą. Nenešiokite visų savo vertybių vienoje vietoje. Venkite nešiotis dideles pinigų sumas. Pinigų diržas po drabužiais yra saugiausias pasirinkimas. Venkite dėvėti papuošalus. Mokant banko atsiskaitymo kortele, jūsų gali būti paprašyta pateikti asmens dokumentą su nuotrauka, todėl turėkite pasą su savimi, bet jį itin saugokite. Kelionės metu turėkite ir savo paso fotokopiją, laikykite ją saugioje vietoje.
 • Paplitęs vagystės būdas, kai vagys, apsimetę viešbučio svečiais, iškrausto krepšius, kol turistai registruojasi viešbučiuose. Laikykite savo daiktus šalia savęs ir restoranuose bei baruose. Nekabinkite krepšių ant kėdės atlošo, o laikykite juos ant kelių.
 • Būkite budrūs ir saugokitės gatvės kišenvagių (dažnai - moterų), kurie naudoja įvairius būdus turistų dėmesiui nukreipti. Buenos Airėse gali tekti susitikti su „garstyčių sukčiais“ - kai vagys apiplėšia turistus tuo metu, kai jų bendrininkai apsimeta padedantys turistams pašalinti ant jų esą netyčia užtiškusį garstyčių ar pomidorų padažą. Jei atsidursite tokioje situacijoje, mandagiai, bet tvirtai atsisakykite jų pagalbos.
 • Stenkitės nenaudoti mobiliųjų telefonų gatvėje, nes jie gali būti pagrobiami tiesiog iš rankų. Gana dažni atvejai, kad vagys ant motociklų plėšia iš pėsčiųjų krepšius. Dažnos vagystės iš transporto priemonių, ypač nuomojamų automobilių. Stenkitės savo vertingus daiktus automobiliuose laikyti taip, kad jie nebūtų matomi iš išorės. Venkite naudotis bankomatais naktį ir visada būkite atidūs aplinkai, kai išsiimate grynųjų pinigų.
 • Buenos Airėse visada būkite itin budrūs San Telmo, La Boca, Retiro, Florida gatvės, 9 de Julio, Avenida de Mayo ir Rivadavia zonose, metro traukiniuose ir autobusuose bei jų stotyse. Pasitaiko apiplėšimų su fiziniu smurtu ir panaudojant ginklą, o ypač - gatvėse, esančiose prie pat La Boca turistinės zonos Caminito. Tokiose vietovėse stenkitės būti netoli policijos patrulių.
 • Jei esate užpultas, be pasipriešinimo atiduokite savo grynuosius pinigus ir vertybes.
 • Jei Buenos Airėse prireikė policijos pagalbos anglų kalba, ją galite rasti adresu Avenida Corrientes 436 arba skambinti +54 911 5050 9260 3293, veikiančiu visą parą.
 • Mendozoje visada būkite budrūs, tačiau ypač - autobusų stotyje ir General San Martín parke. Vietos policijos pagalbos anglų kalba galima gauti adresu San Martin 1143, arba +54 (0)261 413 2135, veikiančiu visą parą.
 • Jei įmanoma, nekvieskite taksi gatvėje, o užsisakykite taksi iš anksto.
 • Argentinoje pasitaiko ir „trumpųjų“ asmenų pagrobimų, kai aukos verčiamos ištuštinti savo banko sąskaitas skirtinguose bankomatuose, po to jos paprastai greitai paleidžiamos.
 • Būkite budrūs ir nepakliūkite į narkotikų gabenimo nusikaltimų schemas. Turėdami net ir labai nedidelį narkotikų kiekį, galite ilgam pakliūti į kalėjimą.
 • Jei tapote nusikaltimo auka, turėtumėte apie tai informuoti artimiausią policijos nuovadą ir gauti šį faktą patvirtinantį policijos dokumentą.

Ekstremalus ir nuotykių sportas

 • Jei užsiimate ekstremaliomis ar nuotykių sporto šakomis (įskaitant sklandymą parasparniu, laipiojimą, vairavimą bekele, skraidymą oro balionu), pasirūpinkite tinkamomis saugos priemonėmis. Naudokite tik patikimus operatorius ir reikalaukite apmokymo užsiimti šia veikla. Įsitikinkite, kad jūsų kelionės draudimas apima visą veiklą, kuria norite užsiimti šalyje, įskaitant gelbėjimą sraigtasparniu ir medicininę evakuaciją nelaimingo atsitikimo metu.

Politinis aktyvumas

 • Politinės demonstracijos ir piketai Argentinoje yra gana dažni. Kai kurios demonstracijos pritraukia daug žmonių, ir yra buvę atvejų, kai demonstracijos virsdavo smurtinėmis. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojame vengti protestų, demonstracijų ir eitynių.

Vietinės kelionės

 • Socialinių neramumų metu piketuotojai kartais blokuoja pagrindinius kelius į Buenos Aires ir iš jų. Tai gali sukelti didelių vėlavimų.

Kelionės lėktuvu

 • Išvykimo iš Argentinos oro uostų skrydžių tvarkaraštis gali būti nepatikimas, neretai pasitaiko skrydžių atidėjimų ar atšaukimų. Prieš keliaudami į oro uostą, pasitikrinkite savo skrydžio būseną su oro linijų bendrove ar kelionių kompanija.

Kelionės keliais

 • Vairavimo ir eismo saugumo standartai skiriasi nuo europietiškų. Dažnai nepaisoma greičio apribojimų ir šviesoforo signalų. Būkite atidūs vairuodami ir pasirengę netikėtiems kitų eismo dalyvių manevrams. Nusikaltimai prieš vairuotojus ir jų keleivius yra gan dažni, ypač - stovint prie šviesoforo. Didžiuosiuose miestuose visada laikykite uždarytus automobilio langus ir užrakintas duris.
 • Būkite atsargūs keliaudami netoli sienos su Paragvajumi ir Brazilija, nes šiose dalyse gali būti gabenama kontrabanda. Jei ketinate ten vairuoti, kelionės patarimų rekomenduojame kreiptis į vietos valdžios institucijas.

Kadangi Lietuva neturi Argentinoje įsikūrusios diplomatinės atstovybės, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis – Jungtinės Karalystės Vyriausybės rekomendacijos keliaujantiems į Argentiną.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-12-31

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija City of Buenos Aires and the Province of Buenos Aires
Pareigos: Garbės generalinis konsulas Argentinoje (Buenos Airės)

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+48 22 617 6028, +48 22 617 6029
+48 22 617 7162
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją