Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU ! Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją. Sužinok daugiau.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Baltarusija (Belarus) Baltarusija
Atnaujinta: 2022-01-06
Skubios pagalbos telefono numeris: 103
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo 2020 m. gruodžio 21 d. užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės neleidžiama atvykti į Baltarusijos Respubliką. Išimtis taikoma atvykstantiems per Minsko tarptautinį oro uostą. Asmenų kategorijų, kurioms taikomos išimtys atvykstant per kitus sienos kirtimo punktus, sąrašą ir daugiau informacijos rusų kalba galima rasti čia.

Lietuva įtraukta į Baltarusijoje skelbiamą koronaviruso paveiktų šalių sąrašą.

Užsieniečiams ir Baltarusijos Respublikos piliečiams, atvykstantiems iš paveiktų šalių, taikomas reikalavimas 7 dienos izoliuotis nuo atvykimo į Baltarusijos Respubliką dienos. Iki izoliacijos termino pabaigos išvykti iš šalies neleidžiama. Atkreipiame dėmesį, kad paveiktų šalių sąrašas yra nuolat atnaujinamas.

Visi atvykstantys vyresni nei 6 metų užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, išskyrus nuolat gyvenančius Baltarusijoje, pasienio kontrolės punkte privalo pateikti ne anksčiau kaip 72 val. iki Baltarusijos sienos kirtimo datos PCR metodu atlikto COVID-19 tyrimo neigiamo testo rezultatus. Asmenims, neturintiems šio medicininio dokumento, nebus leista atvykti į Baltarusijos Respubliką. Asmenims, atvykstantiems į Baltarusiją ir turintiems skiepų nuo COVID-19 sertifikatą, patvirtinantį baigtą vakcinacijos kursą, netaikomas reikalavimas dėl PCR-testo ir izoliacijos. Nuo paskutinio skiepo turi būti praėję ne mažiau 1 ir ne daugiau 12 mėnesių. Vakcinacijos dokumentas/sertifikatas turi būti atspausdintas. Plačiau skaitykite čia.

Saviizoliacijos reikalavimas netaikomas asmenims, atvykusiems į Baltarusiją Baltarusijoje registruotų juridinių asmenų kvietimo pagrindu arba pagal pranešimą apie artimo giminaičio ar sutuoktinio sunkią ligą ar mirtį, taip pat juos lydintiems asmenims.

Apie reikalavimo izoliuotis ar pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą taikomas išimtis skaitykite čia.

Vykimui tranzitu būtina turėti tai patvirtinančius dokumentus ir Baltarusijos Respublikos teritoriją kirsti per 24 val. Užtrukus ilgiau reikalaujama pateikti COVID-19 tyrimo neigiamo testo rezultatus.

Informacija dėl atvykimo  į Lietuvos Respubliką pandemijos laikotarpiu pateikiama čia.

Asmenys, kurie atvyko į Baltarusiją su viza – gali išvykti iš Baltarusijos praėjus 7 d. saviizoliacijos laikotarpiui (jei saviizoliacijos reikalavimas taikomas).

Asmenys atvykę per Minsko, Bresto, Vitebsko, Gomelio, Gardino, Mogiliovo oro uostus pagal bevizio vykimo schemą (t.y. be Baltarusijos vizos), išbuvę 7 d. saviizoliacijoje:

  • turi išvykti iš Baltarusijos per Minsko, Bresto, Vitebsko, Gomelio, Gardino, Mogiliovo oro uostus (išskridimas į Rusiją neskaitomas išvykimu). Įvertinus, kad BELAVIA skrydžiai į ES šiuo metu nevykdomi, reikia rinktis skrydžius iš Minsko į valstybę, į kurią LR piliečiai vyksta be vizų;
  • arba kreiptis į Baltarusijos teritorinius Migracijos ir pilietybės tarnybos padalinius pagal buvimo vietą (Minske: Управление по гражданству и миграции ГУВД Мингорисполкома, проспект Независимости 46В, Минск, тел. +375 17 3318168) ir gauti išvykimo vizą (выездная виза) su kuria galima išvykti iš Baltarusijos antžeminiu keliu.

Asmenims, kurie gyvena Baltarusijoje, t.y. turi leidimus laikinai ar nuolat gyventi Baltarusijoje, leidžiama išvykti iš Baltarusijos tik oro keliu arba antžeminiu transportu į savo pilietybės šalį 1 kartą per 3 mėn. Išvykti antžeminiu keliu leidžiama tik išimtinais atvejais – su pranešimu apie artimo giminaičio ar sutuoktinio sunkią ligą ar mirtį, turint darbo kontraktą kitoje šalyje, gydymosi tikslais, pateikus užsienio gydymo įstaigos patvirtinimą arba mokymosi tikslais, pateikus užsienio valstybės mokymo įstaigos patvirtinimą.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma. 

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-04-06

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Vykstant su diplomatiniu pasu vizos trumpalaikiam buvimui nereikia.

Pastaba:

Baltarusijos teritorijoje šiuo metu veikia dvi bevizio režimo schemos:

1. Bevizis režimas 30 parų laikotarpiui atvykstant ir išvykstant per Minsko oro uostą. Daugiau informacijos galima rasti čia (informacija apie bevizį režimą pateikiama tik rusų kalba).

2. Bevizis režimas 15 dienų laikotarpiui Bresto ir Gardino regionuose. Daugiau informacijos - oficialiame bevizio režimo informacijos tinklapyje. Dėmesio:

Visais kitais atvejais vykstant į Baltarusiją reikalinga viza. Dėl detalesnės informacijos apie bevizius režimus ir vizas teirautis Baltarusijos ambasados Vilniuje.

Kita informacija

Informacija apie eiles pasienyje

Baltarusijos muitinės informacija

DĖMESIO! Dėl vykimo į Rusijos Federaciją per Baltarusijos Respubliką:

Rusijos Federacija įvedė apribojimus trečiųjų šalių ir ES piliečių patekimui į Rusijos Federacijos teritoriją iš Baltarusijos Respublikos pusės ne per tarptautinius ar dvišalio susisiekimo pasienio punktus. Kadangi šiuo metu tarp Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos nėra tarptautinių pasienio punktų, kuriuose būtų atliekama vykstančių asmenų ir transporto kontrolė, vykimas per Baltarusijos-Rusijos sieną ES piliečiams yra apribotas.

Vykimas į Rusijos Federaciją be apribojimų vyksta per Latvijos Respublikos – Rusijos Federacijos tarptautinius pasienio punktus.

Planuojant Baltarusijoje būti daugiau negu 30 dienų, privaloma užsiregistruoti Baltarusijos elektroninių paslaugų portale arba šalies institucijose. Daugiau informacijos rusų kalba - Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00
Darbo laikas V: 9.00-17.00
Pietų pertrauka 13.00-13.45
Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas
Sekretoriatas
Vizų klausimai tel.
informacija teikiama 9.00-13.00 val.
+375 17 285 33 37; (konsulinis skyrius: +375 17 285 31 74)

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Latvijos Respublikos konsulatas Vitebske

Atstovauja LR išduodant Šengeno vizas

Adresas: 27a B. Hmelnickogo, 210015 Vitebsk
Telefonas: +375 212 614 482
El.p. adresas: [email protected]

Prašymus išduoti Šengeno vizą gali pateikti tik diplomatinių ir tarnybinių pasų turėtojai.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+370 5 213 33 22, +370 5 213 22 55 (informacija)
+370 5 233 06 26
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją