Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją, o ten esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams palikti šią šalį.

Sužinokite daugiau
Kanada (Canada) Kanada
Atnaujinta: 2021-07-21
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl COVID-19 pandemijos užsieniečiams, įskaitant Europos Sąjungos valstybių piliečius, galioja draudimas nebūtinųjų kelionių tikslais atvykti į Kanadą. Tarptautiniai skrydžiai vykdomi tik į 4 Kanados tarptautinius  oro uostus: Torontą, Vankuverį, Kalgarį ir Monrealį. Į šalį įleidžiami tranzitu vykstantys asmenys, pateikę galiojančius bilietus į savo galutinio kelionės tikslo valstybę. 

Jei COVID-19 pandemijos situacija Kanadoje nepablogės, planuojama, kad nuo rugsėjo 7 dienos į šalį galės atvykti pilnai pasiskiepiję (nuo antros vakcinos turi būti praėję mažiausiai 14 dienų iki atvykimo) užsieniečiai, įskaitant ir Europos Sąjungos valstybių piliečius.

Visi atvykę keliautojai turi pateikti savo duomenis ArriveCAN programėlėje 72 val. iki atvykimo į Kanadą. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Nuo liepos 5 d. 23:59 val. Kanados laiku įsigalioja išimtys pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, galintiems atvykti į Kanadą, kurie atitinka žemiau keliamus reikalavimus:

 • Turi teisę atvykti į Kanadą (sąrašą galima rasti čia)
 • Yra pilnai pasiskiepiję Pfizer, Moderna, AstraZeneca arba Johnson & Johnson vakcinomis, nuo antro skiepo gavimo datos praėjo ne mažiau, nei 14 dienų ir turi tai įrodančius dokumentus anglų arba prancūzų kalbomis, arba oficialų skiepų dokumentų vertimą
 • Neturi COVID-19 simptomų
 • Yra atlikę molekulinį PGR testą 72 val. iki skrydžio ir gavę neigiamą jo atsakymą.

Šiems keliautojams atvykus į Kanadą nebus taikomas 14 dienų izoliacijos bei 8-os dienos testo reikalavimas. Norint pasinaudoti šia išimtimi, prieš kelionę bus privaloma įkelti pilną vakcinaciją įrodančių dokumentų (anglų arba prancūzų kalbomis arba oficialaus vertimo į šias kalbas) nuotraukas į programėlę ArriveCan. Daugiau informacijos galima rasti čia

Nepasiskiepijusiems keliautojams vis dar taikomos 14 d. izoliacijos ir kitos taisyklės. Platesnę informaciją galima rasti čia

Nuo rugpjūčio 9 d. JAV piliečiai ir nuolatiniai gyventojai, kurie gyvena JAV ir yra pilnai pasiskiepiję (nuo antros vakcinos turi būti praėję mažiausiai 14 dienų), galės atvykti į Kanadą nebūtinaisiais tikslais

Platesnę informaciją apie keliavimo draudimus, išimtis ir patarimus kelionėms į Kanadą, galima rasti čia


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-10-21

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Prieš vykstant į Kanadą yra privaloma užsiregistruoti internetinėje sistemoje eTA. Visi Lietuvos Respublikos piliečiai, atvykstantys oro transportu (išskyrus turintys Permanent resident statusą Kanadoje), turi turėti elektroninį patvirtinimą keliauti į Kanadą. Elektroninis patvirtinimas keliauti į Kanadą galioja iki 5 metų. Platesnė informacija apie eTA skelbiama http://www.canada.ca/eta.

Kanados vizos nereikia tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie į Kanadą vyksta turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 180 dienų laikotarpiui.

Kanados vizos reikia Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Kanadą ilgesniam kaip 180 dienų laikotarpiui, vykstantiems studijuoti arba darbo tikslais. Nuo 2018.07.31 norint gauti Kanados vizą reikia asmeniškai atvykti į bet kurį iš Kanados vizos išdavimo centrų (arčiausias Lietuvos yra Varšuvoje) ir pateikti biometrinius duomenis.

Kita informacija

INFORMACIJA APIE KONSULINES MISIJAS 2021 METAIS

Siekdama gerinti konsulinių paslaugų teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams kokybę ir prieinamumą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Kanadoje rengia išvažiuojamąsias konsulinių paslaugų teikimo misijas į TORONTĄ, VANKUVERĮ IR MONREALĮ*.

Misijos metu bus priimami Lietuvos Respublikos piliečių prašymai ir dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pasų ar / ir ATK keitimo ir išdavimo, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, dėl užsienyje sudarytų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, dėl konsulinių pažymų išdavimo, dėl Kanados institucijų išduotų dokumentų legalizavimo bei teikiamos kitos ambasados patarėjos K. Seniavskienės konsulinės paslaugos.

KONSULINĖ MISIJA TORONTE vyks GEGUŽĖS 14 d.  (penktadienį) ir 15 d. (šeštadienį) Prisikėlimo parapijos patalpose, adresu 1 Resurrection Road, Toronto, ON M9A 5G1

KONSULINĖ MISIJA VANKUVERYJE vyks LIEPOS 8 d. (ketvirtadienį), 9 d. (penktadienį)  ir 10 d. (šeštadienį) Adresu: St. Peter's Estonian Lutheran Church 6520 Oak St, Vancouver, BC V6P 3Z2

*MONREALYJE konsulinės misijos datas ir registraciją Ambasados svetainėje paskelbsime 2021 m. rugpjūčio mėn.

Dėl konsulinių paslaugų maloniai prašome registruotis iš anksto el. paštu consul.ca@mfa.lt ir nurodyti:

 1. miestą, kuriame pageidaujate konsulinės paslaugos – Torontas ar Vankuveris,
 2. vardą, pavardę ir telefono numerį asmens, kuriam reikalingos konsulinės paslaugos,
 3. asmens, pageidaujančio konsulinės paslaugos, asmens kodą ar pilną gimimo datą – metus, mėnesį ir dieną,
 4. kokios konsulinės paslaugos pageidausite.

Elektroniniu laišku informuosime apie Jūsų priėmimui skirtą konkretų laiką ir reikalingus su savimi turėti dokumentus.

Atkreipiame dėmesį, kad:

 • Konsulinės misijos metu bus priimami tik iš anksto užsiregistravę asmenys.
 • Pagal nuo 2020 m. gruodžio 1 d. įsigaliojusio Konsulinio mokesčio įstatymo pakeitimus, už konsulinius veiksmus, atliekamus išvažiuojamųjų konsulinių misijų metu, imamas 50 proc. didesnis konsulinis mokestis.
 • Sumokėti konsulinį mokestį už konsulines paslaugas bus galima vietoje  banko kortelėmis arba prašome su savimi turėti sertifikuotą banko čekį – gavėjas Embassy of Lithuania. Grynųjų pinigų nepriimame, atsiprašome už nepatogumus.
 • Informacija dėl dokumentų, reikalingų konkretiems konsuliniams veiksmams atlikti, yra paskelbta Ambasados internetiniame puslapyje https://ca.mfa.lt/ca/lt/konsuline-informacija/aktuali-informacija/pasas.

Siekiant užtikrinti saugumą, visi lankytojai konsulinės misijos vizito metu privalo dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo, atvykti ne didesnėje nei vieno šeimos vieneto asmenų grupėje paskirtu laiku.

Informacija apie konsulines misijas Kanadoje: https://ca.mfa.lt/ca/lt/naujienos/informacija-apie-konsulines-misijas-2021-metais.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Quebec
Pareigos: Garbės generalinis konsulas Kanadoje (Kvebeko provincijoje)
+1 450 347 1800
Pareigos: Garbės generalinis konsulas Kanadoje
+1 416 201 8990
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją