Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Kinija (China) Kinija
Atnaujinta: 2021-11-30
Skubios pagalbos telefono numeris: 120
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Siekdama stabdyti tolimesnį koronaviruso plitimą šalyje Kinija priėmė sprendimą laikinai sustabdyti galiojantį bevizį režimą, pagal kurį trečiųjų šalių piliečiai, turintys galiojantį kelionės dokumentą, lėktuvo bilietą bei leidimą vykti į kitą valstybę per tam tikrus Kinijos tarptautinius oro uostus, galėjo tranzitu per 72 valandas arba 144 valandas vykti be vizos.

Užsieniečiai, atvykstantys į Kiniją užsiimti būtina ekonomine, technologine ar kita veikla, taip pat skubiais humanitariniais atvejais, gali kreiptis dėl vizų į Kinijos vizų tarnybas užsienyje.

Nuo 2020-11-06 į Kiniją iš Lietuvos ar per kitas šalis tranzitu vykstantys keleiviai registruojantis skrydžiui privalo turėti testų, atliktų Lietuvoje ir tranzitinėje šalyje (IgM ir PGR testai) ne daugiau kaip prieš 48 valandas, įrodymus. Gautus PGR sertifikatą ir IgM protokolą reikia įkeltį į on-line sistemą, taip pat užpildyti papildomas formas. Galimas tranzitas tik per 1 šalį.

Daugiau informacijos apie testus ir žalią kodą skaitykite čia.

Daugiau informacijos apie kitus reikalavimus pateikiama čia bei čia.

Atkreipiame keliaujančių į Kiniją su vaikais dėmesį - nuo 2020 m. spalio 30 d. vaikai, atvykę į Kiniją, kuriems nustatyta COVID-19 liga,  atskiriami nuo tėvų ir gydomi atskirai. Tėvai gali bendrauti su vaiku tik video pokalbių metu.

SVARBU! Kinija įvedė įvažiavimo sąlygas, smarkiai ribojančias asmenų patekimą į šalį. Yra gauta pranešimų apie Europos Sąjungos piliečių sulaikymo atvykus į Kiniją atvejus ir jų patalpinimą į ligonines karantinui, kai po atlikto tyrimo jų kraujyje dėl buvusio susirgimo COVID-19 liga arba po vakcinacijos nustatomi antikūnai. Paprastai asmenys laikomi ligoninėje kelias dienas, o atskirais atvejais - mėnesį ar net ilgiau nei tris mėnesius. Kai kuriais atvejais buvo atlikti invaziniai tyrimai, kurių klinikinė vertė abejotina. Prieš važiuodami į ligoninę, keliautojai turėjo pasirašyti dokumentus kinų kalba, neužtikrinant vertimo į jiems suprantamą kalbą, o vėliau be jokio paaiškinimo išvežti į ligoninę. Susirūpinimą kelia žinios apie prastas karantino sąlygas ligoninėse ir informacijos neteikimas hospitalizuotiems asmenims, be to, buvimas ligoninėje yra mokamas, gydymo įstaigos pateiktas sąskaitas privalo apmokėti patys karantine laikomi asmenys.

Detali informacija pateikta Kinijos Liaudies Respublikos ambasados interneto svetainėje.

Dėl koronaviruso visiems asmenims, atvykusiems į šalį, taikomas privalomas 14 dienų karantinas.

Atkreipiame keliautojų dėmesį į tai, kad turintys ligos požymių ar aukštesnę kūno temperatūrą gali būti sulaikomi Kinijos oro uostuose karantinui.

Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis siūloma imtis šių saugumo priemonių:

  • vengti gyvūnų (gyvų ar skerdienos), gyvulinės kilmės produktų (termiškai neapdorotos mėsos), taip pat lankymosi gyvūnų turguose
  • vengti kontakto su sergančiais žmonėmis
  • dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, dėvėti veido kaukes
  • prisidengti burną ir nosį servetėle (ne ranka) kosint ir čiaudint
  • nekeliauti sergant
  • pasijutus blogai, likti namuose, išskyrus atvejus, kai reikalinga medikų pagalba, vengti kontakto su aplinkiniais.

Kinijos valdžia ėmėsi griežtų priemonių apriboti viruso plitimą, todėl gali kilti sunkumų išvykstant iš šalies. Norintiems tai padaryti, rekomenduojama kuo skubiau susisiekti su avialinijų kompanija. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje neturi galimybių pagelbėti keičiant skrydžio bilietus.

Kai kurios valstybės paskelbė, kad neleis įvažiuoti į savo šalies teritoriją iš Kinijos atvykstančių asmenų, todėl, prieš keliaujant iš Kinijos į kitas valstybes, rekomenduojama įvertinti galimas rizikas.

Naujausią informaciją galima rasti čia.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.


Įvažiavimo reikalavimai (viza/pasas)

Norėdami patekti į Kiniją, turite turėti galiojantį pasą, kurio galiojimo data turi būti bent šeši mėnesiai pasibaigus numatytam buvimo laikotarpiui. Taip pat patartina su savimi pasiimti keletą paso kopijų, o telefone laikyti paso, asmens tapatybės kortelės ir puslapio su Kinijos viza nuotraukas. Patartina visuomet turėti pasą su savimi keliaujant Kinijoje. Jei prarasite pasą būdami Kinijoje, turite kreiptis į vietos policiją įvykiui užfiksuoti ir į Lietuvos ambasadą Kinijoje dėl laikino dokumento išdavimo. Lietuvos ambasada Kinijoje negali pagelbėti dėl Kinijos vizų išdavimo, pratęsimo ar keitimo.

Patarimai saugiai kelionei

Įsigykite bendrą kelionių draudimą, apimantį visas numatytas veiklas kelionės metu. Įsitikinkite, kad turite pakankamai pinigų, kad išlaikytumėte save, ir galimybę prireikus gauti skubios pagalbos lėšas iš artimųjų. Kinijoje 14 metų ir vyresniems asmenims yra taikomi pilnamečių įstatymai. Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad dėl interneto ir telefoninio ryšio sutrikimų Lietuvos piliečiai turi ribotą galimybę susisiekti su Lietuvos ambasada Kinijoje.

Pinigai, kortelių naudojimas, valiutos keitimas

Kinijos vietos valiuta yra Kinijos ženminbi juanis. Lietuvoje veikiančių bankų (SEB, SWEDBANK ir kt.) išduotos kortelės dažniausiai priimamos Kinijos miestų didžiųjų Kinijos bankų bankomatuose grynųjų pinigų išėmimui (taikomas komisinis mokestis). Informuoti Lietuvoje veikiantį banką, kad kortele bus naudojamasi Kinijoje, nes neinformavus bankas gali blokuoti naudojimąsi kortele. Mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse kortelės gali neveikti, visur veikia Wechat programėle, taip pat priimami grynieji pinigai. Valiutos keitimas bankuose dažniausiai užtrunka ilgiau ir yra komplikuotas palyginus su pinigų gryninimu bankomatuose. Rekomenduojama būti atsargiems keičiantis pinigus ne bankuose, o valiutos keitimo punktuose, nes dažnai pasitaiko padirbtų 100 banknotų.

Automobilių nuoma

Automobilius nuomotis Kinijoje nėra paprasta, kaip taisyklė reikalaujama palikti didelį užstatą, kuris neretai nėra grąžinamas dėl neva naudojimosi metu padarytų nuostolių automobiliui, nepaisant įsigyto draudimo. Viešojo transporto tinklas miestuose gerai išvystytas – veikia metro, autobusai, taksi. Vykstant taksi, būtina turėti adresą į kurį vykstate kinų kalba, labai retas taksi vairuotojas supranta anglų kalbą. Mokama taksi vairuotojui grynais. Taip pat patogu naudotis mobilia taksi programėle DIDi.

Interneto paslaugos

Norint naudotis Facebook, Instagram, Google programomis, kurios kaip ir daugelis kitų, blokuojamos Kinijoje, patartina prieš kelionę instaliuoti telefonuose ir kompiuteriuose VPN programas, kurių pagalba galėsite prisijungti prie užsienio serverių ir naudotis norimomis programomis Kinijoje. Kinijos viešbučiai ir kai kurie restoranai ir kavinės dažniausiai sutiekia WiFi paslaugas, tačiau interneto sklaida ir greitis yra ženkliai lėtesni nei Europoje.

Narkotinės medžiagos

Narkotinių medžiagų vartojimas (nesvarbu, koks narkotikas) yra griežtai baudžiamas, įskaitant baudas ir ilgą kalėjimo terminą ar net mirties bausmę, neatsižvelgiant į kilmės šalį. Kinijos policija reguliariai vykdo barų ir klubų reidus, kad patikrintų, ar nėra nelegalių medžiagų, taip pat yra žinoma, kad atliekami privačių rezidencijų patikrinimai.

Skubi pagalba

Su Kinijos pagalbos tarnybomis galima susisiekti paskambinus šiais numeriais:

Policija 110 Priešgaisrinė tarnyba 119 Greitosios pagalbos tarnyba 120.

Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje

 A-18 King‘s Garden,No.18, Xiaoyun Road, Chaoyang District, Beijing 100125, China, 北京市朝阳区霄云路18号京润水上花园别墅A18

Telefonas (darbo valandomis) : +86 10 845 185 20

Pasienio zona

Atkreipiant dėmesį į regiono politinę situacija, nerekomenduojama kirsti sienos tarp Kinijos ir Afganistano, Mianmaro ir Pakistano. Pasienis su Pakistanu ir Afganistanu yra nepilnai stebimas, taigi itin pavojingas. Būtinas maksimalus atsargumo lygis. Taip pat patariama vengti pasienio zonų su Kazachstanu, Kirgizija ir Tadžikistanu. Kinijoje dar yra vietovių, kurias draudžiama patekti užsienio turistams, todėl vykstant per šias vietoves vietos policija gali sulaikyti, skirti nuobaudas arba deportuoti. Svarbu keliaujant į atokesnes vietas pasiteirauti savo kelionės agentūros arba Kinijos Tarptautinių kelionių paslaugų tarnybos (0086-10-85228139), ar tokios vietovės nėra uždraustos. Reikėtų turėti omenyje, kad Kinijos vyriausybė gali be perspėjimo apriboti tam tikrų vietovių prieinamumą.

Tibetas

Kinijos viza nesuteikia galimybės aplankyti Tibeto – tam reikia specialaus leidimo, kuris išduodamas tam tikroms agentūroms, organizuojančioms grupių apsilankymus regione. Neautorizuotas bandymas patekti į Tibetą gali grėsti sulaikymu. Užsieniečiai gali apsistoti tik tam tikruose leistinuose viešbučiuose.
Vietovės aukštingumas gali sukelti fizinių sutrikimų pagyvenusiems ar širdies, plaučių problemų turintiems asmenims.

Bendrieji patarimai

Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu cirkuliuoja padirbti 100 RMB banknotai. Rekomenduojama vengti senų ir įplyšusių RMB banknotų ir būti dėmesingiems atsiskaitant 100 RMB kupiūromis, kurias pardavėjai gali bandyti apkeisti padirbtomis ir, grasindami iškviesti policiją, reikalauti naujo mokėjimo.
Rekomenduojama būti atsargiems ir budriems turistų lankomose vietose, ypač tose, kur yra dideli susibūrimai (turgūs, naktinių pasilinksminimų vietos, t.t.). Patariama visuomet laikytis pagarbaus elgesio ir vietos įstatymų, kurių pažeidimas gali grėsti bausmėmis.

Keliaujant taksi patartina įsitikinti, kad įjungiamas taksometras (šiuo metu minimalus mokestis - 13 juanių) ir prieš atsiskaitant nusifotografuoti ar kitaip paženklinti savo banknotą.

Rekomenduojama neišsiimti pinigų oro uostų banko automatuose, nes yra pasitaikę atvejų, kad juose yra netikrų banknotų.

Terorizmo grėsmė

Padėtis šalyje yra stabili ir saugi, tačiau išlieka terorizmo grėsmė, pasitaiko smurto atvejų. Teroro aktai nėra nukreipti prieš užsieniečius, tačiau išpuolių gali įvykti įvairiose turistų lankomose vietose, todėl rekomenduojama būti atsargiems, ypač Sindziango autonominiame regione (Xinjiang Autonomous Region).  

Transiberinė traukinio linija

Kinijos ir Rusijos pasienio zonoje, kur vyksta kontrabandinė veikla, traukiniuose pasitaiko vagysčių ir smurto protrūkių, todėl keliaujantiems  rekomenduojama būti itin budriems.

Potvyniai

Vasaros laikotarpiu gausūs lietūs upių baseinų kaimo vietovėse gali sukelti potvynius, ypač tai aktualu Jangzės (Pietų ir Centrinės Kinijos dalyje) ir Geltonosios (Šiaurės Kinijos dalyje) upių baseinuose. Musonų laikotarpiu (birželio-rugsėjo mėnesiais) Kinijos pietryčių pakrantės vietovėse galimi intensyvūs taifūnai. Patartina, ypač keliaujant rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, pasidomėti meteorologinėmis sąlygomis.

Žemės drebėjimai

Kinijoje yra nemažai seisminių zonų: Heilongdziango, Lidziango, Sičuanio, Hebei ir Pekino regionuose.

Smulkus nusikalstamumas

Smulkus nusikalstamumas neišvengiamai atsiliepia ir keliautojams, jis labiausiai pasireiškia vagystėmis (įskaitant asmens dokumentų vagystes).

Kadangi daugėja apgavysčių atvejų, patartina prieš vykstant į Kiniją atsargiai vertinti kinų agentūrų arba tarptautinių neaiškios kilmės agentūrų darbo/stažuotės ar komercinius pasiūlymus, ypač rastus internete. Siūloma kreiptis į vietos kompetentingas institucijas arba tiesiogiai į ambasadą su prašymu patikrinti tokias įmones ir jų veiklą. Asmeniui tapus apgavystės auka rekomenduojama kreiptis į policijos įstaigas arba/ir, pagal nuožiūrą, į advokatus. Ambasada negali teikti teisinių ar vertėjavimo paslaugų.

“Arbatos ceremonijos”

Dažnos vadinamosios “arbatos ceremonijos” apgavystės. Rekomenduojame nesivelti į pokalbius su labai draugiškais kinais - dažniausiai 3-4 žmonių grupele, apsimetančia vietiniais turistais, kurie prieina prie vakariečių turistų, draugiškai bendrauja, pasisiūlo nufotografuoti, pakviečia į arbatos ceremoniją ir už tai galiausiai reikia labai brangiai sumokėti (nuo 650 iki 2000 RMB). Sumokėtą didelę sumą labai sunku atgauti. 

Narkotikai

Kinijoje narkotikų prekyba ir vartojimas yra draudžiami, o bausmės itin griežtos, įskaitant mirties bausmę. 

Prostitucija

Vertimasis ir naudojimasis prostitucija yra draudžiami Kinijos įstatymų. Įstatymų nesilaikymas gali grėsti baudomis ir sulaikymu. Reikia būti atsargiems sulaukus neoficialaus kvietimo į masažo salonus ar kitokias pasilinksminimo vietas, kur galimi ir reketo atvejai.

Viešoji tvarka

Draudžiamos visos viešos demonstracijos, kurios nėra autorizuotos kompetentingų institucijų. Galimas areštas, sulaikymas ar deportacija.
Draudžiamos tam tikros religinės veiklos, taip pat religinis judėjimas Falun Gong. Nerekomenduojama dalyvauti neformalių krikščionių judėjimų sambūriuose.
Teisėsaugos organai gali perimti užsienio piliečio (net to, kuris yra patrauktas tik civilinei atsakomybei) pasą ir jo neatiduoti iki kol nebus išspręstas ginčas.
Būtina turėti omenyje, kad viešosios saugos institucijos griežtai taiko taisykles, susijusias su viešosios tvarkos laikymusi ir Kinijos, ir užsienio piliečių atžvilgiu. Atvejais, kai tenka bendrauti su policijos pareigūnais, kurie retai kalba angliškai, patariama išlaikyti santūrumą ir ramų elgesį, o nesusipratimų atvejais kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Pekine.  

Ligos

Tuberkuliozė, hepatitas A ir hepatitas B, taip pat  lytiniu keliu plintančios ligos plačiai paplitusios Kinijoje. Būta keleto Japoniško encefalito susirgimo atvejų. Kiekvienais metais pasitaiko pasiutligės atvejų, todėl patartina vengti kontakto su benamiais gyvūnais. Nors privalomų skiepų sąrašo nėra, prieš vykstant į kelionę į Kiniją, patartina konsultacija su gydytoju dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugėja dengės karštinės atvejų, ypač tam tikrose Kinijos vietovėse, pvz. Guangdonge. Apie dengės karštinę informaciją galite rasti čia.

Nuo 2014 m. buvo stebimas paukščių gripo viruso A (H7N9) atvejų padaugėjimas ypač Guangdongo ir Džediango provincijose.  

Oro užterštumas

Planuojantiems keliauti į Kiniją, siūlome sekti oro užterštumo rodmenis oro užterštumo žemėlapyje, kur nurodomas smulkiųjų dalelių kiekis ir oro kokybės indeksas. Dėl nusistovėjusių karštų orų ir nepalankaus oro masių judėjimo Pekine gali būti protarpiais fiksuojamas didelis užterštumas ir sveikatai kenksmingi smulkiųjų oro taršos dalelių kiekiai.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Vykstant su diplomatiniu ar tarnybiniu pasu vizos trumpalaikiam buvimui nereikia.

Pastaba:

Kita informacija

Gyvenamoji vieta Kinijoje turi būti deklaruota/užregistruota vietiniame viešojo saugumo biure. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į vietos Public Security Bureau.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Slovakijos Respublikos generalinis konsulatas Šanchajuje

  • Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 1375 Huaihai Central Road, 200031 Shanghai, China

Telefonas: +862164314205

Faksas: +862164713604

El.p. adresas: [email protected]

Svetainė:  http://www.mzv.sk/gksanghaj

Vengrijos generalinis konsulatas Čongčinge

  • Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: JW Marriott Hotel, 6th Floor, No. 77, Qing Nian Road, Yu Zhong District, Chongqing, .R.C. 400010, China

Telefonas: +862361609607

Faksas: +8623 6160 9605

El.p. adresas: [email protected]

Svetainė: http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/chongqing/en

Nyderlandų Karalystės generalinis konsulatas Guangdžou

  • Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Teem Tower, 34th Floor, 208 Tianhe Road, Guangzhou, 510620, China

Telefonas: +86 20 3813 2200

Faksas: +86 20 3813 2299

El. p. adresas: [email protected]

Svetainė: https://www.netherlandsworldwide.nl/countries/china/about-us/guangzhou-consulate

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija SAR of Hong Kong and Macao
Pareigos: Garbės konsulas Honkongo ir Makao specialiuosiuose administraciniuose regionuose
+852 2810 5771

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją