TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Graikija (Greece)
EU schengen

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, nepriklausomai nuo pilietybės, atvykstantys į Graikiją lėktuvais, keleiviniais ar kruiziniais laivais bei žemyniniu transportu, ne vėliau nei 48 val. prieš atvykimą privalo užpildyti elektroninę "Keleivio lokalizavimo formą", kurią užpildyti galima čia: https://travel.gov.gr/#/.

Užpildžius formą sugeneruojamas specialus QR kodas, kurį asmuo turi turėti arba atsispausdinęs, arba savo mobiliajame telefone. QR kodas skanuojamas atvykimo į šalį metu ir pagal jį atrenkami asmenys, kuriems atliekamas greitasis COVID-19 patikros testas.

Asmenys, kuriems bus atliekamas testas, privalės iki testo rezultato gavimo (24 val.) savarankiškai izoliuotis tuo adresu, kurį yra nurodę pildytoje formoje.

Jei asmeniui diagnozuojamas COVID-19 virusas, asmuo privalo 14 dienų izoliuotis  viešosios sveikatos priežiūros specialistų nurodytoje vietoje.

Už nurodymų nesilaikymą numatoma 500 Eur administracinė bauda.

Atkreipiame dėmesį, kad Graikijoje privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas  viešojo susisiekimo priemonėse (lėktuvuose, keltuose, metro, autobusuose, taksi), oro uoste bei medicinos įstaigose, taip pat rekomenduojama laikytis 1,5 m. atstumo didesnių susibūrimų vietose ir viešosiose uždarose patalpose.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją, rekomenduoja imtis atsargos priemonių. Dėl kelionės į šalį sąlygų rekomenduojama teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-15

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.Pastaba:

Užsienio reikalų ministerija informuoja keliautojus, jog keliaujant Graikijoje reikia turėti grynųjų pinigų, nes ne visur galima atsiskaityti banko kortele, taip pat akylai saugoti savo pinigines ir daiktus (ypač metro ir tramvajuose, aplink Atėnų Akropolį), nepalikti dokumentų ir daiktų automobiliuose, pasitikrinti informaciją dėl planuojamų streikų arba ambasados tinklapyje (žiūrėti čia). Dėl migrantų keliamo pavojaus turistams Lesvos, Koso, Rodo ar Chios salose oficialios informacijos neturime.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Graikija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI
Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 
Darbo laikas I-IV: 9.00-17.00 Darbo laikas V: 9.00-17.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+30 210 72 94 357,
+30 210 72 94 356
amb.gr@urm.lt
kons.gr@urm.lt (konsuliniais klausimais)
+30 210 72 94 347
http://gr.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Graikija NIKOLAOS TRYPANIS
Adresas: American F. School Avenue 19, Pylea Thessaloniki PC 57001, GREECE
+30 23 10 478 730
+30 23 10 478 737
Pareigos: Garbės konsulas Epyro, Makedonijos, Tesalijos ir Trakijos regionuose

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Graikija Graikijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Didžioji g. 33/Rūdininkų g. 2, Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 261 05 26,
+370 5 261 05 27
gremb.vil@mfa.gr, embassy@grembvil.w3.lt
(370 5) 261 05 36
http://www.mfa.gr/vilnius
plačiau »