TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Gvatemala (Guatemala)

Skubios pagalbos telefono numeris: 122

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Atkreipiame dėmesį, kad dėl koronaviruso paplitimo Europos valstybėse Gvatemaloje priimtas spendimas laikinai neįleisti į šalį asmenų, atvykstančių iš Europos.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Smurtinių nusikaltimų lygis Gvatemaloje yra vienas aukščiausių Lotynų Amerikoje, todėl keliaujant po šią šalį rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Dauguma nusikaltimų susiję su prekyba narkotikais ir organizuoto nusikalstamumo grupėmis (gaujomis). Užsieniečiai dažnai tampa turto ir automobilių vagysčių, ginkluotų užpuolimų ar seksualinių nusikaltimų aukomis, egzistuoja pagrobimų tikimybė. Nusikaltimų skaičius išauga atostogų ir švenčių laikotarpiais.

Venkite dėvėti brangius papuošalus, su savimi nešiotis vertingų daiktų, dideles pinigų sumas. Patariama naudotis tik bankomatais, esančiais bankuose, prekybos centruose, viešbučiuose. Patartina pinigus išsikeisti viešbutyje, banke ar užsienyje. Jei įmanoma, naudokitės viešbučio seifu.

Stenkitės keliauti šviesiu paros metu bei grupėmis. Vairuojant dažnai nesilaikoma kelių eismo taisyklių. Pagrindiniai keliai prižiūrėti ir tvarkingi, tačiau provincijų ir antrinės svarbos kelių būklė prasta, jie menkai apšviesti. Užpuolimo galimybė didesnė greitkeliuose, rekomenduojama užrakinti automobilio dureles. Patartina naudotis patikimų taksi kompanijų (Taxi Seguro, Taxi Amarillo Express) ar pavežėjų paslaugomis, nestabdyti atsitiktinių taksi automobilių gatvėse. Kategoriškai rekomenduojama vengti važiuoti viešaisiais autobusais (perdažyti JAV mokykliniai autobusai).

Rekomenduojama su savimi nešiotis paso kopiją, tačiau lankantis San Pedro La Laguna, vietos valdžios atstovams kopijos gali nepakakti, todėl rekomenduojama su savimi turėti paso originalą.

Sieną rekomenduojama kirsti tik per oficialius sienos perėjimo punktus šviesiu paros metu. Būkite atsargūs Gvatemalos ir Belizo pasienio zonoje, nes tęsiasi šių valstybių teritorinis ginčas.

Gvatemalos teisės aktai draudžia užsieniečiams dalyvauti politinėje veikloje. Dėl galimų smurto protrūkių rekomenduojama vengti įvairių demonstracijų ir masinio susibūrimo vietų. Vykstant demonstracijoms, gali kilti eismo ir viešojo transporto sutrikimų. Patariama sekti vietos valdžios ir žiniasklaidos pranešimus. Be sutikimo nefotografuokite vietinių žmonių, ypač vaikų. Tai ypač aktualu atokesnėse šalies provincijose, nes galite sukelti įtarimą dėl tariamo ketinimo pagrobti vaikus įvaikinimui ar organų donorystei.

Anksčiau fiksuoti nusikaltimai, kuriuos įvykdė asmenys, dėvėję policijos uniformas.

Negerkite vandens iš čiaupo. Rekomenduojama visuomet su savimi turėti sveikatos draudimo įrodymą, nes be jo ligoninės Gvatemaloje dažnai atsisako suteikti medicinos paslaugas turistams.

Liūčių ir uraganų sezono metu (birželis – lapkritis) kyla  potvynių ir nuošliaužų pavojus, nukenčia tiltai ir keliai.

Gvatemaloje dažni žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai. Pagrindiniai aktyvūs šalies ugnikalniai – Santa Maria (Kecaltenango departamentas), Fuego (Čimaltenango, Eskuintlos ir Sakatepekeso departamentų sandūra), Pakaja (Eskuintlos ir Gvatemalos departamentai). Rekomenduojama būti budriems Fuego ugnikalnio apylinkėse, kur yra padidėjusi vulkaninio purvo srautų grėsmė, ypač po intensyvaus lietaus. Paskutinį kartą Fuego ugnikalnis išsiveržė birželio 3 d. Dar jaučiami išsiveržimo padariniai. Kelias tarp Escuintla ir Antigua (nacionalinis kelias 14) dėl ugnikalnio aktyvumo nuolat uždaromas. Jei pelenų emisijos iš ugnikalnio vėl suaktyvėtų, primygtinai rekomenduojama nedelsiant evakuotis ir vadovautis vietos valdžios rekomendacijomis. Daugiau informacijos apie Fuego ugnikalnio aktyvumą - Pasaulinės vulkanizmo programos tinklapyje.

Rekomenduojama nesilankyti kaimo vietovėse, kadangi jose yra išplitusi Maliarija ir Zika virusas. Tai ypač aktualu keliaujančioms nėščiosioms. Patariama dėvėti ilgus ir laisvus rūbus, padėsiančius apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų, taip pat apsvarstyti galimybę vartoti prevencinius medikamentus.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-11-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

United States LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS
Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA
Darbo laikas I-IV: 8.30-16.30 Darbo laikas V: 8.30-16.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+1 202 234 5860
amb.us@urm.lt
info@usa.mfa.lt
consul.us@mfa.lt
+1 202 328 0466
http://usa.mfa.lt Facebook Twitter
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Švedijos ambasada Gvatemaloje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Avenida La Reforma 9-55, zona 10, Edificio Reforma 10, Nivel 11, Ciudad de GuatemalaTelefonas: +502 2384 7300
Faksas: +502 2384 7350
El.p. adresas: ambassaden.guatemala@ foreign.ministry.se
Svetainė: www.swedenabroad.com/guatemala

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Gvatemala ROXANA MICHELLE PRIETO ANDRADE
Adresas: 8A Calle 5-59, Zona 9, Guatemala Guatemala
+502 4768 6575
Pareigos: Garbės konsulė Gvatemaloje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Gvatemala Gvatemalos Respublikos ambasada
Gvatemalos Respublikos ambasada
Adresas: Joachim-Karnatz-Allee 47 , , 10557 Berlin, Germany
Rodyti žemėlapyje
+ 49 30 2064363
embalemania@minex.gob.gt
+ 49 30 20643659
www.botschaft-guatemala.de
plačiau »
Gvatemala Gvatemalos Respublikos garbės konsulas Vilniuje
Kanceliarija
Adresas: Vilniaus g. 23, Vilnius 01402
Rodyti žemėlapyje
+370 5 212 33 69
guatemala@consulate.lt
plačiau »