TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Indija (India)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo birželio 1 d. Indijoje švelninamas karantinas, įvestas dėl koronaviruso pandemijos, etapais mažinami apribojimai. Tarptautiniai skrydžiai kol kas nevykdomi. Vidiniai skrydžiai šalyje atnaujinti, galimas judėjimas tarp valstijų. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Indijos valstijos gali priimti sprendimus dėl papildomų apribojimų, todėl rekomenduojame šalyje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams imtis būtinų atsargos priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamus konkrečius nurodymus buvimo vietoje ir jų laikytis.

Dėl vizos pratęsimo ir kitų su tuo susijusių klausimų rekomenduojame kreiptis į Užsieniečių registracijos biurą - FRRO (https://indianfrro.gov.in/eservices/home.jsp).


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regioninės rekomendacijos

 • Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Manipuro (Manipur) valstiją, Džamu ir Kašmyrą (Jammu & Kashmir; išskyrus Ladako (Ladakh) regioną)
 • Ekstremistinių išpuolių pavojus egzistuoja šiose vietovėse: Indijos šiaurrytinėse, rytinėse ir centrinėse valstijose –Tripuroje (Tripura), Asame (Assam), Nagalande (Nagaland), Bihare (Bihar), Džarkande (Jharkhand), Čatisgare (Chhattisgarh), Vakarų Bengalijoje (West Bengal), Arunačal Pradeše (Arunachal Pradesh), Mizorame (Mizoram), Megalajoje (Meghalaya), Odišoje (Odisha), Maharaštroje (Maharashtra), Telanganoje (Telangana), Andra Pradeše (Andhra Pradesh), Madija Pradeše (Madhya Pradesh), Utar Pradeše (Uttar Pradesh).
 • Vykstantiems į Arunačalą (Arunachala), kai kurias Sikimo (Sikkim), Himačal Pradešo (Himachal Pradesh), Utarakando (Uttarakhand)., Radžastano, Mizoramo, Nagalando valstijų dalis, Andamanų, Nikobarų, Lakadyvų salas reikia specialių leidimų, kuriuos gauti trunka bent 3 mėn., o lankantis Džamu ir Kašmyre – specialios registracijos.

Saugumas

 • Išpuolių tikimybė gali ypač išaugti per didžiąsias Indijos šventes (Respublikos diena – sausio 26 d., Holi, Nepriklausomybės diena – rugpjūčio 15 d., Ramadanas, Eid-ul-Fitr (Ramadano pabaiga), Divali).
 • Be „Islamo valstybės“, Indijoje veikia ir kitos teroristinės organizacijos:  Harkat-ul-Jihad-i-Islami, Harakat ul-Mujahidin, Indian Mujahideen, Jaish-e-Mohammed ir Lashkar-e Tayyiba.
 • Didmiesčiuose (Delyje, Kalkutoje, Mumbajuje) dažnos vagystės, pasitaiko organizuotų neginkluotų apiplėšimų.
 • Rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų, politinių demonstracijų.
 • Moterys, vienos keliaujančios po Indiją, raginamos imtis ypatingų atsargumo priemonių. Rekomenduojama nekeliauti vienoms tamsiu paros metu, vengti nuošalių vietų ir itin pigių viešbučių, atsargiai rinktis transporto priemones, neatsakinėti į vietos vyrų bandymus užmegzti kontaktą. Rekomenduojama gerbti vietos papročius ir rengtis santūriai. Tapus nusikalstamos veiklos auka nedelsiant pranešti policijai skambinant „100” arba „112” iš mobiliojo telefono, apie įvykį taip pat informuoti Lietuvos ambasadą.

Gamtinės sąlygos

 • Liūčių sezono metu (birželio – rugsėjo mėnesiais) galimi potvyniai ir nuošliaužos kalnuotose vietovėse; klimatui būdingi ciklonai ir tropinės audros, ypač palei rytinę šalies pakrantę.
 • Nereti žemės drebėjimai Šrinagaro, Rišikešo (Rishikesh), Dehradūno (Dehradun) apylinkėse, Himačal Pradešo valstijoje, šiaurinėje Pandžabo (Punjab), šiaurės vakarų Gudžarato (Gujarat), šiaurinėje Biharo dalyse, visoje šiaurės rytų Indijos teritorijoje.

Transportas

 • Keliaujant po šalį rekomenduojama atidžiai rinktis kelionės būdą, nesėsti į perpildytus autobusus/ mikroautobusus/ visureigius. Dažni traukinių ir autobusų vėlavimai.
 • Didžiuosiuose Indijos miestuose populiaru naudotis taksi pavėžėjimo paslauga “Uber” ar “Ola”, kai kada taip galima keliauti ir tarp miestų (“Intercity”). Tai laikoma viena pigiausių transporto rūšių ir padeda išvengti apgaulės dėl kainos.
 • Patariama naudotis tik automobiliais, turinčiais saugos diržus.Eismas Indijoje, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja puse.
 • Į Naująjį Delį savarankiškai atvykę turistai, ypač tie, kurie yra rezervavę viešbučius ir kurie atvyksta naktį, turėtų saugotis taksistų apgaulės. Delio oro uoste įsikūrusios iš anksto apmokamos, patikimos taksi tarnybos (pre-paid taxi service), bet kitų taksi įmonių arba autorikšų vairuotojai dažnai nuveža turistus į kitą viešbutį arba melagingai tvirtina, kad užsakytasis viešbutis neegzistuoja arba neveikia, o tada pasiūlo itin brangias kelionių agentūros paslaugas. Nemažai užsienio turistų dėl tokių apgavysčių Delyje patyrė didelių materialinių nuostolių. Siekiant to išvengti, rekomenduojama užsisakyti pasitikimo paslaugą iš viešbučio, kuriame apsistosite. Lietuvos piliečiai, nukentėję nuo vairuotojų apgaulių, raginami kreiptis į policiją ir apie nusikaltimą pranešti Lietuvos ambasadai. 
 • Turistai, ypač vykstantys traukiniu anksti ryte iš Delio į Agrą arba Džaipūrą, traukinių stotyje turėtų saugotis asmenų, apsirengusių panašia į oficialią uniformą apranga, arba šiaip patikimai/padoriai atrodančių Indijos piliečių, kurie klaidingai informuoja užsienio keleivius, kad jų traukinys buvo atšauktas. Tuomet, kad diena nepraeitų veltui, turistai nusivedami į kurią nors netoliese tuo metu veikiančią turizmo agentūrą,  kur jiems būna įsiūloma taksi paslauga į reikiamą miestą, dažniausiai už dvigubą ar trigubą kainą. Kylant abejonių, siūlome pasitikrinti su agentūra, kuri pardavė traukinio bilietą ar pasitikrinti informaciją internete.
 • Rekomenduojama nesėsti į gatvėje susistabdytus ar sustojusius taksi automobilius.
 • Į Indijos oro uostus galima patekti tik pateikus pasą ir galiojantį kelionės bilietą (atspausdintą bilieto rezervaciją, elektroninės registracijos kopiją arba elektronines šių dokumentų versijas mobiliuosiuose įrenginiuose). Pažeidus šias taisykles gresia 500 rupijų bauda arba 3 mėn. laisvės atėmimo bausmė, arba ir piniginė bauda ir laisvės atėmimo bausmė).
 • Kai kuriuose šalies regionuose kelių būklė prasta.
 • 2015 m. pradžioje Indijos geležinkeliai pristatė mobiliąją aplikaciją „Rail Yatri“, kuri leidžia sekti traukinių eismą; daugiau informacijos čia.

Sveikata

 • Rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas. 
 • Didelis užsikrėtusiųjų AIDS skaičius.
 • Uodų platinamų ligų (Dengė karštinės, maliarijos, Zika viruso) pavojus.

Kitos rekomendacijos

 • Planuojant Indijoje naudotis Lietuvos bankų išduotomis mokėjimo kortelėmis, rekomenduojame apie tai informuoti atitinkamus bankus, kad šie, siekdami apsaugoti jūsų sąskaitas, neužblokuotų kortelių.
 • Teisminio nagrinėjimo procedūros ypač lėtos (gali užtrukti metų metus), todėl rekomenduojama imtis visų atsargumo priemonių ir vengti pakliūti į situacijas, galinčias pasibaigti sulaikymu.
 • Už alkoholio vartojimą Biharo, Gudžarato, Keralos (Kerala), Manipuro, Nagalando valstijose ir Lakadyvų salose numatytos griežtos bausmės.
 • Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos sankcijos.
 • Rekomenduojama turėti paso, nuotraukos, Indijos vizos, skrydžių bilietų kopijas, laikyti jas atskirai nuo originalų vagystės atveju.
 • Rekomenduojama atidžiai sekti ir vietinę spaudą anglų kalba.

Indijos turizmo ministerija turi visą parą veikiančią pagalbos liniją, kuria keliautojams teikiama informacija kelionių ir turizmo klausimais - 1800 111 363.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-10-15

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Vykstant su diplomatiniu pasu trumpalaikiam buvimui vizos nereikia.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai, keliaujantys į Indiją turistiniais tikslais, Indijos vizą gali gauti internetu.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Indija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA INDIJOS RESPUBLIKOJE, BANGLADEŠO LIAUDIES RESPUBLIKAI, NEPALO FEDERACINEI DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI IR ŠRI LANKOS DEMOKRATINEI SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: C-93 Anand Niketan, New Delhi 110021, INDIA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-16.45 Pietų pertrauka: 13.00-13.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+91 11 4313 2200
amb.in@urm.lt, consul.in1@urm.lt (for visa related enquiries)
+91 11 4313 2222
http://in.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Indija ARVIND KUMAR SUKHANI
Adresas: Premier court 3 rd floor, 4 Chandni Chowk Street, Kolkata 700 072, INDIA
Jurisdikcija: East/North-east India except Odisha
+913 322 126 624,
+913 340 086 624
+913 322 126 639
Pareigos: Garbės konsulas
Indija KIRON DHIRAJLAL SHAH
Adresas: Consulate of the Republic of Lithuania in Bengaluru, Velankani Information Systems P Ltd., 43, Electronics City Hosur Road, Bangalore-560 100, INDIA
Jurisdikcija: States of Karnataka and Kerala
+91 80 6614 5807,
+91 98 8084 6199
+91 80 6614 5808
Pareigos: Garbės konsulas Indijoje
Indija OM PRAKASH LOHIA
Adresas: Consulate of the Republic of Lithuania in Mumbai The Metropolitan Building, 6th Floor Bandra Kurla Complex Bandra (East) Mumbai-400 051 INDIA
Jurisdikcija: States of Goa, Gujarat, Haryana, Himachal Pradesh, Madhya Pradesh, Maharashtra, Punjab and Rajasthan
+91 22 2657 1234
+91 22 2657 1222
Pareigos: Garbės konsulas Indijoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Indija Indijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: ul. Mysliwiecka 2, 00-459, Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 540 00 00
hoc.warsaw@mea.gov.in, inf.warsaw@mea.gov.in
+48 22 540 00 01
http://www.indianembassywarsaw.in
Vizų išdavimas Lietuvoje BLS International Visa Services Baltic biuras
Adresas: Ž.Liauksmino g. 3, LT-01101 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 262 0455
plačiau »
Indija Indijos Respublikos garbės konsulas
Indijos Respublikos konsulatas
Adresas: Odminių g. 11, Vilnius, LT 01122
Rodyti žemėlapyje
+ 370 616 77 060,
+ 370 526 29 147,
+ 370 600 277 88 (mob.)
indconsulate.lt@gmail.com
+ 370 526 29 147
plačiau »