Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Indija (India) Indija
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-07-02
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Informaciją apie atvykimo į Indiją reikalavimus galima rasti Imigracijos biuro tinklapyje, Indijos sveikatos ministerijos tinklapyje bei Naujojo Delio oro uosto tinklapyje. Dėl vizų išdavimo rekomenduojame kreiptis į artimiausią Indijos diplomatinę atstovybę.

Rekomenduojame šalyje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams imtis būtinų atsargos priemonių, itin atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamus konkrečius nurodymus buvimo vietoje ir jų laikytis. Šiuo metu Indijoje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams dėl vizos pratęsimo ir kitų su tuo susijusių klausimų rekomenduojame kreiptis į Užsieniečių registracijos biurą - FRRO.

Regioninės rekomendacijos

 • Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Manipuro (Manipur) valstiją, Džamu ir Kašmyrą (Jammu & Kashmir) išskyrus Ladako (Ladakh) regioną. Taip pat, nerekomenduojama keliauti netoli Indijos ir Pakistano sienos, išskyrus Wagah, kur keliautojai gali kirsti sieną.
 • Ekstremistinių išpuolių pavojus egzistuoja Indijos šiaurrytinėse, rytinėse ir centrinėse valstijose: Tripuroje (Tripura), Asame (Assam), Nagalande (Nagaland), Bihare (Bihar), Džarkande (Jharkhand), Čatisgare (Chhattisgarh), Vakarų Bengalijoje (West Bengal), Arunačal Pradeše (Arunachal Pradesh), Mizorame (Mizoram), Megalajoje (Meghalaya), Odišoje (Odisha), Maharaštroje (Maharashtra), Telanganoje (Telangana), Andra Pradeše (Andhra Pradesh), Madija Pradeše (Madhya Pradesh), Utar Pradeše (Uttar Pradesh).
 • Vykstantiems į Arunačalą (Arunachala), kai kurias Sikimo (Sikkim), Himačal Pradešo (Himachal Pradesh), Utarakando (Uttarakhand), Radžastano, Mizoramo, Nagalando valstijų dalis, Andamanų, Nikobarų, Lakadyvų salas reikia specialių leidimų, kuriuos gauti trunka mažiausiai 3 mėnesius, o lankantis Džamu ir Kašmyre – specialios registracijos. Daugiau informacijos apie specialius leidimus bei jų gavimą galite rasti Indijos Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Saugumas

 • 2024 m. balandžio – gegužės mėn. Indijoje vyks rinkimai, per kuriuos galimi protestai, eismo ribojimai, riaušės.
 • Išpuolių tikimybė gali ypač išaugti per didžiąsias Indijos šventes (Respublikos diena – sausio 26 d., Holi, Nepriklausomybės diena – rugpjūčio 15 d., Ramadanas, Eid-ul-Fitr (Ramadano pabaiga), Divali).
 • Be „Islamo valstybės“, Indijoje veikia ir kitos teroristinės organizacijos:  Harkat-ul-Jihad-i-Islami, Harakat ul-Mujahidin, Indian Mujahideen, Jaish-e-Mohammed ir Lashkar-e Tayyiba.
 • Didmiesčiuose (Delyje, Kalkutoje, Mumbajuje) dažnos vagystės, pasitaiko organizuotų neginkluotų apiplėšimų.
 • Rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų, politinių demonstracijų.
 • Moterys, vienos keliaujančios po Indiją, raginamos imtis ypatingų atsargumo priemonių. Rekomenduojama nekeliauti vienoms tamsiu paros metu, vengti nuošalių vietų ir itin pigių viešbučių, atsargiai rinktis transporto priemones, neatsakinėti į vietos vyrų bandymus užmegzti kontaktą. Rekomenduojama gerbti vietos papročius ir rengtis santūriai. Tapus nusikalstamos veikos auka nedelsiant pranešti policijai skambinant bendruoju pagalbos numeriu „112”, apie įvykį taip pat informuoti Lietuvos ambasadą Indijoje.

Gamtinės sąlygos

 • Liūčių sezono metu (birželio – rugsėjo mėnesiais) galimi potvyniai ir nuošliaužos kalnuotose vietovėse klimatui būdingi ciklonai ir tropinės audros, ypač palei rytinę šalies pakrantę.
 • Nereti žemės drebėjimai Šrinagaro, Rišikešo (Rishikesh), Dehradūno (Dehradun) apylinkėse, Himačal Pradešo valstijoje, šiaurinėje Pandžabo (Punjab), šiaurės vakarų Gudžarato (Gujarat), šiaurinėje Biharo dalyse, visoje šiaurės rytų Indijos teritorijoje.

Transportas

 • Keliaujant po šalį rekomenduojama atidžiai rinktis kelionės būdą, nesėsti į perpildytus autobusus/ mikroautobusus/ visureigius. Dažni traukinių ir autobusų vėlavimai.
 • Didžiuosiuose Indijos miestuose populiaru naudotis taksi pavėžėjimo paslauga “Uber” ar “Ola”, kai kada taip galima keliauti ir tarp miestų (“Intercity”). Tai laikoma viena pigiausių transporto rūšių ir padeda išvengti apgaulės dėl kainos.
 • Patariama naudotis tik automobiliais, turinčiais saugos diržus. Eismas Indijoje, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja puse.
 • Į Naująjį Delį savarankiškai atvykę turistai, ypač tie, kurie yra rezervavę viešbučius ir kurie atvyksta naktį, turėtų saugotis taksistų apgaulės. Delio oro uoste įsikūrusios iš anksto apmokamos, patikimos taksi tarnybos (pre-paid taxi service), bet kitų taksi įmonių arba autorikšų vairuotojai dažnai nuveža turistus į kitą viešbutį arba melagingai tvirtina, kad užsakytasis viešbutis neegzistuoja arba neveikia, o tada pasiūlo itin brangias kelionių agentūros paslaugas. Nemažai užsienio turistų dėl tokių apgavysčių Delyje patyrė didelių materialinių nuostolių. Siekiant to išvengti, rekomenduojama užsisakyti pasitikimo paslaugą iš viešbučio, kuriame apsistosite. Lietuvos piliečiai, nukentėję nuo vairuotojų apgaulių, raginami kreiptis į policiją ir apie nusikaltimą pranešti Lietuvos ambasadai. 
 • Turistai, ypač vykstantys traukiniu anksti ryte iš Delio į Agrą arba Džaipūrą, traukinių stotyje turėtų saugotis asmenų, apsirengusių panašia į oficialią uniformą apranga, arba šiaip patikimai/padoriai atrodančių Indijos piliečių, kurie klaidingai informuoja užsienio keleivius, kad jų traukinys buvo atšauktas. Tuomet, kad diena nepraeitų veltui, turistai nusivedami į kurią nors netoliese tuo metu veikiančią turizmo agentūrą,  kur jiems būna įsiūloma taksi paslauga į reikiamą miestą, dažniausiai už dvigubą ar trigubą kainą. Kylant abejonių, siūlome pasitikrinti su agentūra, kuri pardavė traukinio bilietą ar pasitikrinti informaciją internete.
 • Rekomenduojama nesėsti į gatvėje susistabdytus ar sustojusius taksi automobilius.
 • Į Indijos oro uostus galima patekti tik pateikus pasą ir galiojantį kelionės bilietą (atspausdintą bilieto rezervaciją, elektroninės registracijos kopiją arba elektronines šių dokumentų versijas mobiliuosiuose įrenginiuose). Pažeidus šias taisykles gresia 500 rupijų bauda arba 3 mėn. laisvės atėmimo bausmė, arba ir piniginė bauda ir laisvės atėmimo bausmė).
 • Kai kuriuose šalies regionuose kelių būklė prasta.
 • Traukinių eismą galite sekti Indijos geležinkelių mobiliojoje aplikacijoje „Rail Yatri“. Daugiau informacijos čia.

Sveikata

 • Rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas. 
 • Didelis užsikrėtusiųjų AIDS skaičius.
 • Uodų platinamų ligų (Dengė karštinės, maliarijos, Zika viruso) pavojus.

Kitos rekomendacijos

 • Planuojant Indijoje naudotis Lietuvos bankų išduotomis mokėjimo kortelėmis, rekomenduojame apie tai informuoti atitinkamus bankus, kad šie, siekdami apsaugoti jūsų sąskaitas, neužblokuotų kortelių.
 • Užsieniečiams į Indiją atsivežti palydovinius telefonus ir GPS palydovinius navigacijos įrenginius galima tik gavus Indijos Vyriausybės telekomunikacijų departamento leidimą. Detalesnė informacija skelbiama tarptautinio Delio oro uosto interneto svetainėje.
 • Teisminio nagrinėjimo procedūros ypač lėtos (gali užtrukti metų metus), todėl rekomenduojama imtis visų atsargumo priemonių ir vengti pakliūti į situacijas, galinčias pasibaigti sulaikymu.
 • Už alkoholio vartojimą Biharo, Gudžarato, Keralos (Kerala), Manipuro, Nagalando valstijose ir Lakadyvų salose numatytos griežtos bausmės.
 • Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos sankcijos.
 • Rekomenduojama turėti paso, nuotraukos, Indijos vizos, skrydžių bilietų kopijas, laikyti jas atskirai nuo originalų vagystės atveju.
 • Rekomenduojama atidžiai sekti vietinę spaudą anglų kalba.

Indijos turizmo ministerija turi visą parą veikiančią pagalbos liniją, kuria keliautojams teikiama informacija kelionių ir turizmo klausimais - 1800 111 363.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Vykstant su diplomatiniu pasu vizos trumpalaikiam buvimui nereikia.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Indiją, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos. Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.

Lietuvos Respublikos piliečiai, keliaujantys į Indiją turistiniais tikslais, Indijos vizą gali gauti internetu.

Profesionaliems žurnalistams, vykstantiems į Indiją turizmo tikslais,  išduodamos J vizos. Dėl jų išdavimo siūloma kreiptis į Indijos ambasadą Varšuvoje. Informacija apie vizas žurnalistams skelbiama šioje interneto svetainėje.

Kita informacija

Užsieniečiams, į Indiją atsivežti palydovinius telefonus bei GPS palydovinius navigacijos įrenginius galima tik gavus Indijos Vyriausybės telekomunikacijų departamento leidimą.  Detalesnė informacija skelbiama tarptautinio Delio oro uosto interneto svetainėje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Goa, Gudžarato, Harjanos, Himačal Pradešo, Madhja Pradešo, Maharaštros, Pandžabo ir Radžastano valstijos
Pareigos:
Garbės konsulas
+91 22 2657 1222
Jurisdikcija
Karnatakos ir Keralos valstijos
Pareigos:
Garbės konsulas
+91 80 6614 5808
Jurisdikcija
Vakarų Bengalijos, Asamo, Arunačal Pradešo, Biharo, Džarkando, Nagalando, Manipuro, Megalajos, Mizoramo, Sikimo ir Tripuros valstijos
Pareigos:
Garbės konsulas
+913 322 126 639

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas