SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais. Sužinok daugiau.
Nuo 2022 m. gegužės 18 d. į Indoneziją visiems užsienio valstybių piliečiams leidžiama atvykti be išankstinio PGR tyrimo. Atvykus atliekama COVID-19 simptomų patikra, jei simptomų randama, atliekamas PGR tyrimas. Privalomas 5 dienų karantinas taikomas tik tiems užsienio piliečiams, kurie nėra visiškai paskiepyti arba negali pateikti įrodymų, kad yra paskiepyti pilna vakcinavimo schema.
Tyrimų, gydymo ir karantino išlaidas padengia pats asmuo.
Užsienio piliečiai savo mobiliuosiuose telefonuose turėtų įsidiegti "PeduliLindungi" programėlę, kad galėtų patekti į viešąsias erdves. Ši programėlė plačiai naudojama skiepijimo įrodymui. Šioje programėlėje taip pat galima užpildyti eHAC.
PGR tyrimų ir privalomojo karantino taisyklės dažnai keičiamos, rekomenduojame naujausią informaciją sekti oficialioje Indonezijos vyriausybės COVID-19 svetainėje.
Indonezijos valdžios institucijos nustatė naujas procedūras ir taisykles visiems vizų ir buvimo leidimų turėtojams. Išsamią informaciją rasite svetainėje: https://www.imigrasi.go.id/.
Kelionėms šalies viduje taikomi vietinių kelionių oro, jūrų ir sausumos transportu apribojimai. Išsamesnės informacijos apie taisykles rasite oficialioje Indonezijos vyriausybės COVID-19 svetainėje, o jei planuojate keliauti šalies viduje, pasitarkite su savo oro linijų ar transporto operatoriumi.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.
Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.
Regioninės rekomendacijos
Indonezijoje daug aktyvių ugnikalnių, kurių aktyvumas gali nenuspėjamai kisti:
Agung Balio salos šiaurės rytuose (draudžiama artintis 4 km atstumu)
Merapi centrinėje Javos salos dalyje (draudžiama artintis 3 km atstumu)
Anak Krakatau į vakarus nuo Javos salos pakrantės (draudžiama artintis 5 km atstumu).
Prieš keliaudami į šias vietoves turėtumėte įvertinti ugnikalnių aktyvumą, pasitarti su savo kelionių organizatoriumi, ir laikytis vietos valdžios institucijų nurodymų.
Vidurio Sulavesyje (Sulawesi) ir Lomboke (Lombok) esama nuniokotų pastatų ir infrastruktūros po anksčiau vykusių žemės drebėjimų ir cunamių.
Dėl smurto ir smurtinių konfliktų tikimybės patariama nesilankyti šiose provincijose: Ačeho, Vidurio Sulavesi, Molukuose (ypač Ambono saloje), Papua ir Vakarų Papua.
Saugumas
Šalyje išlieka didelė terorizmo grėsmė. Rekomenduojama nekeliauti į Indoneziją per Velykas, Kalėdas, Nyepi (baliečių Naujieji metai) ir Nepriklausomybės dieną (rugpjūčio 17 d.). Vengti viešų masinio susibūrimo ir dažnai lankomų vietų, taip pat valstybės institucijų pastatų. Gegužės 13 ir 14 d. Surabaya mieste bei gegužės 16 d. Sumatroje įvyko teroro išpuoliai.
Svarbu būti atsargiems keliaujant laivais – nelipti, jei laivai atrodo perpildyti, visada prašyti gelbėjimosi priemonių.
Rekomenduojama vengti kelionių su Indonezijoje registruotomis avialinijomis, išskyrus Indonesia Air Asia, Garuda Indonesia, Citilink, Lion Air, Batik Air, Airfast Indonesia, Ekspres Transportasi Antarbenua. Kitų Indonezijos avialinijų saugumo standartai neatitinka tarptautinių reikalavimų, todėl joms uždrausta skraidyti ES. Išsamiau skaitykite čia.
Prireikus taksi, naudotis patikimų firmų paslaugomis (Bluebird, Silverbird ir Express).
Keliaujant turistinėse vietovėse patartina saugoti asmeninius daiktus, ypač asmens dokumentus ir kreditines korteles. Atsiskaitant kreditine kortele būti atidiems. Pasitaiko atvejų, kai prie bankomatų priklijuoti melagingi pagalbos numeriai. Jei tektų kreiptis pagalbos, neatskleiskite savo PIN kodo.
Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.
Pasitaiko nemažai atvejų, kuomet vietiniai ir turistai miršta dėl apsinuodijimo alkoholiu, užterštu metanoliu. Būkite atsargūs!
Šalis yra aktyvioje seisminėje zonoje, galimi žemės drebėjimai, cunamiai ir ugnikalnių išsiveržimai.
Lietingojo sezono metu (lapkričio – kovo mėn.) ir iškart po jo egzistuoja potvynių tikimybė. Prieš keliaujant rekomenduojama pasidomėti vietos informacijos šaltinių teikiama informacija. Sausojo sezono metu (gegužės – spalio mėn.) miškų gaisrai gali sukelti smogą ir padidinti oro užterštumą.
Egzistuoja nedidelė Zikos viruso tikimybė. Nėščioms moterims rekomenduotina atidėti keliones į šią šalį. Išsamiau skaitykite čia.
Skubios pagalbos telefonai:
Greitoji pagalba: 118 arba 119
Gaisrinė: 113
Turistų policija Balyje: 0361 754 0599 arba 0361 224111
Turistų policija Džakartoje: 021 526 4073
Nuo 2022 m. balandžio 28 d. vizą turizmo tikslais galima gauti atvykus į šalį, nustatytuose oro, jūrų ir sausumos sienų kontrolės punktuose. Tokiu atveju:
Įvažiavimo spaudas, kurį keleivis gauna pateikęs aukščiau nurodytus dokumentus, leidžia būti šalyje iki 30 dienų. Viza gali būti pratęsta ne daugiau kaip vieną kartą papildomam 30 dienų laikotarpiui. Dėl vizos pratęsimo prašymas yra teikiamas užsieniečio gyvenamosios vietos Imigracijos tarnyboje.
Indonezijos vizą atvykus į šalį taip pat galima gauti vykstant su oficialiu vizitu. Tokiu atveju papildomai reikia pateikti Indonezijos Vyriausybės kvietimą dalyvauti tarptautinėje konferencijoje, teismo procese ar susitikime. Diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkai į šalį gali vykti ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui.
Vykstant į Indoneziją ilgesniam laikotarpiui, dėl vizos gavimo galima kreiptis nuotoliniu būdu - https://visa-online.imigrasi.go.id/index.xhtml.
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas
Adresas: Jalan Rasuna Said Kav. X/3., Kunungan, Jakarta Selatan, Jakarta DKI 12950
Telefonas: +622 1520 3459, +622 1520 3460
Faksas: +622 1520 3461
El. paštas: [email protected]