Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais.  Sužinok daugiau.

 

Indonezija (Indonesia) Indonezija
Atnaujinta: 2022-07-07
Skubios pagalbos telefono numeris: 119
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių

Nuo 2022 m. gegužės 18 d. į Indoneziją visiems užsienio valstybių piliečiams leidžiama atvykti be išankstinio PGR tyrimo. Atvykus atliekama COVID-19 simptomų patikra, jei simptomų randama, atliekamas PGR tyrimas. Privalomas 5 dienų karantinas taikomas tik tiems užsienio piliečiams, kurie nėra visiškai paskiepyti arba negali pateikti įrodymų, kad yra paskiepyti pilna vakcinavimo schema.

Tyrimų, gydymo ir karantino išlaidas padengia pats asmuo.

Užsienio piliečiai savo mobiliuosiuose telefonuose turėtų įsidiegti "PeduliLindungi" programėlę,  kad galėtų patekti į viešąsias erdves. Ši programėlė plačiai naudojama skiepijimo įrodymui. Šioje programėlėje taip pat galima užpildyti eHAC.

PGR tyrimų ir privalomojo karantino taisyklės dažnai keičiamos, rekomenduojame naujausią informaciją sekti oficialioje Indonezijos vyriausybės COVID-19 svetainėje.

Indonezijos valdžios institucijos nustatė naujas procedūras ir taisykles visiems vizų ir buvimo leidimų turėtojams. Išsamią informaciją rasite svetainėje: https://www.imigrasi.go.id/.

Kelionėms šalies viduje taikomi vietinių kelionių oro, jūrų ir sausumos transportu apribojimai.  Išsamesnės informacijos apie taisykles rasite oficialioje Indonezijos vyriausybės COVID-19 svetainėje, o jei planuojate keliauti šalies viduje, pasitarkite su savo oro linijų ar transporto operatoriumi.


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias  priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.


Regioninės rekomendacijos

Indonezijoje daug aktyvių ugnikalnių, kurių aktyvumas gali nenuspėjamai kisti:

Agung Balio salos šiaurės rytuose (draudžiama artintis 4 km atstumu)

Merapi centrinėje Javos salos dalyje (draudžiama artintis 3 km atstumu)

Anak Krakatau į vakarus nuo Javos salos pakrantės (draudžiama artintis 5 km atstumu).

Prieš keliaudami į šias vietoves turėtumėte įvertinti ugnikalnių aktyvumą, pasitarti su savo kelionių organizatoriumi, ir laikytis vietos valdžios institucijų nurodymų.

Vidurio Sulavesyje (Sulawesi) ir Lomboke (Lombok) esama nuniokotų pastatų ir infrastruktūros po anksčiau vykusių žemės drebėjimų ir cunamių.

Dėl smurto ir smurtinių konfliktų tikimybės patariama nesilankyti šiose provincijose: Ačeho, Vidurio Sulavesi, Molukuose (ypač Ambono saloje), Papua ir Vakarų Papua.

Saugumas

Šalyje išlieka didelė terorizmo grėsmė. Rekomenduojama nekeliauti į Indoneziją per Velykas, Kalėdas, Nyepi (baliečių Naujieji metai) ir Nepriklausomybės dieną (rugpjūčio 17 d.). Vengti viešų masinio susibūrimo ir dažnai lankomų vietų, taip pat valstybės institucijų pastatų. Gegužės 13 ir 14 d. Surabaya mieste bei gegužės 16 d. Sumatroje įvyko teroro išpuoliai.

Svarbu būti atsargiems keliaujant laivais – nelipti, jei laivai atrodo perpildyti, visada prašyti gelbėjimosi priemonių.

Rekomenduojama vengti kelionių su Indonezijoje registruotomis avialinijomis, išskyrus Indonesia Air Asia, Garuda Indonesia, Citilink, Lion Air, Batik Air, Airfast Indonesia, Ekspres Transportasi Antarbenua. Kitų Indonezijos avialinijų saugumo standartai neatitinka tarptautinių reikalavimų, todėl joms uždrausta skraidyti ES. Išsamiau skaitykite čia.

Prireikus taksi, naudotis patikimų firmų paslaugomis (Bluebird, Silverbird ir Express).

Keliaujant turistinėse vietovėse patartina saugoti asmeninius daiktus, ypač asmens dokumentus ir kreditines korteles. Atsiskaitant kreditine kortele būti atidiems. Pasitaiko atvejų, kai prie bankomatų priklijuoti melagingi pagalbos numeriai. Jei tektų kreiptis pagalbos, neatskleiskite savo PIN kodo.

Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.

Pasitaiko nemažai atvejų, kuomet vietiniai ir turistai miršta dėl apsinuodijimo alkoholiu, užterštu metanoliu. Būkite atsargūs!

Šalis yra aktyvioje seisminėje zonoje, galimi žemės drebėjimai, cunamiai ir ugnikalnių išsiveržimai.

Lietingojo sezono metu (lapkričio – kovo mėn.) ir iškart po jo egzistuoja potvynių tikimybė. Prieš keliaujant rekomenduojama pasidomėti vietos informacijos šaltinių teikiama informacija. Sausojo sezono metu (gegužės – spalio mėn.) miškų gaisrai gali sukelti smogą ir padidinti oro užterštumą.

Egzistuoja nedidelė Zikos viruso tikimybė. Nėščioms moterims rekomenduotina atidėti keliones į šią šalį. Išsamiau skaitykite čia.

Skubios pagalbos telefonai:

Policija: 111 arba 112

Greitoji pagalba: 118 arba 119

Gaisrinė: 113

Turistų policija Balyje: 0361 754 0599 arba 0361 224111

Turistų policija Džakartoje: 021 526 4073

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-10-07

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Nuo 2022 m. balandžio 28 d. vizą turizmo tikslais galima gauti atvykus į šalį, nustatytuose oro, jūrų ir sausumos sienų kontrolės punktuose. Tokiu atveju:

  • kelionės dokumentas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėn.;
  • turi būti pateikti išvykimo iš šalies bilietai;
  • turi būti pateikti apmokėjimą už vizą patvirtinantys dokumentai (500 000 Indonezijos rupijų sumai).

Įvažiavimo spaudas, kurį keleivis gauna pateikęs aukščiau nurodytus dokumentus, leidžia būti šalyje iki 30 dienų. Viza gali būti pratęsta ne daugiau kaip vieną kartą papildomam 30 dienų laikotarpiui. Dėl vizos pratęsimo prašymas yra teikiamas užsieniečio gyvenamosios vietos Imigracijos tarnyboje.

Indonezijos vizą atvykus į šalį taip pat galima gauti vykstant su oficialiu vizitu. Tokiu atveju papildomai reikia pateikti Indonezijos Vyriausybės kvietimą dalyvauti tarptautinėje konferencijoje, teismo procese ar susitikime. Diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkai į šalį gali vykti ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui.

Vykstant į Indoneziją ilgesniam laikotarpiui, dėl vizos gavimo galima kreiptis nuotoliniu būdu - https://visa-online.imigrasi.go.id/index.xhtml.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Vengrijos ambasada Indonezijoje

Adresas: Jalan Rasuna Said Kav. X/3., Kunungan, Jakarta Selatan, Jakarta DKI 12950

Telefonas: +622 1520 3459, +622 1520 3460

Faksas: +622 1520 3461

El. paštas: [email protected]

Svetainė: Home | Embassy of Hungary Jakarta (gov.hu)

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas Indonezijoje (Džakarta)
+62 21 2553 9496
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją