TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Jamaika (Jamaica)

Skubios pagalbos telefono numeris: 110

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Šalyje yra aukštas nusikalstamumo lygis, veikia organizuoto nusikalstamumo grupuotės, dažni gaujų susišaudymai. Nors nepaprastoji padėtis, galiojusi iki 2018 metų spalio 31 dienos, nebuvo pratęsta, Sent Džeimso apygardoje (kurioje yra ir gausiai turistų lankomas Montego Bėjus) bei Sent Katrinos apygardoje tęsiamos karinės operacijos.

Daugiausiai nusikaltimų įvykdoma Kingstone, ypač Denham, Grant’s Pen, August Town, Harbour View, Spanish Town ir vakariniuose sostinės rajonuose ir priemiesčiuose, taip pat Montego Bėjuje, ypač Flankers, Barrett Town, Norwood, Glendevon, Rose Heights ir Mount Salem rajonuose.

Šiose teritorijose rekomenduojame neišvykti iš turistinių zonų, nekeliauti nakties metu, nesinaudoti viešuoju transportu ir vengti atokių vietų. Esant būtinybei išvykti iš viešbučio teritorijos, iš anksto pasirūpinkite transportu iš patikimų turizmo agentūrų ar viešbučio. Reikia atkreipti dėmesį, jog dėl vykdomų karinių operacijų be išankstinio perspėjimo gali būti uždaryti keliai, keistis transporto tvarkaraščiai bei įvairių įstaigų darbo laikas. Eismą ir viešąjį transportą taip pat gali sutrikdyti dažnos demonstracijos. Patartina vengti visų demonstracijų ir didesnių susibūrimų, kadangi jų metu galimi turistų apiplėšimai ir vagystės.

Venkite dėvėti brangius papuošalus, su savimi nešiotis vertingus daiktus, dideles pinigų sumas. Būkite atsargūs prie bankomatų, naudotis jais nėra saugu ir jūsų banko duomenys gali atsidurti sukčių rankose. Patartina pinigus išsikeisti viešbutyje, banke ar užsienyje. Jei įmanoma, naudokitės viešbučio seifu. Kruopščiai rinkitės viešbučius, pasidomėkite ankstesnių lankytojų atsiliepimais, nes viešbučiuose taip pat pasitaiko užpuolimų, priekabiavimų ir išprievartavimų atvejų. Venkite atokių paplūdimių net šviesiu paros metu.

Uraganų sezonas Jamaikoje paprastai trunka nuo birželio iki lapkričio. Šiuo laikotarpiu netgi nedidelės atogrąžų audros gali greitai išsivystyti į didžiulius uraganus. Rekomenduojama sekti orų prognozes ir vietos valdžios institucijų pranešimus.

Egzistuoja nedidelė galimybė užsikrėsti Zikos virusu, kuris pavojingas nėščiosioms. Išsamiau skaitykite čia.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-16

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Jamaiką turistiniais tikslais ne ilgiau kaip 30 dienų laikotarpiui, vizos nereikia.

Privaloma pateikti dokumentą apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

United States LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS
Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA
Darbo laikas I-IV: 8.30-16.30 Darbo laikas V: 8.30-16.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+1 202 234 5860
amb.us@urm.lt
info@usa.mfa.lt
consul.us@mfa.lt
+1 202 328 0466
http://usa.mfa.lt Facebook Twitter
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Jamaikoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.