TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Jordanija (Jordan)

Skubios pagalbos telefono numeris: 911

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) sklaidą bei apsaugoti šalies ekonomiką, kovo 17 d. Jordanijos Vyriausybė aktyvavo karo padėties įstatymą. Šalies Vyriausybė nurodė, kad taikys tik tuos įstatymo punktus, kurie yra būtini esamos situacijos kontekste.

Šalyje uždaromi visi sienos kirtimo punktai. Nuo kovo 17 d. atšaukti visi skrydžiai iš ir į Jordaniją.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Dėl galimų neramumų, susijusių su bendra saugumo padėtimi regione, prieš vykstant į Jordaniją ar esant šalyje rekomenduojama atidžiai stebėti informaciją apie politinę padėtį, vengti masinio susibūrimo vietų, nesilankyti vietose, kur vyksta demonstracijos ar kitos protesto akcijos. Penktadieniais po vidurdienio maldų rekomenduojama elgtis atsargiai dėl didesnės demonstracijų tikimybės. Galimi teroristiniai išpuoliai užsienio piliečių ir turistų lankomose vietose.

Rekomenduotina susilaikyti nuo kelionių į pasienio su Sirija ir Iraku teritorijas, ypač atsargiai elgtis pasienio su Izraeliu teritorijoje, vengti kelionių į pabėgėlių iš Sirijos stovyklas.

Už narkotinių medžiagų laikymą, vartojimą ar pervežimą numatytos itin griežtos bausmės (įkalinimas ir didelės piniginės baudos). Alkoholio vartojimas viešose vietose (išskyrus licencijuotus restoranus) yra draudžiamas.

Jordanija yra musulmoniška valstybė. Vietiniai papročiai ir tradicijos turėtų būti gerbiamos. Rekomenduotina rengtis kukliai, ypač lankantis religiniuose objektuose, turguje, kaimo vietovėse. Ramadano metu nevalgyti ir negerti viešose vietose, nes šalyje tai laikoma teisės pažeidimu ir už jį numatyta atsakomybė.

Medicinos paslaugos yra bazinio lygio, išskyrus Amaną. Rekomenduojame įsigyti sveikatos draudimą, kuris padengtų galimas gydymo ir/ar repatriacijos išlaidas.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2021-01-14

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Vykstant su diplomatiniu pasu trumpalaikiam buvimui vizos nereikia.



Pastaba:

Asmenims, planuojantiems tos pačios kelionės metu aplankyti Jordaniją, Izraelį ir Palestinos teritorijas, rekomenduotina turėti iš anksto Jordanijos ambasados išduotą vizą. Detalesnės informacijos Jordanijos vizų klausimais gali suteikti Lietuvai akredituota Jordanijos ambasada Nyderlanduose.

Pasas turi galioti bent 6 mėn. nuo numatomos išvykimo iš Jordanijos datos.

Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Jordaniją.

Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Jordanijos pasienio tarnybų pareigūnai.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Jordanija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, LIBANO RESPUBLIKAI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI
Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30) Darbo laikas V: Nedirba Pietų pertrauka: 12.00-12.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+20 2 2736 6461
amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt
+20 2 2736 5130
http://eg.mfa.lt Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Jordanijoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Vokietijos ambasada Jordanijoje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Benghasi Street 25, Jabal Amman

Telefonas: +96265901230

Faksas: 00962-6-5901282

Tinklapis: http://www.amman.diplo.de/

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jordanija AHMED HELMI MUNIEB ARMOUSH
Adresas: Salam Group Building # 240 Level 3 Arar Street, Wadi Saqra Amman JORDAN
Jurisdikcija: all territory of the country
+962 6 5673214,
+962 6 5673247
+962 6 5690962
Pareigos: Garbės konsulas Jordanijos Hašimitų Karalystėje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Jordanija Jordanijos Hašimitų Karalystės ambasada
Kanceliarija
Adresas: Badhuisweg 79, 2587 CD The Hague, The Netherlands
Rodyti žemėlapyje
+31 70 416 72 00
info@jordanembassy.nl
+31 70 3508973
http://www.jordanembassy.nl
plačiau »