Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Jungtinės Amerikos Valstijos (United States) Jungtinės Amerikos Valstijos
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-03-12
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

SAUGUMAS IR TERORIZMO GRĖSMĖ

Pasitaiko smulkių nusikaltimų, tad rekomenduojame būti apdairiems saugant save ir savo turtą.  Smurtinių nusikaltimų prieš turistus, įskaitant ginkluotus nusikaltimus, pasitaiko retai, tačiau patariame būti atsargiems keliaujant nepažįstamose vietovėse. Prieš keliaudami susipažinkite su informacija apie savo kelionės paskirties vietovę, visada likite budrūs ir vadovaukitės vietos valdžios rekomendacijomis.

Masinių šaudynių incidentai. Rekomenduojame susipažinti su JAV Nacionalinio saugumo departamento parengtais patarimais, kaip elgtis tokio incidento atveju.

JAV išlieka padidėjusi teroristinių išpuolių grėsmė. Išpuoliai gali būti nukreipti į masinio susibūrimo vietas, įskaitant turistų lankomas, ir transporto mazgus. Rekomenduojame stebėti žiniasklaidos pranešimus ir būti budriems. Informacija apie šias grėsmes taip pat skelbiama JAV Nacionalinio saugumo departamento svetainėje.

GAMTINĖS SĄLYGOS

Sniego audros žiemą gali sutrikdyti svarbiausią infrastruktūrą, pavyzdžiui, įtakoti skrydžių vėlavimą ir atšaukimą, įskaitant ir svarbiausiuose JAV transporto mazguose. Prieš keliaudami susipažinkite su vietos žiniasklaidos ir orų pranešimais, prireikus susisiekite su kelionės organizatoriumi ar oro linijų bendrove. Sąlygas JAV oro uostuose galite stebėti JAV Federalinės aviacijos administracijos svetainėje.

Atlanto uraganų sezonas paprastai trunka nuo birželio iki lapkričio. Ramiojo vandenyno uraganų sezonas paprastai trunka nuo gegužės iki lapkričio. Jie gali paveikti JAV pakrančių regionus, Havajus ir Guamą. Pietų Ramiojo vandenyno atogrąžų ciklono sezonas paprastai trunka nuo lapkričio iki gegužės ir gali paveikti Amerikos Samoa.

Rekomenduojame stebėti vietos žiniasklaidą ir orų pranešimus, artėjančių audrų informaciją sekti JAV Nacionalinio uraganų centro svetainėje ir laikytis visų vietos valdžios institucijų nurodymų, įskaitant dėl evakuacijos. Informacija apie tai, kaip pasiruošti ekstremalioms oro sąlygoms (įskaitant rekomenduojamą daiktų sąrašą) ir kaip elgtis, jei liepiama evakuotis, pateikiama JAV Federalinės ekstremalių situacijų valdymo agentūros svetainėje.  

Aliaskoje, Amerikos Samoa, Kalifornijoje, Guame, Havajuose, Nevadoje, Šiaurės Marianų salose, Oklahomoje, Oregone, Puerto Rike, Vašingtono valstijoje ir JAV Mergelių salose gali įvykti žemės drebėjimų. Informacija apie tai, kaip elgtis prieš žemės drebėjimą, jo metu ir po jo, pateikiama JAV Federalinės ekstremalių situacijų valdymo agentūros svetainėje

Tornadai (viesulai) gali kilti bet kuriuo metų laiku, priklausomai nuo oro sąlygų. Rekomenduojame stebėti vietos žiniasklaidą ir orų pranešimus bei laikytis vietos valdžios institucijų rekomendacijų. Informacija apie tai, kaip elgtis tornado metu ir po jo, pateikiama JAV Federalinės ekstremalių situacijų valdymo agentūros svetainėje

Miškų ir krūmynų gaisrai (laukiniai gaisrai) kelia pavojų daugelyje sausų vietovių. Dėl stipraus vėjo jie gali išplisti labai greitai. Kanjonai, kalvos ir miškai yra padidintos rizikos zonos. Rekomenduojame stebėti vietos žiniasklaidą ir orų pranešimus bei laikytis vietos valdžios institucijų rekomendacijų, įskaitant nurodymus dėl evakuacijos. Būkite atsargūs vietovėse, kurias neseniai palietė laukiniai gaisrai, nes smarkių liūčių metu jos yra labiau linkusios į purvo nuošliaužas. Daugiau informacijos rasite JAV Nacionalinio tarpžinybinio gaisrų centro ir Gaisrų tyrimų ir valdymo mainų sistemos svetainėse. Informacija apie laukinius gaisrus Kalifornijoje teikiama CAL FIRE svetainėje.

Havajų Didžiojoje saloje nuolat vyksta vulkaninė veikla. Rekomenduojame stebėti vietos žiniasklaidą ir laikytis vietos valdžios rekomendacijų, įskaitant nurodymus dėl evakuacijos, taip pat susipažinti su informacija JAV Federalinės ekstremalių situacijų valdymo agentūros svetainėje


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Jungtines Amerikos Valstijas, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti visą numatomo buvimo šalyje laikotarpį. Detalesnė informacija skelbiama šiame dokumente.

Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į JAV turizmo ar verslo tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę vykti į JAV be vizos. Tokiu atveju prieš vykstant į JAV privaloma gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA - Electronic System Travel Authorization). Daugiau informacijos apie bevizio vykimo į JAV tvarką skelbiama JAV ambasados Vilniuje tinklapyje ir JAV Valstybės departamento tinklapyje.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad į JAV keliaujantys LR piliečiai gerbtų Lietuvos ir JAV susitarimus dėl supaprastintų kelionių, kadangi JAV krašto saugumo departamentas, siekdamas užtikrinti atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų kontrolę, turės galimybę nustatyti „užsibuvimo“ (ilgiau nei vizoje numatytas laikas ar ilgiau nei 90 dienų laikotarpis) procentą, kurį viršijus, Lietuvai gali būti vėl įvestas vizų režimas.

Atkreipiame dėmesį, kad keliautojai iš valstybių, besinaudojančių kelionių į JAV supaprastinimo programa, po 2021 m. sausio 12 d. lankęsi Kuboje, arba turintys dvigubą vienos iš valstybių, besinaudojančių kelionių į JAV supaprastinimo programa, ir Kubos pilietybę negali vykti į JAV su ESTA, bet turi kreiptis dėl vizos. Atitinkamai, jau patvirtinta ESTA atšaukiama, jei paaiškėja, kad keliautojas lankėsi Kuboje arba turi dvigubą vienos iš valstybių, besinaudojančių kelionių į JAV supaprastinimo programa, ir Kubos pilietybę. Išsamią informaciją ir kitų valstybių, kuriose lankęsi ar dvigubą pilietybę turintys keliautojai negali vykti į JAV su ESTA, o turi kreiptis dėl vizos, sąrašą rasite čia.

Informaciją apie JAV vizas ir jų išdavimo tvarką rasite čia.

SVARBU: Asmenys, kurie su ESTA leidimu JAV bus ilgiau negu 90 dienų, pažeidžia įvažiavimo į šią šalį tvarką ir jiems gali būti apribota teisė ateityje keliauti į JAV arba jie gali būti išsiųsti iš šalies. 

Vaikų keliavimas į JAV

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su JAV Vyriausybės pateikiama informacija dėl asmenų iki 18 m. keliavimo į JAV.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo sąlygos

Užsienio valstybių išduotų vairuotojų pažymėjimų naudojimo tvarką JAV nustato kiekvienos valstijos Motorinių transporto priemonių departamentas (Departament of Motor Vehicles (DMV)). Daugiau informacijos galite rasti oficialiame kelionių į JAV informacijos tinklapyje.

Prieš planuojant kelionę į JAV rekomenduojame pasitikslinti reikalavimus dėl užsienio šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų pripažinimo valstijose, kuriose ketinate lankytis. Kiekvienos valstijos DMV kontaktai skelbiami čia.

Kai kurios valstijos pripažįsta užsienio valstybių išduotą vairuotojo pažymėjimą tik tuomet, kai kartu su juo yra pateikiamas ir Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (International Driving Permit (IDP)). Informuojame, kad Lietuvos diplomatinės atstovybės JAV netarpininkauja Tarptautinio vairuotojo pažymėjimo išdavimo klausimais. Rekomenduojame šiuo klausimu kreiptis tiesiogiai į VĮ Regitra.

Dėl galimybės nuomotis automobilį JAV su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu rekomenduojame kreiptis į konkrečią automobilių nuomos įmonę.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Kalifornijos valstijos Santa Barbaros, San Benito, Santa Kruzo, San Luis Obispo, Monterėjaus ir Ventūros apygardos
Pareigos:
Garbės konsulė
+1 (818) 583 1736
Jurisdikcija
Pensilvanijos valstija
Pareigos:
Garbės generalinė konsulė
+1 215 735 7071
Jurisdikcija
Ohajo, Indianos ir Kentukio valstijos
Pareigos:
Garbės generalinė konsulė
Jurisdikcija
Arizonos valstija
Pareigos:
Garbės konsulas
+1 480 965 0968
Jurisdikcija
Vakarų Florida
Pareigos:
Garbės konsulas
+1 727 822 2252
Jurisdikcija
Šiaurės Florida
Pareigos:
Garbės konsulas
Jurisdikcija
Oregono valstija
Pareigos:
Garbės konsulas
+1 503 731 0111
Jurisdikcija
Niujorko valstija
Pareigos:
Garbės konsulas
+1 585 216 9254
Jurisdikcija
Teksaso valstija
Pareigos:
Garbės konsulas
Jurisdikcija
Džordžijos valstija
Pareigos:
Garbės konsulas
Jurisdikcija
Kalifornijos valstijos šiaurinė dalis
Pareigos:
Garbės konsulas
Jurisdikcija
Virdžinijos valstija
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+370 5 266 55 00
+370 5 266 55 10
+370 5 266 53 00
+370 5 266 53 10
+370 5 266 55 00
+370 5 266 56 30
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas