TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Jungtiniai Arabų Emyratai (United Arab Emirates)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad nuo kovo 19 d. 00.00 val. vietos laiku laikinai stabdomas bevizio režimo, kurį turi JAE su kitomis šalimis, galiojimas, todėl šių valstybių, tame tarpe ir Lietuvos Respublikos, piliečiai į šalį nebus įleižiami. Išimtys taikomos diplomatinių pasų savininkams ir JAE rezidentams, turintiems leidimą gyventi arba dirbti JAE.

Iš paveiktų teritorijų atvykusiems asmenims taikoma patikra ir 14 dienų karantinas. Į šalį draudžiama atvykti iš Irano. Nuo kovo 17 d. atšaukiami skrydžiai iš Libano, Turkijos, Sirijos, Irako.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Dėl padidėjusios įtampos regione saugumo situacija bet kuriuo metu gali pablogėti.

2020 m. sausio 3 d. per JAV ataką Bagdado tarptautiniame oro uoste žuvo Irano revoliucijos gvardijos generolas Q.Soleimanis. Incidentas padidino įtampą visame regione. Galimi teroristiniai išpuoliai JAE.

Lietuvos piliečiams, esantiems Jungtiniuose Arabų Emyratuose, rekomenduojame imtis ypatingų atsargumo priemonių, sekti kompetentingų institucijų pranešimus ir laikytis instrukcijų, sekti žiniasklaidos priemonėse skelbiamą informaciją apie padėtį šalyje, vengti masinio susibūrimo vietų, išlikti budriems.

Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju visą parą teikiama el. paštu pilieciai@urm.lt arba telefonu +370 706 52444.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-10

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Kita informacija

2017 m. rugpjūčio 11 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos su Jungtiniais Arabų Emyratais pasirašytas susitarimas dėl vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimo. Pagal susitarimą, Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai yra pripažįstami JAE.

Planuojantiems vairuoti JAE rekomenduojama turėti atspausdintą šio susitarimo tekstą arabų kalba.

Parsisiųsti susitarimą galima čia: lietuvių kalba, anglų kalba, arabų kalba.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Jungtiniai Arabų Emyratai LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINIUOSE ARABŲ EMYRATUOSE, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KUVEITO VALSTYBEI IR BAHREINO KARALYSTEI.
Adresas: Villa 173 Hameem str., Al Nahyan Camp P.O.Box 59431 Abu Dhabi

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+971 2 3090447
amb.ae@mfa.lt
consul.ae@mfa.lt (konsuliniais klausimais)
https://uae.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Ispanijos ambasada Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Al Saman Towers, left tower, 8th floor, Abu Dhabi, UAE
Telefonas: +971026269544
Faksas: + 971 (0) 2.627.49.78
El.p. adresas: emb.abudhabi@mae.es

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtinių Arabų Emyratų ambasada
Kanceliarija
Adresas: Zlota 59, SkyLight Tower, 19th floor, 00-120 Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
0048222222020,
warsawemb@mofaic.gov.ae, consular.warsaw@mofaic.gov.ae
0048222222040
www.mofaic.gov.ae
plačiau »