TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Kambodža (Cambodia)

Skubios pagalbos telefono numeris: 119

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti

Atkreipiame dėmesį dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso. Virusas kilo Kinijos Uhano mieste, Hubei provincijoje, tačiau užsikrėtimo šiuo virusu atvejai buvo patvirtinti ir kitose Kinijos dalyse bei visame Pietryčių Azijos regione, įskaitant Kambodžą. Užsienio reikalų ministerija ragina visus šalyje esančius Lietuvos Respublikos piliečius atidžiai sekti Kambodžos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis. Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.


Regioninės rekomendacijos

Rekomenduojame nevykti į Kambodžos ir Tailando pasienio teritorijas (ypač šalia Preah Vihear (tajų kalba – Khaoi Pra Viharn) ir Ta Krabey (Ta Moan) šventyklų) dėl ten dislokuotų karių ir galimo karinio konflikto, nesprogusių minų pavojaus.

Saugumas

Kambodžoje daug nesprogusių minų, kurių buvimo vietos nežymimos. Dėl šių priežasčių kaimo vietovėse nerekomenduojama išklysti iš pagrindinio kelio, vengti vaikščioti aplink šventyklas, nedidelius tiltus ar nuo žemės kelti neaiškius metalinius daiktus.

Nemaža tikimybė tapti smulkių vagysčių aukomis – ant dviračių transporto priemonių važiuojantys nusikaltėliai gali pavogti asmeninius daiktus. Tokios vagystės dažnai pasitaiko turistų pamėgtose vietose, tokiose kaip Phnom Penh, Sihanoukville paplūdimiuose ir netoliese esančiose salose. Galimos vagystės iš viešbučių kambarių (ypač pigių), autobusų bagažinių. Dėl apiplėšimo pavojaus kertant sieną rekomenduojama nepriimti pagalbos iš nepažįstamų asmenų, siūlančių padėti sutvarkyti kelionės dokumentus ar parūpinti transportą.

Rinkimų laikotarpiu šalyje gali padidėti politinė įtampa. Patariame vengti masinių susibūrimų ir protestų vietų.

Pastebima, kad pastaruoju metu didėja smurtinių incidentų skaičius turistų dažnai lankomuose baruose Sikanoukville. Patariama be priežiūros nepalikti savo gėrimų.

Pasitaiko, kad grąža parduotuvėse ir klubuose atiduodama padirbtais pinigais, todėl rekomenduojame likti budriems.

Sihanoukville ir Siem Reap pasitaiko išprievartavimų ir seksualinės prievartos atvejų. Moterims patartina būti budrioms, ypač jei keliauja vienos.

Transportas

Norint vairuoti automobilį arba motociklą, būtina turėti Kambodžos išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Keliaujant motociklu privaloma dėvėti šalmą.

Užsiimant sausumos ir vandens sportu patariama naudotis tik geros reputacijos ir licenzijas turinčiomis įmonėmis. Atviruose vandenyse ir paplūdimiuose pasitaiko nuodingų medūzų, jų įgėlimai gali būti mirtini.

Labai dažni eismo incidentai, kelyje reikia būti ypač atsargiems. Nepatariama keliauti motociklu-taksi.

Svarbu būti atsargiems keliaujant laivais – nelipti, jei laivai atrodo perpildyti, visada prašyti gelbėjimosi priemonių. Taip pat rekomenduojama vengti kelionių traukiniais, nes geležinkelių bėgiai yra prastai prižiūrimi.

Bendros rekomendacijos

Prieš keliaudami įsitikinkite, kad jūsų kredito kortelės Kambodžoje veiks.

Liūčių sezono metu (gegužės – lapkričio mėn.) patariama saugotis potvynių ir nuošliaužų. Šiuo metu kai kurios šalies provincijos gali būti nepasiekiamos.

Bausmės už narkotikų vartojimą ar platinimą itin griežtos.

Medicinos įstaigų teikiamų paslaugų kokybė prasta, ypač mažesniuose miesteliuose, kaimuose. Vaistinėse mažas vaistų pasirinkimas, dažnai jų galiojimo laikas būna pasibaigęs. Prieš keliaudami pasirūpinkite draudimu.

Skelbiamas Zika viruso pavojus, rekomenduojama imtis tinkamų sveikatos apsaugos priemonių, nėščiosioms nepatartina vykti į šią šalį. Plačiau skaitykite čia. Pastaruoju metu pasitaikė Dengės karštligės atvejų, pasibaigusių mirtimi. Patariama saugotis nuo uodų įkandimų.

Trumpieji numeriai: 117 – policija, 119 – greitoji pagalba.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-05-05

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Kambodžos vizą galima gauti šalies pasienyje arba internetinėje vizų išdavimo platformoje.

Pasas turi galioti bent 6 mėn. nuo atvykimo į Kambodžą datos.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

China LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-18.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+86 10 845 185 20
amb.cn@urm.lt, konsuliniai klausimai: consul.cn1@urm.lt
+86 10 659 065 07
http://cn.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Kambodžoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Kambodža Kambodžos Karalystės ambasada
Kanceliarija
Adresas: Starokonyushenny per.16, Moscow, Russia
Rodyti žemėlapyje
+7 495 637 4736
camemb.rus@mfaic.gov.kh
+ 7 495 956 65 73
plačiau »