TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Kenija (Kenya)

Skubios pagalbos telefono numeris: 999

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Po Kenijos prezidento inauguracijos antrajai kadencijai 2017 m. lapkritį šalyje išlieka etninės bei politinės įtampos, galimi protestai ir smurto protrūkiai. Dėl etninių įtampų ir didelės terorizmo grėsmės rekomenduojame būti atsargiems viešosiose vietose, turistų lankomuose objektuose, prie valstybinių pastatų bei vengti didesnių susibūrimų. Somalio pasienyje nereti žmonių grobimo atvejai. Dėl sustiprintų saugumo priemonių būtina visuomet su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą ir jo kopiją.

Dėl galimų išpuolių Manderos ir Lamu apskrityse įvesta komendanto valanda. Apribojimas netaikomas Lamu, Manda ir Pate saloms.

Rekomenduojama nevykti į pasienio regionus, nutolusius 60 km nuo Somalio ir 100 km nuo Etiopijos ir Pietų Sudano sienų. Taip pat nepatartina vykti į Tanos upės regiono dalį į šiaurę nuo Tanos upės, Garisos regioną ir į pakrantės rajonus į šiaurę nuo Malindi, išskyrus Mandu ir Lama salas. Į Lamu ir Manda salas rekomenduojama keliauti tik per Manda oro uostą. Kenijos didžiuosiuose miestuose išlieka padidėjusi teroristinių išpuolių grėsmė, ypač patartina būti budriems lankantis maldos namuose. Dėl išliekančios žmonių pagrobimo grėsmės patariama būti ypač atsargiems turistų lankomose vietose ir pakrantės regionuose Mombasoje ir Malindyje, Nairobyje. Dėl aukšto nusikalstamumo rekomenduotina nesilankyti Nairobio lūšnynuose.

Didžiuosiuose miestuose dažni užpuolimai, ginkluoti apiplėšimai, automobilių grobimai, kišenvagystės. Patartina būti atsargiems viešajame transporte, ypač mikroautobusuose (matatu), kuriuose dažni vagysčių iš užsieniečių atvejai.

Adeno įlankoje bei vakarinėje Indijos vandenyno dalyje išlieka piratų keliama grėsmė.

Nelegalu dirbti ar savanoriauti be elektroninio leidimo. Draudžiama fotografuoti oro uostuose. Už viešųjų pastatų, įskaitant ambasadas, fotografavimą, galite būti sulaikyti – jei kyla abejonių, patariama objektų nefotografuoti ir nefilmuoti.

Už plastikinių maišelių naudojimą Kenijoje galite būti nubausti pinigine bauda arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Draudžiama naikinti nacionalinę valiutą (Kenijos šilingus). Už homoseksualius santykius Kenijoje galite būti suimti ir įkalinti.

Nelegalu žudyti, gaudyti, parduoti ir pirkti saugomus gyvūnus be specialaus leidimo. Dramblio kaulo turėjimas užtraukia baudą arba įkalinimą.

Po Ebolos protrūkio Kongo Demokratinėje Respublikoje 2018 m. gegužę Kenijos valdžios institucijos įdiegė papildomas keliautojų patikrinimo priemones kai kuriuose oro uostuose. Vykstantiems rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, choleros, naudoti profilaktinius preparatus nuo maliarijos bei kitokias prevencines priemones nuo uodų ar kitų vabzdžių platinamų ligų. Dėl kitų skiepų pasikonsultuokite su gydytoju.

Rūkymas viešose vietose (išskyrus specialiai išskirtas vietas) yra draudžiamas. Už tvarkos nesilaikymą gresia iki 3 mln. Kenijos šilingų bauda arba kalėjimas.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-19

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Pateikti paraišką vizai gauti galima elektronininėje Kenijos vizų išdavimo sistemoje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Egypt LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI
Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30) Darbo laikas V: Nedirba Pietų pertrauka: 12.00-12.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+20 2 2736 6461
amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt
+20 2 2736 5130
http://eg.mfa.lt Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Ispanijos ambasada Kenijoje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: C.B.A. Building, 3 floor, Mara & Ragati Road, Upper Hill
Telefonas: + 254 (20) 272 0222 / 3 / 4 / 5
Faksas: + 254 (20) 272 0226
El.p. adresas: Emb.Nairobi@maec.es

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Kenya GEORGE ODINGA ORARO
Adresas: "Oraro&Company Advocates", 6th floor ACK Annex, 1st Ngong Avenue, Nairobi, KENYA
+254202713636,
+254202710426,
+254722203054 (mob.)
Pareigos: Garbės konsulas

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.