TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Kipras (Cyprus)
EU

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, vykstantys į Kiprą, prieš skrydį turi užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Anketą ir išsamią informaciją dėl jos pildymo galima rasti čia.

Į Kiprą atvykstantiems iš pirmosios šalių grupės (A kategorija) ribojimai netaikomi.

Atvykstantiems iš antrosios šalių grupės (B kategorija) reikia pateikti pažymą apie neigiamą COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, rezultatą.

Dėmesio! Nuo spalio 9 d. Lietuva įtraukta į B kategorijos šalių grupę, todėl iš Lietuvos į Kiprą atvykusiems keleiviams bus taikomas reikalavimas pateikti pažymą apie neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tyrimas turi būti atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Iš kitų nei nurodytos A ir B kategorijose šalių atvykti leidžiama tik Kipro Respublikos piliečiams, nuolatiniams gyventojams ir turintiems specialius leidimus, taikant reikalavimą pateikti įrodymą dėl neigiamo COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio arba testuotis vietoje.

Šalių sąrašai, vertinant epidemiologinių duomenų visumą, peržiūrimi ir atnaujinami kas savaitę. Juos galima rasti čia.

Jei asmenys, kuriems privaloma pateikti neigiamo COVID-19 testo rezultato pažymą, šalyje, iš kurios skrenda, neturi galimybės savo noru atlikti testo prieš vykstant į Kiprą, jiems bus sudaryta galimybė testuotis jau atvykus į Kiprą paties asmens lėšomis.

DĖMESIO!

  • Jei asmuo, keliaujantis iš A kategorijos valstybės, per 14 dienų iki skrydžio lankėsi kitai šalių kategorijai priklausančioje valstybėje arba jo skrydis buvo jungiamasis ir buvo keliauta per valstybę, priklausančią ne A grupės šalių kategorijai, tuomet iš A kategorijos valstybės atvykstančiam asmeniui taikomos sąlygos bus tokios pačios, kaip atvykstantiems iš B kategorijos valstybių.
  • Bet kuriam atvykstančiajam iš A arba B kategorijų ar kitų valstybių, atvykimo metu gali būti atliktas atsitiktinis COVID-19 testas. Teigiamo rezultato atveju asmuo būtų izoliuotas 14 dienų valstybės lėšomis.
  • Kipre privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose patalpose, tiek lauke.
  • Pafos ir Limasolio regionuose draudžiamas bet koks asmenų judėjimas lauke nakties metu tarp 23:00 val. ir 5:00 val. (išskyrus neatidėliotinus atvejus).

Dėl kelionių į/iš šiaurinę Kipro salos dalį

Atkreipiame dėmesį, jog šiaurinė Kipro salos dalis yra Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojama teritorija, kurios administracijos Lietuvos Respublika nepripažįsta ir su ja santykių nepalaiko. Šiaurinėje Kipro salos dalyje atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti teikiama tik ribota konsulinė pagalba. Prašome atsakingai įvertinti kelionės į šią teritoriją tikslingumą.

SVARBU! Judėjimas per salą dalijančią buferinę zoną leidžiamas tik Kipro Respublikos piliečiams ir nuolatiniams gyventojams.  Kitų kategorijų asmenims buferinę zoną leidžiama kirsti tik išimties tvarka su oficialiu Kipro Respublikos institucijų leidimu dėl svarbių humanitarinių priežasčių (tokių kaip rimtos sveikatos problemos, skubios medicininės pagalbos poreikis,  artimojo mirtis).


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes. Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, primygtinai rekomenduojame dėl kelionės į šalį sąlygų teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-11-09

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.Pastaba:

Vykstant į šiaurinę šalies dalį yra papildomų sąlygų ir apribojimų. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Kipro Respublikos ambasadą Lenkijoje.

Kita informacija

Dėl kelionių į šiaurinę Kipro salos dalį

Atkreipiame dėmesį, kad šiaurinė Kipro salos dalis yra Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojama teritorija, kurios administracijos Lietuvos Respublika nepripažįsta ir su ja santykių nepalaiko. Šiaurinėje Kipro salos dalyje atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti teikiama tik ribota konsulinė pagalba. Prašome atsakingai įvertinti kelionės į šią teritoriją tikslingumą.

Covid-19 pandemijos plitimo prevencijos tikslu Kipro Respublika riboja asmenų judėjimą per salą dalijančią buferinę zoną, jos kirtimas leidžiamas tik Kipro Respublikos piliečiams, nuolatiniams gyventojams ir pavieniais humanitariniais atvejais, su oficialiu Kipro Respublikos institucijų leidimu.

Nekilnojamo turto įsigijimas Kipro Respublikos Vyriausybės faktiškai nekontroliuojamoje salos dalyje

Ne Kipro Respublikos piliečiams, norintiems įsigyti, nuomoti, reklamuoti ar siūlyti įsigyti nekilnojamą turtą teritorijoje, kuri nėra faktiškai kontroliuojama Kipro Vyriausybės (šiaurinėje Kipro salos dalyje), rekomenduojame kreiptis į teisininkus ir gauti tikslią informaciją Kipro Respublikos vidaus reikalų ministerijos Žemės ir topografijos departamente apie teisinį minėto nekilnojamo turto nuosavybės statusą, siekiant įsitikinti, kad sudaromas sandoris nepažeis teisėtų nuosavybės savininkų teisių. Priešingu atveju yra didelė tikimybė, kad pirkėjams gali būti iškeltos civilinės bylos, kadangi 1974 metais iš šiaurinės Kipro salos dalies pasitraukę graikiškos kilmės Kipro piliečiai gali užginčyti su minėtu nekilnojamu turtu susijusius nuosavybę ir sandorius. Tokie ieškiniai jau buvo pateikti Europos Sąjungos Teisingumo Teismui ir kitoms tarptautinėms organizacijoms.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra priėmęs kelis sprendimus pripažinusius iki 1974 metų Kipro šiaurinėje dalyje likusio nekilnojamo turto savininkus teisėtais šio turto savininkais. Graikų kilmės Kipro piliečiams priklauso apie 78% privačios žemės šiaurinėje Kipro salos dalyje.

Pirkėjams gali būti iškeltos bylos Kipro Respublikos teismuose, ir vadovaujantis Europos Bendrijos Reglamentu Nr.44 /2001 minėtų teismų sprendimai gali būti įgyvendinami visose kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Kipro Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnis numato, kad nekilnojamo turto pirkimas, pardavimas, nuoma, reklama ar įkeitimas be savininko leidimo (asmens, kurio teisė į nekilnojamo turto nuosavybę įregistruota Kipro Respublikos Žemės registre, įskaitant 1974 metais iš šiaurinės Kipro dalies pasitraukusius graikų kilmės Kipro piliečius) yra baudžiama veika. Už šią veiką gali būti išduotas visose 27 Europos Sąjungos šalyse narėse taikomas Europos arešto orderis bei tarptautinis arešto orderis. Kodeksas taip pat numato teisiškai baudžiamą veiką už bet kokius bandymus vykdyti vieną iš aukščiau minėtų veiksmų.

Su nekilnojamojo turto įsigijimu šiaurinėje Kipro salos dalyje susijusius dokumentus Kipro valdžios institucijos vertina kaip bandymą vykdyti neteisėtą graikų kilmės kipriečių nekilnojamo turto įsigijimą. Tokius dokumentus turintys asmenys gali būti baudžiami remiantis Kipro Respublikos baudžiamuoju kodeksu.

Daugiau informacijos apie investicijų į Kipro salos šiaurinę dalį rizikas - Kipro Respublikos URM internetinėje svetainėje.

LR URM informacija apie nekilnojamojo turto įsigijimą Kipro Vyriausybės faktiškai nekontroliuojamoje salos dalyje anglų kalba.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Kipras LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRAIKIJOS RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI
Adresas: 38, Vasileos Konstantinou Ave., 11635 Athens, GREECE 
Darbo laikas I-IV: 9.00-17.00 Darbo laikas V: 9.00-17.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+30 210 72 94 357,
+30 210 72 94 356
amb.gr@urm.lt
kons.gr@urm.lt (konsuliniais klausimais)
+30 210 72 94 347
http://gr.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Kipras CHRISTIS CHRISTOFOROU
Adresas: 24 Spyrou Kyprianou Avenue CY-1075 Nicosia Cyprus
+ 357 22 360 604,
+357 22 360 300
+357 22 360 709
Pareigos: Garbės generalinis konsulas Kipre

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Kipras Kipro Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Jaroslawa Dabrowskiego 70, 02-561 Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 844 45 77
warsawembassy@mfa.gov.cy
+48 22 844 25 58
http://www.mfa.gov.cy/embassywarsaw
Kipro prekybos centras
Adresas:
+48 22 854 01 77
ctc@cyprustrade.pl
+48 22 854 01 80
plačiau »