TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Meksika (Mexico)

Skubios pagalbos telefono numeris: 911

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regioninė informacija

Pastaraisiais metais Meksikoje išaugo su narkotikais susijusių smurtinių nusikaltimų skaičius. Tokio pobūdžio nusikaltimai ypač dažni šiaurinėse, su JAV besiribojančiose valstijose – Žemutinėje Kalifornijoje (Baja California), Sonoroje (Sonora), Čihuahua (Chihuahua), Koahuila (Coahuila), Nuevo Leone (Nuevo Leon) ir Tamaulipase (Tamaulipas), Ramiojo vandenyno pakrantės valstijose – Gerere (Guerrero), Chaliske (Jalisco), Mičoakane (Michoacán), Najarite (Nayarit) ir Sinaloa (Sinaloa), taip pat Durange (Durango).

Keliaudami po šias valstijas rizikuojate tapti nusikalstamų grupuočių arba valdžios atstovų ir nusikalstamų grupuočių kovų auka. Jei vyksite automobiliu per šias valstijas, venkite kelionių tamsiu paros metu. Kurą pilkitės tik degalinėse. Nebūkite arti naftos vamzdynų bei nepirkite kuro iš vietinių gyventojų, kurie vogdami šį kurą didina sprogimų ir gaisrų riziką.

Saugumas

Politinės demonstracijos, kurios gali virsti smurtinėmis, šalyje yra dažnas reiškinys. Meksikos konstitucija draudžia užsieniečiams dalyvauti politinėje veikloje, todėl rekomenduojama vengti masinių susibūrimų vietų.

Užsienio piliečiai gali tapti „trumpųjų pagrobimų“ aukomis: žmonės yra pagrobiami ir paleidžiami tik tada, kai iš savo banko kortelės išima pinigus ir atiduoda juos grobikams. Todėl rekomenduojama apriboti banko kortelės pinigų išgryninimo limitą.

Didžiuosiuose miestuose ir turistų pamėgtuose kurortuose pasitaiko smulkių nusikaltimų (apiplėšimų, vagysčių). Rekomenduojama būti ypač budriems oro uostuose, autobusų stotyse, metro. Patariama nenešioti brangių papuošalų ar laikrodžių, visų grynųjų pinigų piniginėje, kuprinėje ar toje pačioje kišenėje, atidžiai stebėti savo bagažą. Patariama turėti savo artimųjų, banko ir draudimo kompanijos kontaktinius telefono numerius, taip pat atskirai nuo originalų turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas (palikti artimiesiems, išsaugoti el. pašte, palikti viešbučio kambaryje ar pan.). Asmens dokumentus, jei yra galimybė, saugokite viešbučio seife (nesinešiokite su savimi).

Pastaraisiais metais padaugėjo išprievartavimo atvejų. Moterys, kurios keliauja vienos, turėtų ypač atkreipti į tai dėmesį ir tamsiu paros metu būti saugiose vietose. 

Vykstant į Meksiką rekomenduojama vežtis patvirtinimą apie pakankamas lėšas kelionės išlaidoms padengti (kredito kortelių sąskaitų išrašai, grynieji pinigai ir pan.) bei kelionės ir sveikatos draudimą. Rekomenduojama naudotis bankomatais, esančiais prekybos centrų viduje. Pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kai užsienio valstybių piliečiai, kurių pateikti kelionės planai nesutampa su viešbučių rezervacijos ir kitais duomenimis, yra neįleidžiami į Meksiką ir grąžinami atgal.

Transportas

Tarpmiestinės kelionės, ypač lengvuoju transportu tamsiu paros metu, yra kategoriškai nerekomenduojamos. Tokiu būdu keliaujantys asmenys itin dažnai tampa apiplėšimų ir sužalojimų aukomis.

Keliauti lengvuoju transportu patariama užsirakinus automobilio dureles ir užsidarius langus – tokiuose miestuose kaip Meksikas, yra pasitaikę apiplėšimų spūsčių metu, automobiliams stovint prie šviesoforų.

Meksiko metro ypač  patariama saugotis kišenvagių.

Kategoriškai nerekomenduojama šalyje keliauti autostopu.  

Gamtinės sąlygos

Nuo birželio iki lapkričio mėnesio tęsiasi uraganų sezonas, lydimas potvynių ir nuošliaužų grėsmės. Prieš keliaujant rekomenduojama susipažinti su meteorologinių tarnybų pranešimais.

Popokatepetlio (Popocatepetl) ir Kolimos (Colima) ugnikalniai yra aktyvūs, todėl prieš vykstant į ugnikalnių apylinkes rekomenduojama susipažinti su vietos žiniasklaidos teikiama informacija. Galimi žemės drebėjimai Oachakos (Oaxaca) ir Gerero (Guerrero) valstijose.

Patariama gerti tik virintą arba į butelius išpilstytą vandenį.

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Jei turite klausimų dėl planuojamų aplankyti regionų, rekomenduojame susisiekti su LR ambasada JAV el. paštu consul.us@urm.lt arba su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Meksiko mieste el. paštu consul@consuladolituaniamex.org.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-06

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Meksika LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS
Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA
Darbo laikas I-IV: 8.30-16.30 Darbo laikas V: 8.30-16.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+1 202 234 5860
amb.us@urm.lt
info@usa.mfa.lt
consul.us@mfa.lt
+1 202 328 0466
http://usa.mfa.lt Facebook Twitter
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Meksika RONÉN WAISSER LANDAU
Adresas: Avenida Veracruz 62-301, Colonia Roma Norte, México, 06700, Distrito Federal, MEXICO
Jurisdikcija: all territory of the country
+52 55 5596 2945
+52 55 5596 6721
Pareigos: Garbės konsulas Meksikoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Meksika Meksikos Jungtinių Valstijų ambasada
Kanceliarija
Adresas: Luntmakargatan 34, Plan 4, 111 37 Stockholm, Sweden
Rodyti žemėlapyje
+46 8 511 61 400,
+46 (0) 72-055 3460 (Skubios konsulinės pagalbos atveju)
contactosue@sre.gob.mx, infosue@sre.gob.mx (Consular Section)
http://www.embamex.sre.gob.mx/suecia/
plačiau »
Meksika Meksikos Jungtinių Valstijų garbės konsulas Vilniuje
Kanceliarija
Adresas: Mindaugo 14, LT 03225, Vilnius,
Rodyti žemėlapyje
+370 687 50658
ieva@kubiliene.lt
plačiau »