Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Meksika (Mexico) Meksika
Atnaujinta: 2021-09-24
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Rekomendacijos dėl neatidėliotinų kelionių į Meksiką.

Keliaujantiems į Meksiką išlieka ribojimai susiję su Covid-19 pandemijos valdymu. Jei keliautojams pasireiškia COVID-19 simptomai,  iš jų gali būti reikalaujama privaloma medicininė patikra. Visi atvykstantys į Meksiką turi užpildyti ( anglų arba ispanų kalba) sveikatos formą  -  Health Questionnaire.

Vykstantiems iš Lietuvos į Meksiką rekomenduojama  turėti šiuos popierinius dokumentus/įrodymus (elektroniniai dokumentai nepriimami):

  • Grįžimo/atgalinį bilietą.
  • Pasą, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.
  • Kvietimą iš šeimos/draugų ir/ar  patvirtintą viešbučio rezervaciją Meksikoje.
  • Tinkamą (mažiausiai 50 000 JAV dolerių sumai) sveikatos  draudimą.  
  • Įrodymus, kad užteks lėšų pragyventi Meksikoje vizito  laikotarpiu.

Atvykus galimas temperatūros ir kitas su  COVID-19 susijęs sveikatos patikrinimas, pavyzdžiui, privalomi testai viešbutyje. Šiuo metu atvykstantiems į Meksiką nėra būtina pateikti neigiamą COVID-19 tyrimą.

Dėl taikomų apribojimų kirsti JAV sieną atvykstantiems  iš Šengeno zonos,  kelionės į Meksiką tranzitu (pvz. su ESTA) per JAV neįmanomos (sausumos JAV-Meksikos siena taip pat šiuo metu turistams uždaryta).

Skiepijimas nuo COVID-19 Meksikoje yra kontroliuojamas šalies Vyriausybės. Vakcinos neparduodamos, jomis pagal teritorinį suskirstymą ir amžiaus grupes šiuo metu skiepijami Meksikos piliečiai ir užsieniečiai, turintys imigranto (FM2) statusą, bet ne turistai. Siūlome nepasitikėti šalyje pardavinėjamomis vakcinomis.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Covid 19. Naujausia informacija ir vietinės valdžios rekomendacijos, kokių taisyklių laikytis ir kaip elgtis pandemijos atveju, skelbiama nuolat atnaujinamame internetiniame puslapyje. Prieš kelionę patartina taip pat turėti mobiliame telefone programėlę COVID-19MX app., suteikiančią papildomą pagalbą užsikrėtimo atveju.  

Regioninė informacija

Meksikoje ir toliau nemažėja su narkotikais susijusių smurtinių nusikaltimų skaičius. Tokio pobūdžio nusikaltimai ypač dažni šiaurinėse, su JAV besiribojančiose valstijose – Žemutinėje Kalifornijoje (Baja California), Sonoroje (Sonora), Čihuahua (Chihuahua), Koahuila (Coahuila), Nuevo Leone (Nuevo Leon) ir Tamaulipase (Tamaulipas), Ramiojo vandenyno pakrantės valstijose – Gerere (Guerrero), Chaliske (Jalisco), Mičoakane (Michoacán), Najarite (Nayarit) ir Sinaloa (Sinaloa), taip pat Durange (Durango).

Keliaudami po šias valstijas rizikuojate tapti nusikalstamų grupuočių arba valdžios atstovų ir nusikalstamų grupuočių kovų auka. Keliaujant automobiliu per šias valstijas patartina vengti kelionių tamsiu paros metu.  Kurą pilkitės tik degalinėse. Nebūkite arti naftos vamzdynų bei nepirkite kuro iš vietinių gyventojų, kurie vogdami šį kurą didina sprogimų ir gaisrų riziką. Jei keliones šiose regionuose organizuoja vietinės turizmo firmos, primygtinai rekomenduojama naudotis tik sertifikuotų firmų paslaugomis.

Pagalbos numeris visoje šalyje yra 911. Prieš kelionę patartina atsisiųsti mobiliają aplikaciją 911 CDMX arba  Guest Assist App.

Saugumas

Pastaruoju metu metu padaugėjo pranešimų apie didėjančią įtampą Meksijos – Gvatemalos pasienyje, keliaujatiems šalyje, nesant didelės būtinybės,  rekomenduojama vengti išvykų į pasienio su Gvatemala regionus.

Politinės demonstracijos, kurios gali virsti smurtinėmis, šalyje yra dažnas reiškinys. Meksikos konstitucija draudžia užsieniečiams dalyvauti politinėje veikloje, todėl rekomenduojama vengti masinių susibūrimų vietų.

Užsienio piliečiai gali tapti „trumpųjų pagrobimų“ aukomis: žmonės yra pagrobiami ir paleidžiami tik tada, kai iš savo banko kortelės išima pinigus ir atiduoda juos grobikams. Todėl rekomenduojama apriboti banko kortelės pinigų išgryninimo limitą.

Rekomenduojama naudotis tik bankų padaliniuose esančiais ar aiškiai bankams priklausančiais bankomatais, nes vietinio verslo įstaigose pasitaiko neteisėtų ar suklastotų.

Nors šalies centrinė valdžia pastaruoju metu skiria vis didesnį dėmesį saugumo situacijai didžiuosiuose miestuose ir ypač turistų pamėgtuose kurortuose, vis dar pasitaiko smulkių nusikaltimų (apiplėšimų, vagysčių). Rekomenduojama būti ypač budriems oro uostuose, autobusų stotyse, metro. Patariama nenešioti brangių papuošalų ar laikrodžių, visų grynųjų pinigų piniginėje, kuprinėje ar toje pačioje kišenėje, atidžiai stebėti savo bagažą. Patariama turėti savo artimųjų, banko ir draudimo kompanijos kontaktinius telefono numerius, taip pat atskirai nuo originalų turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas (palikti artimiesiems, išsaugoti el. pašte, palikti viešbučio kambaryje ar pan.). Asmens dokumentus, jei yra galimybė, saugokite viešbučio seife (nesinešiokite su savimi). Rekomenduojama vertingų daiktų ar dokumentų nepalikti automobiliuose, nes stebimas išaugęs įsilaužimų į automobilius skaičius turistų pamėgtose vietose.

Pastaraisiais metais padaugėjo išprievartavimo atvejų. Moterys, kurios keliauja vienos, turėtų ypač atkreipti į tai dėmesį ir tamsiu paros metu būti saugiose vietose. 

Transportas

Tarpmiestinės kelionės, ypač lengvuoju transportu tamsiu paros metu, yra kategoriškai nerekomenduojamos. Tokiu būdu keliaujantys asmenys itin dažnai tampa apiplėšimų ir sužalojimų aukomis.

Siekiant sumažinti oro taršą, atskiri miestai neretai įveda ribojimus automobiliams įvažiuoti atitinkamomis dienomis į miestų teritorijas. Ribojimai dažniausiai taikomi automobiliams su atitinkamai numeriais. Prieš kelionę būtina sekti vietos valdžios nurodymus ir griežtai laikytis nustatytos tvarkos, pažeidėjams taikomos piniginės baudos, atskirais atvejais gresia transporto priemonės konfiskacija. Sostinėje gali būti taikomi papildomi transporto ribojimai.

Meksiko metro ypač  patariama saugotis kišenvagių.

Kategoriškai nerekomenduojama šalyje keliauti autostopu.  

Gamtinės sąlygos

Nuo birželio iki lapkričio mėnesio tęsiasi uraganų sezonas, lydimas potvynių ir nuošliaužų grėsmės. Prieš keliaujant rekomenduojama susipažinti su meteorologinių tarnybų pranešimais.

Popokatepetlio (Popocatepetl) ir Kolimos (Colima) ugnikalniai yra aktyvūs, todėl prieš vykstant į ugnikalnių apylinkes rekomenduojama susipažinti su vietos žiniasklaidos teikiama informacija. Galimi žemės drebėjimai Oachakos (Oaxaca) ir Gerero (Guerrero) valstijose.

Patariama gerti tik virintą arba į butelius išpilstytą vandenį.

Jei turite klausimų dėl planuojamų aplankyti regionų, rekomenduojame susisiekti su LR ambasada JAV el. paštu [email protected] arba su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Meksiko mieste el. paštu [email protected].

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-03-16

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas Meksikoje
+52 55 5596 6721
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją