TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Naujoji Zelandija (New Zealand)

Skubios pagalbos telefono numeris: 111

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl COVID-19 draudžiamas, su tam tikromis išimtimis, užsienio valstybių piliečių atvykimas į šalį. Atvykusiems į šalį taikomas 14 dienų karantinas. Daugiau informacijos galima rasti čia.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-10-02

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Trumpalaikiam (trumpesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui) buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia, tačiau nuo 2019 m. spalio 1 d. įvažiuojant į Naująją Zelandiją trumpesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui privaloma turėti NZeTA (Naujosios Zelandijos elektroninį kelionės leidimą). Daugiau informacijos galite rasti čia, taip pat interneto svetainėse https://www.immigration.govt.nz/nzeta ir https://www.mbie.govt.nz/ivl.

Atvykstantys į Naująją Zelandiją taip pat turi pateikti bilietus grįžimui ar tolimesnei kelionei bei lėšų arba išlaikymo garantijos įrodymą. Daugiau informacijos galima sužinoti Naujosios Zelandijos Imigracijos tinklapyje.

Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui, turi gauti Naujosios Zelandijos vizą. Jau esantys šalyje ir norintys pratęsti savo buvimo terminą taip pat privalo gauti atitinkamą dokumentą. Naujosios Zelandijos vizos išduodamos elektroniniu būdu per internetinę vizų išdavimo sistemą.

Kita informacija

Naujosios Zelandijos sienos apsaugos pareigūnai turi teisę apieškoti atvykstančių asmenų elektroninius įrenginius (įvertinti įrenginiuose esantį turinį). Tai daroma tik išskirtiniais atvejais, kilus įtarimui dėl nusikalstamos veiklos. Daugiau informacijos - Naujosios Zelandijos muitinės tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Naujoji Zelandija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI, MALAIZIJAI, PIETRYČIŲ AZIJOS TAUTŲ ASOCIACIJAI, AZIJOS IR EUROPOS FONDUI
Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu, Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN
Darbo laikas I-IV: 10.00-17.00 Darbo laikas V: 10.00-17.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+81 3 3408 5091
amb.jp@urm.lt
consul.jp@urm.lt (konsuliniai klausimai)
+81 3 3408 5092
http://jp.mfa.lt
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Naujoji Zelandija ALGIS JOHN MAK
Adresas: Level 1 99 Parnell Rd Parnell Auckland 1052 NEW ZEALAND
Jurisdikcija: all territory of the country
+64 292 968 938
+64 9366 0450
Pareigos: Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai: