
Į šalį rekomenduojama nevykti
Atvykstantiems į šalį vis dar taikomas reikalavimas turėti neigiamą COVID-19 sertifikatą. Keliaujant po šalį patartina žinoti, kad galimi sausumos sienų uždarymai per trumpą laiką arba be jokio įspėjimo.
Dėl koronaviruso pandemijos šalyje esatys užsieniečiai turi atnaujinti turistines vizas kiekvieną mėnesį. Vizos atnaujinamos migracijos poskyriuose. Dėl pandemijos galimi skrydžių atidėjimai, prieš kelionę patartina sekti oro bendrovių informaciją. Keliautojams būtų labai svarbu užsitikrinti, kad turimas sveikatos draudimas dengtų visas rizikas susijusias virusinėmis ligomis.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.
Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.
Šalyje negerėja kriminogeninė situacija, padaugėjo vagysčių, įsilaužimų ir grobstymų. Gatvių nusikaltimai yra dažni sostinėje Managvoje, bet pasitaiko ir kituose dideliuose miestuose. Kišenvagiai ir vagys dažnai veikia viešajame transporte, stotyse. Daugelis nusikaltėlių turi ginklus, o dauguma sužeidimų ir mirčių vyksta aukoms pasipriešinus. Jei jus apiplėšė, praneškite policijai ir gaukite pasirašytą ir antspauduotą jų pranešimo kopiją. Pasitaiko žmonių grobimų siekiant gauti išpirkas. Patartina nekeliauti autobusais sutemus. Būkite atsargūs vaikščiodami, ypač turguose, autobusų stotyse, aplink senąją katedrą Managvoje ir skurdesnėse miestų vietovėse. Nerekomenduotina vaikščioti vienam sutemus. Pasitaiko smurtinių išpuolių prieš užsieniečius viešbučiuose. Naudokitės viešbučiais, kuriuose visą parą dirba registratūra ir kuriems taikomos tinkamos saugumo priemonės. Venkite nešioti itin vertingus papuošalus, dideles sumas grynųjų pinigų, kreditinių kortelių ar kitų vertingų daiktų.
Šalyje dažnai vyksta spontaniškos demonstracijos, kurios neretai virsta ginkluotais susirėmimais, riaušėmis. Prieš civilius naudojama jėga, neišvengiama aukų. Būtina žinoti, kad užsieniečiams draudžiama dalyvauti šalies politinėje veikloje, įskaitant demonstracijas ar kitus masinius susibūrimus. Draudžiama fotografuoti valstybinių institucijų pastatus neatsiklausus vietos valdžios. Dėl smurto rekomenduojame, nesant būtinybei, nevykti į didžiuosius šalies miestus – Managvą, Leóną, Granadą ir Masayą, taip pat sekti vietos žiniasklaidos pranešimus apie padėtį šalyje, nes smurto proveržiai galimi bet kurioje šalies vietoje.
Liūčių ir uraganų sezono metu (birželis – spalis) kyla potvynių ir nuošliaužų pavojus, nukenčia tiltai ir keliai. Nikaragva yra aktyvioje seisminėje zonoje, šalyje yra nemažai aktyvių ugnikalnių, vienas iš jų yra šalia sostinės Managvos, tik už 25 km.
Egzistuoja galimybė užsikrėsti Dengės karštlige, Zikos ir Čikungunijos virusais, todėl rekomenduojama imtis priemonių, padėsiančių išvengti uodų įkandimų. Šalyje taip yra galimybė užsikrėsti vandeniu ir maistu plintančiomis ligomis. Prieiga prie medicininės pagalbos yra labai ribota mažesniuose miestuose bei kaimo vietovėse, greitosios medicinos pagalbos paslaugos ir tam tikros kitos gydymo paslaugos yra neprieinamos, tačiau gydymo įstaigų kokybė sostinėje, Managvoje, yra gera.
Ketinant užsiimti vandens sportu ar plaukiojimu, patariama būti itin atsargiems, kadangi dėl Nikaragvos Ramiojo vandenyno pakrantėse esančių stiprių srovių yra didelė tikimybė nuskęsti. Įspėjamųjų ženklų nėra, gelbėtojų paslaugos ir gelbėjimosi įranga nėra lengvai prieinami.
Nikaragvoje egzistuoja griežti dronų ir kitų nepilotuojamų oro transporto priemonių naudojimosi apribojimai, todėl nėra leidžiama jų importuoti ir naudoti be išankstinio raštiško Nikaragvos valstybinių institucijų leidimo.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Visi užsieniečiai, atvykstantys į Nikaragvą, šalies pasienyje privalo įsigyti turistinę kortelę, kainuojančią 10 USD.
Kita informacija
Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Europos Sąjungos valstybių atstovybių Nikaragvoje sąrašas.
Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
