Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių
Lietuva yra įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, iš kurių, atvykus į Norvegiją, taikomas 10 dienų karantinas. Šalių sąrašas atnaujinamas kas 7 dienas, peržiūrint, kaip padėtis šalyse tenkina nustatytus kriterijus, todėl situacija dėl taikomų ribojamųjų priemonių gali keistis.
Nuo sausio 2 d. įsigaliojusios atvykimo į Norvegiją sąlygos:
- Prieš kelionę privaloma užpildyti registracijos anketą elektroniniu būdu,
- Turėti pažymą apie neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne seniau nei prieš 72 valandas iki atvykimo. Patvirtinti testavimo būdai yra PGR arba greitasis antigenų testas. Pažyma turi būti išrašyta norvegų, švedų, danų, anglų, prancūzų arba vokiečių kalba. Nepateikus neigiamo testo rezultato asmuo gali būti neįleistas į šalį. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo 10 dienų karantino,
- Pasidaryti naują testą atvykus į Norvegiją, per 24 valandas,
- 10 dienų praleisti karantine.
Neigiamo testo, atlikto ne seniau nei prieš 72 valandas iki atvykimo į šalį, pažyma ir pakartotinis testas atvykus į Norvegiją yra privalomi. Galimybė atlikti testą Norvegijoje suteikiama visiems atvykusiems. Testą atlikti galima oro uoste arba vykstant automobiliu prie pasienio kontrolės punktų. Jeigu nebūtų galimybės atlikti testą iš karto atvykus, privaloma tai padaryti vėliausiai parą po atvykimo į šalį. Tokiais atvejais asmenims reikės kreiptis į komuną arba kitas testavimo stoteles.
Asmenys, kuriems nereikia pateikti neigiamo testo, atlikto ne seniau nei prieš 72 valandas iki atvykimo į šalį, pažymos:
- Norvegijos piliečiai;
- Norvegijoje gyvenantys užsienio šalių piliečiai, turintys leidimą gyventi arba teisę būti šalyje;
- užsienio šalių piliečiai, be kurių būtų neįmanoma užtikrinti tinkamą būtinųjų funkcijų atlikimą visuomenėje ar patenkinti būtinuosius gyventojų poreikius, o neleidus jiems atvykti kiltų pavojus žmonių gyvybei ir sveikatai;
- užsienio šalių piliečiai, keliaujantys tranzitu;
- užsienio šalių piliečiai, reguliariai atvykstantys į Norvegiją iš Švedijos ar Suomijos dirbti arba studijuoti, išskyrus medicinos darbuotojus, kurie už Norvegijos ribų praleido daugiau kaip septynias dienas;
- prieglobsčio prašytojai ir perkelti pabėgėliai;
- užsienio šalių piliečiai, turintys leidimą gyventi Norvegijoje, priėmus sprendimą dėl šeimos narių atvykimo;
- asmenys, susiję su diplomatine veikla, dirbantys užsienio atstovybėse ar ambasadose;
- tam tikros karinio personalo grupės.
- Užsienio šalių piliečiai, dirbantys su krovinių ir keleivių pervežimu, arba vykstantys į tokį darbą ar iš jo;
- pilotai ir jūreiviai, vykstantys į darbą ar iš jo;
- vaikai iki 12 metų.
Karantino viešbučiai
Kas nėra apgyvendinami karantino viešbučiuose:
- Asmenys, gyvenantys Norvegijoje (registruoti Gyventojų registre) arba galintys pateikti dokumentą apie turimą nuolatinį būstą Norvegijoje (pavyzdžiui, apie registruotą būstą Mokesčių inspekcijoje arba nuomos kontraktą).
- Asmenys, kurie gali pateikti dokumentą, jog karantino metu gali gyventi tinkamoje vietoje su atskirtu kambariu, virtuve ir vonios kambariu. Tai gali būti, pavyzdžiui, laisvalaikio būstai, viešbučiai ir t. t.
- Asmenys, kurie yra susituokę ar turintys bendrų vaikų su asmeniu, turinčiu nuolatinį būstą Norvegijoje, ir jų nepilnamečiai vaikai. Šie asmenys gali izoliuotis sutuoktinio ar kito iš tėvų būste.
- Asmenys, keliaujantys darbo reikalais ir turintys darbdavį arba užsakovą, kuris parūpina tinkamą gyvenamąją vietą su atskiru kambariu. Privaloma pateikti dokumentą, įrodantį, kad atvykote darbo reikalais ir kad darbdavys arba užsakovas parūpino tinkamą gyvenamąją vietą su atskiru kambariu. Tinkama gyvenamoji vieta yra tokia, kur galima išvengti artimo kontakto su kitais asmenimis, kur yra atskiras kambarys su televizoriumi ir internetu, atskiru vonios kambariu, atskira virtuve arba atskiru maisto patiekimu. Toks dokumentas gali būti, pavyzdžiui, darbo sutartis ir darbdavio deklaracija, kurioje nurodytos apgyvendinimo sąlygos. Deklaracijoje turi būti nurodyta, kur jūs gyvensite, taip pat darbdavio arba užsakovo pavadinimas, adresas ir telefono numeris.
- Prieglobsčio prašytojai arba perkelti pabėgėliai.
- Tolimųjų reisų vairuotojai ir traukinių ekipažo nariai, nedirbantys prekiniuose traukiniuose, jeigu jie gali izoliuotis atskirai transporto priemonėje ar traukinyje, kurie yra pritaikyti nakvynei.
- Užsienio kariuomenės dalinys, atvykęs į Norvegiją mokymams, pratyboms ar į operaciją, patvirtintą Norvegijos krašto apsaugos ministerijos. Studentai iš Norvegijos, kurie studijuoja užsienyje, bet iki studijų buvo registruoti Norvegijoje, įskaitant ir tuos studentus, kurie yra registruoti užsienyje dėl specialių Šiaurės šalių asmenų priregistravimo taisyklių. Karantino metu jie turi vengti artimo kontakto su asmenimis, su kuriais gyvena tame pačiame būste, bet su kuriais iki karantino negyveno kartu.
Kartu gyvenantys ir kartu į Norvegiją vykstantys asmenys atvykę gali izoliuotis toje pačioje vietoje.
Išlaidų dalis, kurią turi padengti privatūs asmenys, vyresni nei 18 metų, apsistoję karantino viešbutyje, ir darbdaviai, sudaro 500 NOK už parą. Vaikai iki 10 metų amžiaus, gyvenantys viename kambaryje su globėju, gali apsistoti nemokamai. Už vaikus nuo 10 iki 18 metų amžiaus mokama 250 NOK už parą. Su karantino viešbučiu atsiskaitoma įprastai, atvykus arba išvykstant. Karantino viešbučiuose apsistojusiems asmenims atliekamas nemokamas COVID-19 testas.
Karantino sutrumpinimas
Karantino laikotarpis po atvykimo į Norvegiją gali būti sutrumpintas iki 7 dienų.
Asmenys, vykstantys į Norvegiją ir norintys sutrumpinti karantino laikotarpį, privalo po atvykimo atlikti du koronaviruso tyrimus ir gauti du neigiamus atsakymus. Pirmas testas turi būti atliktas vėliausiai 3 dienas po atvykimo į Norvegiją, o antras - anksčiausiai 7 dienas po atvykimo. Visais kitais atvejais privalomas yra 10 dienų karantinas.
Ši taisyklė negalioja asmenims buvusiems Jungtinėje Karalystėje per pastarąsias 14 dienų. Asmenys, buvę JK per pastarąsias 14 dienų, privalo atlikti testą ir izoliuotis 10 d.
Daugiau informacijos apie karantino sutrumpinimą rasite čia .
Norvegijos sveikatos departamento paruošta informacija lietuvių kalba apie atvykimą į Norvegiją.
Informacija apie koronavirusą Norvegijos vyriausybės interneto svetainėje.
Norvegijos imigracijos departamento skelbiama informacija.
Norvegijos sveikatos instituto skelbiama informacija.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.
Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.
Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas .
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
- Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje besilankantys ilgalaikio buvimo tikslais (studijos, darbas ir pan.) turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą.
Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras - Norvegijos Imigracijos Direktorato tinklapyje.
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:





