Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Palestina (Palestine) Palestina
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-06-21
Skubios pagalbos telefono numeris: 100
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama nevykti į šalį

Po Irano atakos prieš Izraelį ir tęsiantis įtampai Artimuosiuose Rytuose, kariniai veiksmai gali labai greitai paaštrėti ir sukelti pavojų platesniame regione. Jei jau esate vienoje iš Artimųjų Rytų regiono valstybių, prašome sekti naujausias žinias ir kelionių rekomendacijų atnaujinimus.

2023 m. spalio 7 d. Hamas teroristinei grupuotei įvykdžius išpuolius prieš taikius Izraelio gyventojus, Izraelis paskelbė karo padėtį. Bendra Užsienio reikalų ministerijos rekomendacija Lietuvos piliečiams – nevykti į Palestiną. Esantiems Palestinoje – imtis atsargumo priemonių (likti viešbutyje, namuose ar kitoje saugioje vietoje, nebūti prie langų, turėti būtiniausių atsargų). Saugumo situacija šalyje kinta labai greitai, todėl būtina nuolat sekti informaciją ir būti budriems, vadovautis vietos valdžios patarimais.


Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į tam tikras Palestinos ir Izraelio  teritorijas. Šiuo metu  ypač įtempta situacija yra pasienyje su Gazos Ruožu, Rytų Jeruzalėje, okupuotame Vakarų Krante, taip pat Izraelio šiaurėje esančiose Golano aukštumose bei pasienyje su Libanu, Jenino, Nabluso bei Hebrono regionuose Palestinoje. 

Rekomenduojama nesilankyti kai kuriuose Rytų Jeruzalės rajonuose (Ras al-Amud, Sheikh Jarrah, At-Tur/ Mount of Olives, Issawiyah,  Abu Tur, Silwan) ir žydų naujakurių gyvenvietėse (Ma'ale Adumin, Pisgat Ze'ev ir kitose), ypatingai penktadieniais, nes saugumo padėtis juose sunkiai prognozuojama dėl galimų susidūrimų su Izraelio saugumo pajėgomis. Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojama nevykti į Gazos Ruožą, o ten esantiems – informuoti Lietuvos užsienio reikalų ministeriją ir/arba Lietuvos ryšių biurą Palestinoje žemiau nurodytais kontaktais ir išvykti.

Jeigu šiuo metu jau esate okupuotame Vakarų Krante, būkite ypatingai budrūs, imkitės visų atsargumo priemonių, sekite oficialią Palestinos institucijų informaciją, laikykitės vietos valdžios institucijų nurodymų, būtinai susižinokite artimiausios slėptuvės vietą. 

Dėl didelio žmonių srauto rekomenduojama būti ypatingai atsargiems Al Aqsa mečetės apylinkėse Jeruzalės senamiestyje, kur galimi susirėmimai.


Taip pat rekomenduojame stebėti oro uostų informaciją. Daug oro linijų/ skrydžių kompanijų jau atšaukė skrydžius į/iš Izraelio, todėl susisiekimas su Palestina yra apribotas.

Jei šiuo metu esate Palestinoje arba Izraelyje ar vis tik ketinate ten keliauti, prašome nedelsiant užsiregistruoti užpildant kelionės registracijos formą, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Konsulinė pagalba Palestinoje gali būti teikiama tik itin ribota apimtimi arba iš viso neteikiama. Prireikus konsulinės pagalbos, prašome kreiptis į Lietuvos ryšių biurą Palestinoje tel. +972 54 310 2751 ar el. pašto adresu office.ramallah@mfa.lt. 

Primename, kad Lietuvos ryšių biuro Palestinoje ne darbo laiku Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.   

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje: iOSAndroidbendra nuoroda.


Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių keliaujant Vakarų Krante, įskaitant Ramalą, Betliejų, Jerichą ir Hebroną dėl neprognozuojamos saugumo padėties, pasikartojančių susidūrimų su Izraelio saugumo pajėgomis, taikomų judėjimo apribojimų ir susilaikyti nuo kelionių tamsiu paros metu.

Būtina visada su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą ir įvažiavimo kortelę, nes šių dokumentų Izraelio pareigūnai gali pareikalauti bet kuriuo metu keliaujant Vakarų Krante.

Lietuvos piliečiams rekomenduojama nevykti į Vakarų Krantą be svarbios priežasties. Esantiems Vakarų Krante ir keliaujantiems netoli žydų naujakurių gyvenviečių, ypač Hebrono ir Nabluso apylinkėse, palestiniečių pabėgėlių stovyklų, ypač Nabluso, Hebrono ir Jenino apylinkėse, prie karinių patikros punktų (check point), rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų ir demonstracijų, išlikti budriems, nuolat sekti šalies kompetentingų institucijų, žiniasklaidos priemonių skelbiamą informaciją apie padėtį šalyje ir laikytis rekomendacijų.

Rekomenduotina gerbti vietos religijų papročius ir tradicijas.

Rekomenduojama būtinai apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijokelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Lietuvos piliečiams, keliaujantiems turizmo tikslais iki 3 mėnesių, vizos nereikia.

Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po išvykimo dienos.

Izraelio oro uoste vietoje įvažiavimą į šalį žyminčio spaudo pase yra išduodama įvažiavimo kortelė. Kortelėje nurodyta, iki kada galima būti Izraelyje ir kartu Vakarų Krante. Kortelę rekomenduojama saugoti pase.

Norintys likti Izraelyje ilgiau nei 3 mėnesius, dėl vizos iš anksto turi kreiptis į Izraelio ambasadą, arba, jau atvykus į Izraelį, į vietinę Vidaus reikalų ministerijos įstaigą.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Šveicarijos atstovybė Ramaloje

Adresas: Al-Wataniah Bldg., 5th floorm, Jerusalem Street, Al-Bireh - Ramallah, Palestinian Authority

Telefonas: +970 2 240 83 60

Faksas: +970 2 240 83 62

El. paštas: ramallah@eda.admin.ch, ramallah.visa@eda.admin.ch (Šengeno vizų klausimais)

Svetainė: Šveicarijos atstovybės Ramaloje interneto svetainė

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+358 9 278 9771
+358 293 400 314
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas