TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Pietų Afrikos Respublika (South Africa)

Skubios pagalbos telefono numeris: 10111

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso grėsmės nuo kovo 15 d. šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis. Pietų Afrikos Respublikos vizų išdavimas Lietuvos Respublikos piliečiams yra sustabdytas, o anksčiau išduotos vizos atšauktos.

Visi šalyje esantys tarptautiniai oro uostai yra uždaryti, o reguliarūs komercinių avialinijų skrydžiai sustabdyti iki atskiro šalies Vyriausybės sprendimo. Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikos Respublikoje neturi informacijos, kada bus atnaujintas PAR vizų išdavimas ar reguliarūs skrydžiai į šią šalį.

Jei šiuo metu esate Pietų Afrikos Respublikoje laikinai, o jūsų turėtos vizos galiojimas pasibaigė ar eina į pabaigą, susipažinkite su PAR vidaus reikalų departamento pranešimu apie priemones, kurių departamentas ėmėsi siekdamas išspręsti šią dėl COVID-19 pandemijos susiklosčiusią padėtį. Nuorodą į pranešimą rasite čia.

Apribojimai netaikomi vykstant su diplomatiniais ir tarnybiniais pasais, lėktuvų ir krovininių laivų personalui, geležinkelio ir kelių transporto darbuotojams, tačiau pastarieji bus tikrinami dėl koronaviruso simptomų, ir, jei būtina, karantinuojami mažiausiai 14 d. laikotarpiui. Kelionių apribojimai gali keistis bet kuriuo metu.

Visiems atvykusiems į šalį privaloma užpildyti apklausos dėl sveikatos būklės anketas. Visi atvykę į šalį bus tikrinami ir, esant būtinybei, izoliuoti ar karantinuojami mažiausiai 14 dienų laikotarpiui.

Atvykusieji iš rizikos šalių, nurodytų šalies Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje, turi praeiti patikrą dėl COVID-19. Nuorodą į ministerijos interneto svetainę rasite čia.

Atvykę į šalį  2020 m. vasario 15 d. arba vėliau, privalo atlikti testą dėl COVID-19.

Aktualią informaciją keliautojai gali pasitikrinti PAR tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo departamento interneto svetainėje.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Pietų Afrikos Respublikos elektros energijos gamybos sektorius jau kuris laikas susiduria su nuolatiniais trukdžiais pakankamai ir stabiliai aprūpinti vartotojus elektros energija. Siekiant užkirsti kelią šalies energetikos sistemos žlugimui, valstybinis elektros energijos gamintojas ESKOM nuolat taiko elektros perdavimo tinklų apkrovimo mažinimo priemones, taip vadinamus "Load shedding", kuomet būna visiškai atjungiamas elektros tiekimas didelėms teritorijoms.

Keliaujant Pietų Afrikos Respublikoje rekomenduojama turėti įkrautus mobiliuosius telefonus, išorinę ("power bank") bateriją ar kitą atsarginį maitinimo šaltinį

Šalis pasižymi itin aukštu nusikalstamumo lygiu. Rekomenduojama ypač saugotis dažnai pasitaikančių nusikaltimų - ginkluotų apiplėšimų, ginkluotų automobilių grobimų, nužudymų, vagysčių iš namų ar automobilių. Dėl smurtinių nusikaltimų prieš moteris masto šalis žiniasklaidoje įvardinama - "Femicide nation". Nepaisant to, kad didžiajai daugumai organizuotų turistų Pietų Afrikos Respublikoje pavyksta išvengti bet kokių incidentų, rekomenduojama, nepriklausomai nuo paros laiko ir vietovės, išlikti itin budriais. Smurtiniai nusikaltimai dažniausiai įvykdomi didžiųjų  miestų pakraščiuose, kitose labiau nuošaliose vietovėse, miesteliuose (townships), kuriuose lankytis nerekomenduojama be patikimo gido ir tinkamos apsaugos. Atsižvelgiant į aktualią kriminogeninę situaciją, keliaujantiems į Pietų Afrikos Respubliką, ypač rekomenduojama atkreipti dėmesį į nusikalstamumo situaciją konkrečioje provincijoje ir vietovėje. Interneto svetainėje skelbiama nusikalstamumo statistika šalies provincijose.

 • Nerekomenduojama vaikščioti tamsiu paros metu, būtina išlikti budriems bet kuriuo paros metu lankantis ne tik didžiųjų miestų centriniuose verslo rajonuose (Central business districts – CBD‘s), bet ir kitose vietovėse. Rekomenduojama būti budriems naudojantis bankomatais. Nepriimkite jokių staiga šalia atsiradusių "geradarių" pagalbos pasiūlymų, venkite grynųjų pinigų išėmimo iš bankomatų atokesnėse vietose. Saugiau yra naudotis bankomatais prekybos centruose. Suvedant banko kortelės PIN kodą, įsitikinkite, kad jo nepastebės aplinkiniai.
 • Nedėvėkite brangenybių ir nedemonstruokite turimų vertingų daiktų.
 • Nesinaudokite mikroautobusų ir nežinomų įmonių taksi paslaugomis.
 • Venkite viešojo transporto ir jo stočių. Išimtys: greitaeigis traukinys Gautrain ir MyCiTi autobusai Keiptaune.
 • Patekus į pavojingą situaciją visada elkitės ramiai, siekiant išvengti agresyvių reakcijų, pakluskite reikalavimams ir nebandykite perimti iniciatyvos.

Informacija keliaujantiems su vaikais

 • Nuo 2019 m. lapkričio mėn. Pietų Afrikos Respublikoje yra pakeistos nepilnamečių keliavimo į ir iš šalies taisyklės. Jos skelbiamos Vidaus reikalų departamento interneto svetainėje. Šios taisyklės galioja visiems nepilnamečiams ir jų tėvams (teisėtiems globėjams) nepriklausomai nuo jų pilietybės.
 • Nepilnamečiui keliaujant su abiem tėvais PAR pareigūnai primygtinai rekomenduoja turėti ir, jiems pareikalavus, pateikti nepilnamečio išsamų gimimo liudijimą (birth certificate), kuriame būtų įrašyta informacija apie tėvus. Lietuvos Respublikos išduodamas gimimo liudijimas arba gimimo įrašą liudijantis išrašas atitinka šį reikalavimą, tačiau patartina turėti šio dokumento vertimą į anglų kalbą.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, be minėto gimimo liudijimo turi būti pateiktas kartu nekeliaujančio tėvo/motinos notariškai patvirtintas sutikimas. Sutikimas turi būti ne senesnis kaip 4 mėnesiai, su vertimu į anglų kalbą. Taip pat turi būti pateikiama nekeliaujančio tėvo/motinos paso kopija.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai tėvai išsituokę arba niekuomet nebuvo susituokę, bet gyvena skyriumi, be išsamaus gimimo liudijimo turi būti pateiktas teismo sprendimas su vertimu į anglų kalbą, kuriuo vaiko globa suteikiama kartu keliaujančiam tėvui.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai kitas yra miręs, be išsamaus vaiko gimimo liudijimo turi būti pateikiamas ir mirusiojo tėvo/motinos mirties liudijimas.

Informacija ir patarimai vairuojantiems

 • Pietų Afrikos Respublikoje transporto eismas vyksta kairiąja puse (daugiau informacijos galite rasti kelių pagalbos tarnybos AA interneto svetainėje). Kelių būklė šalyje iš esmės yra gera, bet šalutiniuose keliuose reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų. PAR pasižymi ypatingai aukštu autoįvykių skaičiumi. Dėl to rekomenduojame vairuoti atsargiai, saugotis tamsiu paros metu be atšvaitų kelkraščiu einančių pėsčiųjų ar keliu važiuojančių dviratininkų.
 • Policija gali pareikalauti lietuviško vairuotojo pažymėjimo vertimo į anglų kalbą.
 • Važiuojant ilgą atstumą, dėl galimai reto degalinių išsidėstymo, rekomenduojama iš anksto planuoti degalų papildymą.
 • Dalis kelių PAR yra mokami (daugiau informacijos - kelių mokesčių skaičiuoklėje), todėl važiuojant tokiais keliais būtina turėti grynųjų pinigų mokesčiams.
 • Būkite budrūs vairuodami atomobilį. Vairuojant, didžiausias vagystės ar apiplėšimo pavojus kyla sankryžose, prie šviesoforų ar spūstyse. Automobilio langai visuomet turi būti uždaryti. Automobilio salone, ant sėdynės šalia ar ant keleivio kelių neturėtų būti laikomos kuprinės, krepšiai ir kt.
 • Automobilį palikus stovėjimo aikštelėje, salone neturi likti jokių vagių dėmesį galinčių patraukti daiktų.
 • Užrakinus automobilį nuotoliniu būdu, rekomenduojame visuomet patikrinti, ar durelės tikrai užrakintos, nes dažnai pasitaiko nuotolinio užrakto blokavimo atvejų.
 • Kelionę rekomenduojama planuoti taip, kad nereiktų vairuoti tamsiu paros metu. Nestabdykite automobilio, kai aplinkiniai signalizuoja gedimą.
 • Stabdant policijai, kilus abejonių, ar tai tikrai policija, galima nestoti ir, įjungus avarinį signalą, važiuoti į artimiausią policijos nuovadą.

Bendroji informacija ir patarimai

 • Policijos telefonas nelaimės atveju - 112 (skambinant mobiliuoju telefonu) arba 10111 (skambinant laidiniu telefonu).
 • Dėl stiprios 2015-2018 m. sausros kai kuriose Vakarinio, Rytinio ir Šiaurinio iškyšulio provincijų teritorijose, o taip pat Keiptaune ir "Garden Route" liko galioti tam tikri vandens naudojimo apribojimai.
 • Šalies šiaurės rytinė dalis (Krugerio nacionalinis parkas ir kitos šalia Mozambiko esančios teritorijos) yra nuolatinėje rizikos susirgti maliarija zonoje. Daugiau informacijos - PAR Sveikatos departamento interneto svetainėje.
 • Rekomenduojama laikytis griežtos maisto ir asmeninės higienos, nevartoti termiškai neapdorotų gyvulinės kilmės produktų. Patariama vadovautis Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijomis.
 • Privati sveikatos apsauga PAR yra gero lygio. Esant galimybei, visuomeninėmis ligoninėmis rekomenduojama nesinaudoti. Su savimi patartina visuomet turėti sveikatos draudimo polisą.
 • Griežtai laikykitės saugumo taisyklių ir rekomendacijų gyvūnų parkuose ir vandenyne. Parkuose pasitaiko plėšriųjų gyvūnų užpuolimų, o vandenyne reikėtų saugotis ryklių, medūzų ir labai stiprių povandeninių srovių.
 • Būkite budrūs vykdami iš oro uostų. Dažnai pasitaiko apiplėšimų vykstant iš Johanesburgo oro uosto, kai nusikaltėliai paseka atvykusiuosius ir apiplėšia oro uosto prieigose, prie viešbučio ar namų.
 • Nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų, turėkite savo paso ir kitų pagrindinių dokumentų kopijas.
 • Venkite dažnai pasitaikančių demonstracijų, eitynių ar kitų masinių susibūrimų.

Nors Pietų Afrikos Respublika nėra tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje esančioje kelionių registracijoje. Taip pat naudinga į savo išmanųjį įrenginį įsidiegti aplikaciją  "Keliauk saugiai". Rekomenduojame nuolat sekti vietos valdžios nurodymus, būti itin budriems ir atsargiems masinio žmonių susibūrimo vietose, pvz. dideliuose prekybos centruose bei viešojo transporto stotyse.

 

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-09

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie vizų išdavimą:

 • Prieš vykstant tranzitu (net ir neišeinant iš oro uosto), įsitikinkite, ar nereikės vizos (vizos PAR sienos kirtimo punktuose neišduodamos): informacija apie tranzitą.
 • Planuodami kelionę iš PAR į kaimynines  Pietų Afrikos Respublikai šalis, iš anksto pasirūpinkite tiek jų vizomis, tiek daugkartine PAR viza.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Pietų Afrikos Respublika LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Pietų Afrikos Respublika IVOR GEOFFREY FEINBERG
Adresas: Suite 401 4th Floor Savelkouls Building 256 Paul Kruger Street Corner Pretorius and Paul Kruger Streets Pretoria 0002 REPUBLIC OF SOUTH AFRICA
+ 2712 3283550
+ 2712 3235498
Pareigos: Garbės konsulas Pietų Afrikos Respublikoje
Pietų Afrikos Respublika PAUL RAYMOND BERMAN
Adresas: The Point Suite 802, 76 Regent Road, Sea Point, Cape Town, SOUTH AFRICA
Jurisdikcija: Provinces of the Western Cape, the Northern Cape and the Eastern Cape
+27 21 439 9030
+27 21 434 0473
Pareigos: Garbės konsulas PAR
Pietų Afrikos Respublika RAYMOND JOFFE
Adresas: 1st Floor, Killarney Mall 60 Riviera Road, Kllarney Johannesburg 2193 REPUBLIC OF SOUTH AFRICA
+27 11 4863660
+27 11 4863650
Pareigos: Garbės konsulas Pietų Afrikos Respublikoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Fleminggatan 20, 4th Floor, SE-122 26 Stockholm
Rodyti žemėlapyje
+46 8 243950
embassy.stockholm@dirco.gov.za
+46 8 660 7136
http://www.dirco.gov.za/sweden
plačiau »