TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Pietų Afrikos Respublika (South Africa)

Skubios pagalbos telefono numeris: 10111

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Visoje šalyje vyksta protestai nukreipti prieš lyties pagrindu vykdomus nusikaltimus. Dėl nusikaltimų, nukreiptų prieš moteris, masto masinės informacijos priemonės praminė Pietų Afriką "Femicide nation". Taip pat jau kelinta savaitė tęsiasi smurtas ir vandalizmas, nukreiptas prieš užsieniečius.

Atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje, siūlome atkreipti keliaujančių į Pietų Afrikos Respubliką dėmesį į nusikalstamumo situaciją, išpuolius prieš užsieniečius bei vandalizmo atvejus, ypatingai Gautengo ir Western Cape provincijose. 


Nors šalis pasižymi itin aukštu nusikalstamumo lygiu (nusikalstamumo statistiką galima rasti čia), didžiajai daugumai turistų Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) pavyksta išvengti bet kokių incidentų. Nepaisant to, nepriklausomai nuo paros laiko ir vietovės, rekomenduojama išlikti budriais. Rekomenduojama ypač saugotis dėl dažnai pasitaikančių nusikaltimų – ginkluotų apiplėšimų, ginkluotų automobilių grobimų, vagysčių iš namų ar automobilių, išprievartavimų.

 • Rekomaneduojama nevaikščioti tamsiu paros metu bei būti budriems didžiuosiuose miestuose ir kitose vietovėse bet kuriuo paros metu.
 • Būkite budriais naudojantis bankomatais, nepriimkite jokių staiga šalia atsiradusių "geradarių" pagalbos pasiūlymų, venkite grynųjų išėmimo izoliuotose vietose, pasirinkite bankomatus prekybos centruose. Suvesdami kortelės PIN kodą, įsitikinkite, kad jo nepastebės aplinkiniai.
 • Nedėvėkite brangenybių ir nedemonstruokite turimų vertingų daiktų.
 • Nesinaudokite mikroautobusų ir nežinomų įmonių taksi paslaugomis.
 • Venkite viešo transporto ir jo stočių. Išimtys: greitaeigis traukinys Gautrain ir MyCiTi autobusai Keiptaune.
 • Patekus į pavojingą situaciją visada elkitės ramiai, siekiant išvengti agresyvių reakcijų, pakluskite reikalavimams ir nebandykite perimti iniciatyvos.

Informacija keliaujantiems į PAR su vaikais

 • Nuo 2014 m. PAR sugriežtino nepilnamečių keliavimo į ir iš PAR taisykles. Šios taisyklės galioja visiems nepilnamečiams ir jų tėvams (teisėtiems globėjams) nepriklausomai nuo jų pilietybės.
 • Nepilnamečiui keliaujant su abiem tėvais, PAR pareigūnai primygtinai rekomenduoja turėti ir jiems pareikalavus, pateikti nepilnamečio išsamų gimimo liudijimą, (unabridged birth certificate), kuriame būtų įrašyta informacija apie tėvus. Lietuvos Respublikos išduodamas gimimo liudijimas arba gimimo įrašą liudijantis išrašas atitinka šį reikalavimą, tačiau patartina turėti šio dokumento vertimą į anglų kalbą.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, be minėto gimimo liudijimo, turi būti pateiktas kartu nekeliaujančio tėvo/motinos notariškai patvirtintas sutikimas. Sutikimas turi būti ne senesnis kaip 4 mėnesiai su vertimu į anglų kalbą. Taip pat turi būti pateikiama nekeliaujančio tėvo/motinos paso kopija.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai tėvai išsituokę arba niekuomet nebuvo susituokę, bet gyvena skyriumi, be išsamaus gimimo liudijimo, turi būti pateiktas teismo sprendimas su vertimu į anglų kalbą, kuriuo vaiko globa suteikiama kartu keliaujančiam tėvui.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai kitas yra miręs, be išsamaus vaiko gimimo liudijimo turi būti pateikiamas ir mirusiojo mirties liudijimas.

Informacija ir patarimai vairuojantiems

 • PAR transporto eismas vyksta kairiąja puse (daugiau informacijos - kelių pagalbos tarnybos AA tinklapyje ). Kelių būklė šalyje iš esmės yra gera, bet šalutiniuose keliuose reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų. PAR pasižymi ypatingai aukštu autoįvykių skaičiumi. Dėl to rekomenduojame vairuoti atsargiai, saugotis tamsiu paros metu be atšvaitų kelkraščiu einančių pėsčiųjų ar keliu važiuojančių dviratininkų.
 • Policija gali pareikalauti lietuviško vairuotojo pažymėjimo vertimo į anglų kalbą.
 • Važiuojant ilgą atstumą, rekomenduojama planuoti degalų papildymą iš anksto dėl galimai reto degalinių išsidėstymo.
 • Dalis kelių PAR yra mokami (daugiau informacijos - kelių mokesčių skaičiuoklėje), todėl važiuojant tokiais keliais būtina turėti grynųjų pinigų mokesčiams.
 • Vairuojant didžiausias vagystės ar apiplėšimo pavojus kyla sankryžose, prie šviesoforų ar spūstyse.
 • Užrakinus automobilį nuotoliniu būdu, rekomenduojame patikrinti, ar durelės tikrai užrakintos, nes dažnai pasitaiko nuotolinio užrakto blokavimo atvejų.
 • Kelionę rekomenduojama planuoti taip, kad nereiktų vairuoti tamsiu paros metu. Automobilio langus visuomet laikykite uždarytus.
 • Nestabdykite automobilio, kai aplinkiniai signalizuoja gedimą.
 • Stabdant policijai, kilus abejonių ar tai tikrai policija, galima nestoti ir, įjungus avarinį signalą, važiuoti į artimiausią policijos nuovadą.

Bendroji informacija ir patarimai

 • Pagalbos telefonas nelaimės atveju –10111.
 • Dėl stiprios 2015-2018 m. sausros kai kuriose Vakarinio, Rytinio ir Šiaurinio iškyšulio provincijų teritorijose, o taip pat Keiptaune ir „Garden Route“ liko galioti tam tikri vandens naudojimo apribojimai - https://www.westerncape.gov.za/general-publication/latest-western-cape-dam-levels
 • Šalies šiaurės rytinė dalis (Krugerio nacionalinis parkas ir kitos šalia Mozambiko esančios teritorijos) yra nuolatinėje rizikos susirgti maliarija zonoje. Daugiau informacijos - PAR Sveikatos departamento tinklapyje.
 • Rekomenduojama laikytis griežtos maisto ir asmeninės higienos, nevartoti termiškai neapdorotų gyvulinės kilmės produktų. Patariama vadovautis Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijomis
 • Privati sveikatos apsauga PAR yra gero lygio. Esant galimybei, visuomeninėmis ligoninėmis rekomenduojama nesinaudoti. Su savimi patartina visuomet turėti sveikatos draudimo polisą.
 • Griežtai laikykitės saugumo taisyklių ir rekomendacijų gyvūnų parkuose ir vandenyne. Parkuose pasitaiko plėšriųjų gyvūnų užpuolimų, o vandenyne reikėtų saugotis ryklių, medūzų ir labai stiprių povandeninių srovių.
 • Būkite budrūs vykdami iš oro uostų. Dažnai pasitaiko apiplėšimų vykstant iš Johanesburgo oro uosto, kai nusikaltėliai paseka atvykusiuosius ir apiplėšia oro uosto prieigose, prie viešbučio ar namų.
 • Nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų, turėkite savo paso ir kitų esminių dokumentų fotokopijas.
 • Venkite dažnai pasitaikančių demonstracijų, eitynių ar kitų masinių susibūrimų.

Nors PAR nėra tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje esančioje kelionių registracijoje. Taip pat naudinga į savo išmanųjį įrenginį įsidiegti aplikaciją - „Keliauk saugiai“. Rekomenduojame nuolat sekti vietos valdžios nurodymus, būti itin budriems ir atsargiems masinio žmonių susibūrimo vietose, pvz. dideliuose prekybos centruose bei viešojo transporto stotyse.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2019-12-12

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie vizų išdavimą:

 • Prieš vykstant tranzitu (net ir neišeinant iš oro uosto), įsitikinkite, ar nereikės vizos (vizos PAR sienos kirtimo punktuose neišduodamos): informacija apie tranzitą.
 • Planuodami kelionę iš PAR į kaimynines  Pietų Afrikos Respublikai šalis, iš anksto pasirūpinkite tiek jų vizomis, tiek daugkartine PAR viza.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Pietų Afrikos Respublika LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Pietų Afrikos Respublika IVOR GEOFFREY FEINBERG
Adresas: Suite 401 4th Floor Savelkouls Building 256 Paul Kruger Street Corner Pretorius and Paul Kruger Streets Pretoria 0002 REPUBLIC OF SOUTH AFRICA
+ 2712 3283550
+ 2712 3235498
Pareigos: Garbės konsulas Pietų Afrikos Respublikoje
Pietų Afrikos Respublika PAUL RAYMOND BERMAN
Adresas: The Point Suite 802, 76 Regent Road, Sea Point, Cape Town, SOUTH AFRICA
Jurisdikcija: Provinces of the Western Cape, the Northern Cape and the Eastern Cape
+27 21 439 9030
+27 21 434 0473
Pareigos: Garbės konsulas PAR
Pietų Afrikos Respublika RAYMOND JOFFE
Adresas: 1st Floor, Killarney Mall 60 Riviera Road, Kllarney Johannesburg 2193 REPUBLIC OF SOUTH AFRICA
+27 11 4863660
+27 11 4863650
Pareigos: Garbės konsulas Pietų Afrikos Respublikoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Fleminggatan 20, 4th Floor, SE-122 26 Stockholm
Rodyti žemėlapyje
+46 8 243950
embassy.stockholm@dirco.gov.za
+46 8 660 7136
http://www.dirco.gov.za/sweden
plačiau »