Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Tailandas (Thailand) Tailandas
Atnaujinta: 2021-07-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 1669
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Informacija apie Tailando turistines vietoves

Nuo liepos 1 d. atidarytas Puketas (Phuket), siekiant išbandyti galimybes vykdyti turizmą ribotoje teritorijoje. Nuo liepos 15 d. atidaryti kurortai  Surat Thani Ko Samui, Ko Phangan ir Ko Tao.

Daugiau informacijos galite rasti šiose interneto svetainėse: General Information – Thailand Reopening - TAT Newsroom, General Information – Phuket Sandbox - TAT Newsroom arba Phuket Sandbox FAQs - TAT Newsroom, General Information - Samui Plus - TAT Newsroom, Samui Plus FAQs - TAT Newsroom.

Visi lankytojai griežtai privalo laikytis  atsargumo priemonių: laikytis atstumo, dėvėti kaukės, plauti rankas, tikrinti temperatūros, testuotis nuo COVID-19  ir laikytis perspėjimo programėlės nurodymų. Kaukės visada turi būti dėvimos viešose vietose ir visose transporto priemonėse su 2 ar daugiau keleivių.

Jei keliaujama iš išvardintų bandomųjų turizmo vietovių į kitas Tailando vietas, keliautojai privalo įrodyti, kad jie išbuvo Tailande 14 parų ir pateikti kitus reikalingus dokumentus, o taip pat laikytis  atitinkamos tikslo vietovės nustatytų reikalavimų.

Pasiruošimas kelionėms:

Užsieniečiai, ketinantys lankytis Tailande pagal Puketo „Sandbox“ programą arba „Samui Plus“ programą (Ko Samui, Ko Pha-ngan ir Ko Tao), turi gauti atvykimo pažymėjimą (Certifivate of Entry) internetu:  https://coethailand.mfa.go.th.

  • Buvote COVID-19 Situacijų administravimo centro (CCSA) patvirtintoje šalyje 21 ar daugiau dienų;
  • Esate visiškai paskiepytas vakcina, patvirtinta Tailando visuomenės sveikatos ministerijos (MoPH) arba Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO);
  • Užsisakėte ir įsigijote kelionę atgal; Užsisakėte ir sumokėjote už apgyvendinimą ir atlikote privalomą RT-PCR testą (-us) Samui Extra Plus arba SHA Plus viešbutyje;
  • įsigijote medicininį draudimą, kurio COVID-19 gydymo draudimas siekia mažiausiai 100 000 USD;
  • Ne ilgiau kaip 72 valandas prieš kelionę buvo nustatytas neigiamas COVID-19 testas.

Atnaujinta: „Samui Plus“ programos pakeitimai ir atnaujinimai

Taiviečiams ir užsieniečiams atnaujinti COVID-19 apribojimai ir reikalavimai, reikalingi kelionėms į Ko Samui, Ko Pha-nganą ir Surat Thani, galios nuo 2021 m. Liepos 24 d. iki naujo perspėjimo.

Daugiau informacijos Surat Thani announces urgent COVID-19 control Measures for Ko Samui and Ko Pha-ngan - TAT Newsroom

Kelionių į Ko Samui ir Ko Pha-nganą priemonės:

  • Visi keliautojai, pirkdami bilietą į lėktuvą ar keltą, privalo nuskaityti nurodytą QR kodą, teisingai užpildyti visą informaciją ir turėti galimybę pateikti įrodymus „Seatran“ perkėlos „Don Sak“ prieplaukoje, „Raja“ perkėlos „Don Sak“ ar išvykimo vietos pareigūnams  arba oro uostuose Bankoke ar Phukete.
  • Visi paskiepyti keliautojai turi būti testuojami arba patalpinami į karantiną, jei pareigūnai mano esant reikalinga.
  • Visi keliautojai turi atsisiųsti ir įdiegti programą „Mor Chana“ ir visada laikyti įjungtą vietos bendrinimo funkciją.

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regioninės rekomendacijos

Dėl išpuolių pavojaus rekomenduojama nevykti į Pattani, Yala, Narathiwat ir Songkhla provincijas, esančias Tailando ir Malaizijos pasienyje. Taip pat susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Tailando ir Kambodžos pasienyje esančias teritorijas šalia Preah Vihear ir Ta Krabey (Ta Moan) šventyklų. Tailando ir Mianmaro pasienyje pasitaiko ginkluotų susirėmimų tarp nusikaltėlių grupuočių, narkotikų prekeivių ir policijos.

Koh Samui, Pattaya kurortuose ir Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri ir Songkhla provincijose draudžiama rūkyti viešuose paplūdimiuose. Už rūkymą ne tam skirtose vietose taikoma bauda arba kalinimas iki vienerių metų.

Šalies šiaurėje pasitaiko žemės drebėjimų.

Saugumas

Teroristų taikiniais visoje šalyje gali tapti viešos, dažnai lankomos vietos, valstybės institucijų pastatai. Teroristų išpuoliai gali būti vykdomi ir turistinėse vietovėse. Viešint šiose vietovėse, taip pat sostinėje Bankoke derėtų imtis atsargumo priemonių.

Patariama vengti protestų, masinio susibūrimo vietų ir viešai nekritikuoti valdančiojo režimo. Už Konstitucijos kritikavimą gresia iki 10 metų kalėjimo. Atkreipiamas dėmesys, kad karališkoji šeima Tailande yra labai gerbiama. Nepagarba šeimai laikoma grubiu įstatymų pažeidimu ir gali būti baudžiama įkalinimu iki 15 metų.

Pranešama apie gana dažnus turistų apnuodijimo alkoholio ir narkotikų kokteiliu, taip pat išprievartavimo atvejus. Būkite atsargūs naktiniuose klubuose, nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų.

Ant dviračių transporto priemonių važiuojantys nusikaltėliai gali apvogti pėsčiuosius. Patariama saugoti savo asmeninius daiktus. Turistų policijos nr. 1155

Transportas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Tailandas užima pirmą vietą pagal motociklų avarijų sukeltas mirtis. Keliaujant motociklu privaloma dėvėti šalmą.

Užsiimant sausumos ir vandens sportu patariama naudotis tik geros reputacijos ir licenzijuotomis įmonėmis. Tai taip pat galioja ir keliaujant drambliais – pasitaiko, kad neprižiūrimi ir kankinami drambliai mirtinai sužeidžia žmones.

Pavojinga važinėti keliais (ypač kalnuose) prastu oru, tamsiuoju paros metu ar per liūčių sezoną. Rekomenduojama naudotis tik licencijas turinčių taksi paslaugomis.

Bendros rekomendacijos

Nuo gegužės iki spalio mėnesio šalyje tęsiasi liūčių sezonas, kuris labai sustiprėja rugsėjo-spalio mėnesiais. Šalies pietryčiuose ir Koh Samui liūčių sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo.

Patariama laikytis atsargumo priemonių plaukiojant atviruose vandenyse dėl nuodingų medūzų ir dažnų povandeninių srovių. Prireikus medicininės pagalbos skambinkite 1669. Jeigu jums paskiriamas gydymas ligoninėje, nedelsdami kreipkitės į savo draudimo kompaniją.

Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės (pasitaiko mirties bausmių atvejų).

Į Tailandą vienam žmogui draudžiama įsivežti daugiau nei 200 cigarečių vienetų, garus skleidžiančias priemones (pavyzdžiui, e-cigaretes) ir jų papildinius. Už įstatymų nesilaikymą gresia piniginės baudos ir įkalinimas iki 10 m.

Draudžiama parduoti, pirkti ar laikyti laukinius gyvūnus ar jų dalis bei juos gabenti per sieną. 

Kovo ir balandžio mėnesiais didžiuosiuose šalies miestuose galimas stiprus smogas

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Turistai privalo su savimi nešiotis asmens dokumentą.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-11

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos piliečiai turizmo tikslais Tailande be vizos gali būti 30 dienų.

Prieš keliaujant į Tailandą  rekomenduojama įsitikinti, kad kelionės dokumento (paso) galiojimas yra ne trumpesnis nei 6 mėnesiai kelionei pasibaigus. Tailando imigracijos pareigūnai ar oro linijų darbuotojai gali paprašyti jūsų skrydžio bilieto pirmyn/atgal.

Daugiau informacijos - Tailando konsulato Vilniuje tinklapyje ir dokumente apie bevizio režimo įsigaliojimą.

DĖMESIO! Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, vizos užsienio turistams Tailande pratęsiamos automatiškai. Daugiau infromacijos galite rasti čia.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Tailande sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Tailande

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 9 South Sathorn Rd, Bangkok 10120
Telefonas: +66022679000
Faksas: +66 (0) 22856232
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: www.bangkok.diplo.de

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas
+662 693 2057
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją