TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Tailandas (Thailand)

Skubios pagalbos telefono numeris: 1669

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos asmenys, atvykstantys į šalį, turi pateikti sveikatos pažymą apie neigiamą COVID-19 testą, taip pat sveikatos draudimo 100 000 JAV dolerių sumai polisą.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regioninės rekomendacijos

Dėl išpuolių pavojaus rekomenduojama nevykti į Pattani, Yala, Narathiwat ir Songkhla provincijas, esančias Tailando ir Malaizijos pasienyje. Taip pat susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Tailando ir Kambodžos pasienyje esančias teritorijas šalia Preah Vihear ir Ta Krabey (Ta Moan) šventyklų. Tailando ir Mianmaro pasienyje pasitaiko ginkluotų susirėmimų tarp nusikaltėlių grupuočių, narkotikų prekeivių ir policijos.

Koh Samui, Pattaya kurortuose ir Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri ir Songkhla provincijose draudžiama rūkyti viešuose paplūdimiuose. Už rūkymą ne tam skirtose vietose taikoma bauda arba kalinimas iki vienerių metų.

Šalies šiaurėje pasitaiko žemės drebėjimų.

Saugumas

Teroristų taikiniais visoje šalyje gali tapti viešos, dažnai lankomos vietos, valstybės institucijų pastatai. Teroristų išpuoliai gali būti vykdomi ir turistinėse vietovėse. Viešint šiose vietovėse, taip pat sostinėje Bankoke derėtų imtis atsargumo priemonių.

Patariama vengti protestų, masinio susibūrimo vietų ir viešai nekritikuoti valdančiojo režimo. Už Konstitucijos kritikavimą gresia iki 10 metų kalėjimo. Atkreipiamas dėmesys, kad karališkoji šeima Tailande yra labai gerbiama. Nepagarba šeimai laikoma grubiu įstatymų pažeidimu ir gali būti baudžiama įkalinimu iki 15 metų.

Pranešama apie gana dažnus turistų apnuodijimo alkoholio ir narkotikų kokteiliu, taip pat išprievartavimo atvejus. Būkite atsargūs naktiniuose klubuose, nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų.

Ant dviračių transporto priemonių važiuojantys nusikaltėliai gali apvogti pėsčiuosius. Patariama saugoti savo asmeninius daiktus. Turistų policijos nr. 1155

Transportas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Tailandas užima pirmą vietą pagal motociklų avarijų sukeltas mirtis. Keliaujant motociklu privaloma dėvėti šalmą.

Užsiimant sausumos ir vandens sportu patariama naudotis tik geros reputacijos ir licenzijuotomis įmonėmis. Tai taip pat galioja ir keliaujant drambliais – pasitaiko, kad neprižiūrimi ir kankinami drambliai mirtinai sužeidžia žmones.

Pavojinga važinėti keliais (ypač kalnuose) prastu oru, tamsiuoju paros metu ar per liūčių sezoną. Rekomenduojama naudotis tik licencijas turinčių taksi paslaugomis.

Bendros rekomendacijos

Nuo gegužės iki spalio mėnesio šalyje tęsiasi liūčių sezonas, kuris labai sustiprėja rugsėjo-spalio mėnesiais. Šalies pietryčiuose ir Koh Samui liūčių sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo.

Patariama laikytis atsargumo priemonių plaukiojant atviruose vandenyse dėl nuodingų medūzų ir dažnų povandeninių srovių. Prireikus medicininės pagalbos skambinkite 1669. Jeigu jums paskiriamas gydymas ligoninėje, nedelsdami kreipkitės į savo draudimo kompaniją.

Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės (pasitaiko mirties bausmių atvejų).

Į Tailandą vienam žmogui draudžiama įsivežti daugiau nei 200 cigarečių vienetų, garus skleidžiančias priemones (pavyzdžiui, e-cigaretes) ir jų papildinius. Už įstatymų nesilaikymą gresia piniginės baudos ir įkalinimas iki 10 m.

Draudžiama parduoti, pirkti ar laikyti laukinius gyvūnus ar jų dalis bei juos gabenti per sieną. 

Kovo ir balandžio mėnesiais didžiuosiuose šalies miestuose galimas stiprus smogas

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Turistai privalo su savimi nešiotis asmens dokumentą.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-11-16

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos piliečiai turizmo tikslais Tailande be vizos gali būti 30 dienų.

Prieš keliaujant į Tailandą  rekomenduojama įsitikinti, kad kelionės dokumento (paso) galiojimas yra ne trumpesnis nei 6 mėnesiai kelionei pasibaigus. Tailando imigracijos pareigūnai ar oro linijų darbuotojai gali paprašyti jūsų skrydžio bilieto pirmyn/atgal.

Daugiau informacijos - Tailando konsulato Vilniuje tinklapyje ir dokumente apie bevizio režimo įsigaliojimą.

DĖMESIO! Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, vizos užsienio turistams Tailande pratęsiamos automatiškai. Daugiau infromacijos galite rasti čia.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

China LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-18.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+86 10 845 185 20
amb.cn@urm.lt, konsuliniai klausimai: consul.cn1@urm.lt
+86 10 659 065 07
http://cn.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Tailande sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Tailande

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 9 South Sathorn Rd, Bangkok 10120
Telefonas: +66022679000
Faksas: +66 (0) 22856232
El.p. adresas: rk-1@bangk.diplo.de
Svetainė: www.bangkok.diplo.de

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Thailand NUALPHAN LAMSAM
Adresas: 252 Rachadaphisek Road, Huaykwang, Bangkok 10310, THAILAND
Jurisdikcija: all territory of the country
+662 665 4190
+662 693 2057
Pareigos: Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Thailand Tailando Karalystės ambasada
Kanceliarija
Adresas: Norgesmindevej 18, 2900 Hellerup, Copenhagen, Denmark
Rodyti žemėlapyje
+45 39 625 010,
mail@thaiembassy.dk
+45 39 625 059,
http://www.thaiembassy.dk
Prekybos biuras
Adresas: ul. Grzybowska 12/14 apt. 28, Warsaw
Rodyti žemėlapyje
+48 22 6201508
info@ttow.pl
+48 22 8900931
plačiau »
Thailand Tailando Karalystės garbės konsulas Vilniuje
Tailando Karalystės konsulatas
Adresas: Užupio g. 40, LT- 01203 Vilnius,
Rodyti žemėlapyje
+370 5 2431000,
visa@thaiconsulate.lt
+370 5 212 5591
http://www.thaiconsulate.lt
Vizų skyrius:
Adresas: Jogailos g. 9 / Smetonos g. 1, LT - 01116 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 2681892
visa@thaiconsulate.lt
plačiau »