Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Tanzanija (United Republic of Tanzania) Tanzanija
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-04-18
Skubios pagalbos telefono numeris: 114
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių dėl aukšto nusikalstamumo lygio ir išaugusios terorizmo grėsmės. Balandžio pradžioje Tanzanijoje prasidėjo potvyniai, žuvo mažiausiai 58 žmonės, tūkstančiai žmonių turėjo palikti namus. Labiausiai paveiktas Rufiji regionas vakarų Tanzanijoje. Rekomenduojama sekti naujausią informaciją ir susilaikyti nuo kelionių į potvynio paveiktas teritorijas.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į pietų Tanzanijoje esantį Mtwara regioną dėl padidėjusio smurto atvejų skaičiaus bei į pasienio teritoriją, besiribojančią su Mozambiku dėl teroristinių išpuolių grėsmės. Patariama būti ypač atsargiems pasienyje su Burundžiu, Ruanda, Kongo Demokratine Respublika bei Kigomos regione, kur yra buvę ginkluotų apiplėšimų, įskaitant automobilių užgrobimus.

Nors saugumo situacija šalyje stabili, tačiau rekomenduojama išlikti budriems ir vengti masinių žmonių susibūrimų, demonstracijų, politinių mitingų. Jei sužinojote apie netoli vykstančius protestus, nedelsdami palikite teritoriją ir stebėkite vietinę žiniasklaidą. Ginkluotų apiplėšimų fiksuojama Dar es Salaam, Arusha teritorijoje šiaurės Tanzanijoje.

Asmens dokumentus, pasus patartina palikti viešbučių seifuose, o su savimi visada turėti jų kopijas.

Patartina nesinaudoti taksi automobiliais, kurie neturi valstybinių numerių, taksi naudotis pagal viešbučio rekomendacijas. Savarankiškas vairavimas šalyje gali būti sudėtingas, patartina rinktis patikimą automobilių nuomos įmonę. Keliuose nėra avarinių tarnybų, kelių žemėlapiai retai kada atnaujinami, degalinių yra mažai ir gali neturėti degalų. Keliai aplink nacionalinius parkus prasti, po liūčių sezono gali tapti nepravažiuojami. Jei jus sustabdo policija, prieš atlikdami bet kokius mokėjimus už eismo kelių pažeidimus, paprašykite asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, kadangi yra sukčiavimo tikimybė. Rekomenduojama vengti vandens maršruto tarp Dar el Salame ir Zanzibaro taip pat Zanzibaro ir Lake zone srities. Laivai dažnai būna Somalio piratų taikiniai. Rekomenduojama laikytis atsargos priemonių, nes yra užfiksuota išpuolių ir pagrobimų prie Tanzanijos krantų. Taip pat rekomenduojama būti atsargiems keliantis keltais. Paskutiniais metais yra įvykę keltų avarijų su daugybe mirčių. Naudokitės tik žinomų, patikimų kompanijų paslaugomis. Jeigu keltas jums atrodo perpildytas, nelipkite į jį.

Nerekomenduojama keliauti savarankiškai. Rinkitės gidus arba keliaukite grupėmis. Būkite atidūs planuodami safario lankymą, keliones rinkitės tik iš žinomų agentų. Prieš įeidami į nacionalinį parką įsitikinkite, kad turite visus dokumentus ir leidimą. Stebėdami laukinius gyvūnus laikykitės atstumo, parko taisyklių ir klausykite gido patarimų. Tanzanijoje galioja laukinių gyvūnų ir faunos apsaugos įstatymai. Draudžiama gabenti kriaukles ir ragus.  

Liūčių sezono metu (kovo – gegužės, spalio – lapkričio mėnesiais) neįprastos oro sąlygos gali turėti įtakos kelionėms, keliai tampa nepravažiuojami. Egzistuoja žemės drebėjimų tikimybė. Paskutinis 6 balų žemės drebėjimas įvyko 2020 m. rugpjūčio mėnesį į šiaurės-rytus nuo Mafia salos.

Dėl aplinkosaugos priežasčių Tanzanijoje yra uždrausti plastikiniai maišeliai.

Tanzanijoje galioja labai griežti narkotikų vartojimo, laikymo ir perkybos įstatymai (galimos bausmės - kalėjimas iki gyvenimo pabaigos). Kai kuriose Zanzibaro dalyse alkoholiniai gėrimai nėra parduodami, rekomenduojama susilaikyti nuo jų vartojimo tose vietose. Tos pačios lyties santykiai nelegalūs, taikomos griežtos bausmės (iki 30 metų kalėjimo).

Dėl augančio nusikalstamumo užsieniečių atžvilgiu, ypač didžiausiame šalies mieste Dar es Salame ir Zanzibaro salose, patariama imtis atsargumo priemonių:

  • itin budriai elgtis viešose vietose (viešbučiuose, restoranuose, diskotekose, kino teatruose ir prekybos centruose), kuriose dažnai lankosi užsieniečiai
  • vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu
  • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų daiktų
  • būti dėmesingais vairuojant: uždarykite automobilio langus ir užrakinkite automobilio dureles dėl galimos apiplėšimo grėsmės
  • vengti naudotis viešuoju transportu, ypač perpildytais keltais
  • nesinešioti didelių pinigų sumų
  • su savimi, atskirai nuo pinigų ir dokumentų, nuolat turėti savo pagrindinių dokumentų kopijas

Pakrantėje – Zanzibare ir Pameboje gyvena gausi musulmonų populiacija. Rekomenduojame gerbti vietines tradicijas, papročius ir įstatymus, laikytis santūrios aprangos reikalavimų. Zanzibare gali būti skiriamos baudos turistams, gidams ar kelionių organizatoriams už netinkamą viešoje vietoje dėvimą aprangą. Baudos siekia nuo 700 JAV dolerių.

Tanzanijoje egzistuoja terorizmo grėsmė. Po 1998 m. vykusios JAV ambasados bombardavimo, Tanzanija nepatyrė didelio terorizmo išpuolio, tačiau užfiksuota keletas mažesnio masto incidentų. Dauguma atakų nukreiptos prieš vietines saugumo pajėgas, tačiau neatmetama išpuolių prieš užsieniečius galimybė.

Tanzanijoje galimi maliarijos, dengės karštligės ir choleros protrūkiai. Medicinos galimybės labai ribotos, todėl esant sunkiai sveikatos būklei galite būti evakuoti į kitą šalį. Prieš keliaujant siūloma pasitikrinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas dėl skiepų. Rekomenduojama neplaukioti vandens telkiniuose (upėse, ežeruose) dėl vandens keliu plintančių ligų. Pasirūpinkite sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Tanzaniją, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Tanzaniją (arba Zanzibarą) dienos. Daugiau informacijos rasite šioje interneto svetainėje.

Vizų išdavimo tvarka

Informacija apie vizų išdavimą skelbiama Tanzanijos ambasados Stokholme tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Tanzanijos Jungtinės Respublikos teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas
+255 22 2860703

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas