TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Tanzanija (Tanzania, United Republic of)

Skubios pagalbos telefono numeris: 114

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Galimi Pietų Afrikos Respublikos „South African Airways“ oro linijų tvarkaraščių pakitimai tarptautiniuose ir vidaus skrydžiuose.

Šalyje, ypač pakrantėje - Zanzibare ir Pameboje, yra didelė musulmonų populiacija. Rekomenduojame gerbti vietines tradicijas, papročius ir įstatymus, laikytis santūrios aprangos reikalavimų.

Tanzanijos šilingas yra oficiali Tanzanijos valiuta, tačiau JAV doleriai taip pat priimami turistinėse vietose (dolerių banknotai atspausdinti iki 2009 m. paprastai nepriimami). Bankomatai kartais sugenda arba trūksta pinigų, todėl rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti grynaisiais pinigais.

Patartina nesinaudoti taksi automobiliais, kurie neturi valstybinių numerių, taksi naudotis pagal viešbučio rekomendacijas. Savarankiškas vairavimas šalyje gali būti sudėtingas, patartina rinktis patikimą automobilių nuomos įmonę. Keliuose nėra avarinių tarnybų, kelių žemėlapiai retai kada atnaujinami, degalinių yra mažai ir gali neturėti degalų. Keliai aplink nacionalinius parkus prasti, po liūčių sezono gali tapti nepravažiuojami. Jei jus sustabdo policija, prieš atlikdami bet kokius mokėjimus už eismo kelių pažeidimus, paprašykite asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, pasitaiko atvejų, kuomet žmonės yra apgaunami. Rekomenduojama vengti vandens maršruto tarp Dar el Salame ir Zanzibaro taip pat Zanzibaro ir Lake zone srities. Laivai dažnai būna Somalio piratų taikiniai. Rekomenduojama laikytis atsargos priemonių, nes yra užfiksuota išpuolių ir pagrobimų prie Tanzanijos krantų.

Nerekomenduojama keliauti savarankiškai, rinkitės gidus arba keliaukite grupėmis. Būkite atidūs planuodami safario lankymą, keliones rinkitės tik iš žinomų agentų. Prieš įeidami į nacionalinį parką įsitikinkite, kad turite visus dokumentus ir leidimą. Stebėdami laukinius gyvūnus laikykitės atstumo, parko taisyklių ir klausykite gido patarimų. Tanzanijoje galioja laukinių gyvūnų ir faunos apsaugos įstatymai. Draudžiama gabenti kriaukles ir ragus.  

Liūčių sezono metu (kovo – gegužės, spalio – lapkričio mėn.) neįprastos oro sąlygos gali turėti įtakos kelionėms, keliai tampa nepravažiuojami. Egzistuoja žemės drebėjimų tikimybė.

Tanzanijoje galimi maliarijos, dengės karštligės ir choleros protrūkiai. Medicinos galimybės labai ribotos, esant sunkiai sveikatos būklei galite būti išsiųsti į kitą šalį. Prieš keliaujant siūloma pasitikrinti Užkrečiamų ligų ir AIDS centro rekomendacijas dėl skiepų. Rekomenduojama neplaukioti vandens telkiniuose (upėse, ežeruose) dėl vandens keliu plintančių ligų.  

Nuo 2019 m. sausio 1 d. dėl aplinkosaugos priežasčių Tanzanijoje yra uždrausti plastikiniai maišeliai. Tanzanijoje galioja griežti narkotikų vartojimo, laikymo ir perkybos įstatymai. Tos pačios lyties santykiai nelegalūs.

Patartina visur, ypač Zanzibare, vengti bet kokių masinių susibūrimų ar demonstracijų. Tanzanijoje venkite dalyvauti politiniuose mitinguose ir demonstracijose bei dideliuose susibūrimuose. Jei sužinojote apie netoli vykstančius protestus, nedelsdami palikite teritoriją ir stebėkite žiniasklaidą. Patartina laikytis atsargos priemonių netoli sienos su Mozambiku, dėl įvykusių išpuolių prieš užsieniečius. Ypatingai atsargiems patariama būti pasienyje su Burundžiu, Ruanda, Kongo Demokratine Respublika bei Kigomos regione, kur yra buvę ginkluotų apiplėšimų, įskaitant automobilių užgrobimus.

Dėl augančio nusikalstamumo prieš užsieniečius, ypač didžiausiame šalies mieste Dar es Salame ir Zanzibaro salose, patariama imtis įprastinių atsargumo priemonių:

  • itin atsargiai elgtis viešose vietose (viešbučiuose, restoranuose, diskotekose, kino teatruose ir prekybos centruose), kuriose dažnai lankosi užsieniečiai;
  • vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu;
  • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų daiktų;
  • būti dėmesingais vairuojant: laikyti langus uždarytus ir duris užrakintas; atminti, kad automobiliai dažniau apvagiami prie šviesoforų ar priparkuoti izoliuotose vietose;
  • vengti naudotis viešuoju transportu, ypač perpildytais keltais;
  • nesinešioti didelių pinigų sumų;
  • su savimi, atskirai nuo pinigų ir dokumentų, nuolat turėti savo pagrindinių dokumentų kopijas.

Tanzanijoje egzistuoja terorizmo grėsmė. Po 1998 m. vykusios JAV ambasados bombardavimo, Tanzanija nepatyrė didelio terorizmo išpuolio, tačiau užfiksuota keletas mažesnio mąsto incidentų. Dauguma atakų nukreiptos prieš vietines saugumo pajėgas, tačiau neatmetama išpuolių prieš užsieniečius galimybė.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-03

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie vizų išdavimą - Tanzanijos ambasados Stokholme tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Tanzanijoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Tanzanija SHEKHAR NAVIN KANABAR
Adresas: Lithuanian Consulate, Plot no. 21, Vingunguti Industrial Area, Nyerere Road, Dar es Salaam, TANZANIA
Jurisdikcija: all territory of the country
+255 22 286 0693/5802,
+255 788 221 155
+255 22 2860703
www.hclit-tz.com
Pareigos: Garbės konsulas Tanzanijoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Tanzanija Tanzanijos Jungtinės Respublikos ambasada
Kaceliarija
Adresas: Näsby Allé 6, 183 55, Täby, Sweden
Rodyti žemėlapyje
+46 8 732 24 30,
+46 8 732 24 31
mailbox@tanemb.se
+46 8 732 24 32
http://www.tanemb.se
plačiau »