TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Turkija (Turkey)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Įvažiavimo į šalį reikalavimai

Komerciniai skrydžiai į Turkija vykdomi iš kai kurių Europos ir kitų trečiųjų šalių oro uostų. Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Turkiją nėra. Rekomenduojame sekti Turkijos avialinijų svetainę: https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/current-flight-plan. Galioja ES Tarybos sprendimas, draudžiantis trečiųjų šalių piliečiams atvykti į Šengeno erdvę, išskyrus išimtinius atvejus.

Atvykusiems į Turkiją Lietuvos piliečiams izoliacija nereikalinga, nereikia turėti PCR (Polymerase Chain Reaction) testo. Visiems atvykusiems keleiviams, taip pat ir vykstantiems tranzitu, atliekamas sveikatos patikrinimas dėl koronaviruso simptomų nustatymo (tikrinama temperatūra). Nustačius simptomus, keleiviui bus atliekamas nemokamas PCR testas. Jei testas bus teigiamas, keleivis bus nukreipiamas į gydymo įstaigą pagal Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas taisykles ir procedūras.

Stambulo oro uoste įrengta speciali laboratorija PCR greitiesiems testams atlikti. Atvykstant į Turkiją  ar išvykstant iš šalies, bei vykstant tranzitu per Stambulo oro uostą,  galima  pasidaryti PCR testą, kurio kaina yra 110 Turkijos lirų (apie 14 Eur). Rezultatai gaunami per 2 valandas.

Rekomenduojame atvykstantiems į Turkiją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje.

Atvykstantys keleiviai privalo dėvėti veido kaukes oro uostuose, skrydžio metu, autobusuose, keltuose tiek atvykstant, tiek išvykstant iš šalies, taip pat kitose viešose vietose Turkijoje. Taip pat privaloma laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių.

Nuo liepos 1 d. šalyje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Pagal nustatytus reikalavimus, viešbučiai vertinami tarptautinių ekspertų ir turi atitikti virš 130 nustatytų kriterijų. Sertifikuotos įstaigos žymimos „Safe tourism“ ženklu.

Turkijos siena su Graikija, Bulgarija, Sakartvelu (Gruzija) yra atidaryta, išlieka apribojimai su Iraku, tačiau siena su Iranu išlieka uždaryta. Pasienyje su Bulgarija (Kapikule sausumos pasienio postas) yra įrengtas greitųjų testų atlikimo mobilusis punktas, kuriame  PCR testas gali būti atliekamas grįžtantiems į Turkiją ar kertantiems Turkijos sieną.

Judėjimas šalies ribose

Keleiviai, ketinantys naudotis viešuoju transportu tarp šalies miestų (autobusu, traukiniu, lėktuvu), įskaitant vyksiančius į oro uostą ir turinčius bilietus tarptautiniam skrydžiui į bet kurią užsienio šalį, privalo gauti HES kodą (Hayat Eve Sigar). Informacija, kaip gauti kodą, yra pateikiama interneto svetainėje https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html.

Kaip gauti HES kodą:

 • Jei turite Turkijos pilietybę - siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) paskutiniai 4 skaičiai asmens dokumento serijos numerio (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją);
 • Jei turite leidimą laikinai gyventi Turkijoje - siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) gimimo metai (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją);
 • Jei neturite Turkijos asmens kodo - siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) pilietybė LTU (tarpas) paso numeris (tarpas) gimimo metai (tarpas) pavardė. Pvz.: HES LTU 12345678 1980 BUDRYS

HES kodui gauti turite naudoti pasą, su kuriuo atvykote į Turkiją. SMS žinutę turite siųsti iš mobiliojo telefono, priregistruoto prie Turkijos mobiliojo ryšio operatoriaus.

Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu  vyresniems nei 65 metų asmenis  ir gimusiems po 2020 m. sausio 1 d. šalyje yra taikomi papildomi reikalavimai:

 • Asmenys, vyresni nei 65 metų, turi teisę būti lauke kasdien nuo 10 val. iki 20 val.;
 • Asmenys, jaunesni nei 18 metų, turi teisę būti lauke bet kuriuo paros metu ir keliauti, tačiau su tėvų ar globėjų palyda.

Kaukių dėvėjimas: Turkijoje privaloma dėvėti medicinines kaukes viešose vietose, kur daug žmonių,  turguose ir parduotuvėse, kirpyklose, vaistinėse ir kt. Taip pat kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus, ir kai kuriose provincijose. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Visada kaukes dėvėti privaloma išėjus iš namų didžiuosiuose šalies miestuose ir kai kuriose turistinėse vietose (pvz., Stambule, Ankaroje, Izmire, Bursoje, Mugloje, Eskišehire, Konijoje).

Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti vietoje, kurioje apsistosite, ar yra specifinių reikalavimų toje vietovėje. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lyrų (apie 115 eurų) bauda.

Vizos

Turkijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad dėl COVID-19 pandemijos susidariusių sąlygų visiems užsienio šalių piliečiams, kurie negali išvykti iš Turkijos ir išnaudos leistiną maksimalų bevizio buvimo Turkijoje arba vizoje nurodytą dienų skaičių, nebus taikomos nuobaudos ar sankcijos iki tol, kol nebus pradėti vykdyti numatyti tarptautiniai skrydžiai iš Turkijos į jų kilmės šalį.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regionai, į kuriuos rekomenduojama nevykti

2019 m. spalio 9 d. prasidėjo Turkijos karinių pajėgų intervencija į šiaurės Siriją, kuri gali sukelti įtampą ir destabilizuoti saugumo padėtį pasienio regionuose. Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame nedelsiant išvykti iš pietryčių Turkijos regionų, besiribojančių su Sirija ir Iraku. Patariama nesiartinti prie Turkijos – Sirijos pasienio zonos arčiau kaip 10 kilometrų atstumu.

Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti į šias Turkijos provincijas dėl teroristinių aktų pavojaus:                                                                                                                                                                 

 • Chatajaus (Hatay)
 • Kiliso (Kilis)
 • Gaziantepo (Gaziantep)
 • Šanliurfos (Urfa)
 • Mardino (Mardin)
 • Širnako (Širnak)
 • Chakario (Hakkari) provinciją, besiribojančią su Iraku
 • Dijarbakyro (Diyarbakir) provinciją dėl joje besitęsiančių susirėmimų tarp Turkijos karinių pajėgų bei PKK teroristinės organizacijos grupuočių.

Visus minėtose Turkijos provincijose esančius Lietuvos Respublikos piliečius kviečiame elgtis itin atsargiai ir dar neužsiregistravusius - užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.

Saugumo rekomendacijos

2018 m. liepos 19 d. baigė galioti dvejus metus Turkijoje trukusi nepaprastoji padėtis. Tačiau planuojantiems kelionę į Turkiją rekomenduojame stebėti saugumo situaciją vietoje, vengti masinio susibūrimo vietų, ypač demonstracijų, itin apdairiai elgtis prekybos centruose, viešajame transporte ir išlikti budriems. Taip pat rekomenduojame atidžiai sekti vietos valdžios institucijų, viešbučio ar turizmo agentūros  rekomendacijas bei nurodymus ir jais vadovautis. 

Terorizmo išpuolių grėsmė Turkijoje išlieka, kurie dažniausiai įvyksta šalies pietryčiuose. Išpuoliai dažniausiai yra nukreipti prieš Turkijos valdžios institucijas ir pareigūnus, taip pat civilius gyventojus.

Didžiuosiuose miestuose ir pagrindiniuose keliuose Turkijos policijos pareigūnai gali sustabdyti transporto priemones siekdami atlikti asmens dokumentų patikrą. Siūlome su savimi visada turėti asmens dokumentus.

Turkija per savo teritoriją draudžia naudotų transporto priemonių tranzitą į Siriją ir Iraką.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-30

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos. Vykstantiems kitais tikslais nuo 2014 m. balandžio 11 d. taikoma nauja vizų išdavimo tvarka: http://keliauk.urm.lt/index.php/uploads/media_items/tvarka.original.pdf. Dėl vizos reikia kreiptis į Turkijos Respublikos ambasadą Vilniuje. Į Turkiją be vizų gali vykti Lietuvos Respublikos diplomatinių bei tarnybinių pasų savininkai, vykstantys ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Turkija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA TURKIJOS RESPUBLIKOJE, PAKISTANO ISLAMO RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI
Adresas: Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-17.00 Pietų pertrauka: 12.00-13.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+90 312 447 07 66
amb.tr@urm.lt
+90 312 447 06 63
http://tr.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Turkija ABDULAZIZ ARMAGAN ONER
Adresas: Oner Group, Uray Cad., Turan ishani, Kat:2, Akdeniz, Mersin, TURKEY
+ 90 324 2325260
+ 90 324 2314540
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje (Mersin)
Turkija BERAT TUNAKAN
Adresas: Otantik Club Otel, Botanik Parki,/Soganli Bursa TURKEY
Jurisdikcija: Bursa
+90 224 2113280
+90 224 2113903
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje (Bursa)
Turkija ISMAHAN MINE OKUDUR
Adresas: Akay Plaza Aspendos Bulvari No. 274 07200 Antalya TURKEY
+90 242 3120001
+90 242 3218841,
+90 242 3218842
Pareigos: Garbės konsulė Turkijoje (Antalija)
Turkija MEHMET SAHIN
Adresas: Sekerhane Mahallesi, Hükümet Caddesi, Köseoglu Is merkezi 83/104, Alanya TURKEY 07400
Jurisdikcija: Alanya
+90 242 519 21 54,
+90 242 519 28 91
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje
Turkija MUSTAFA AHMET OZSOY
Adresas: 856. Sk. No:7 D:811 Asilhan Konak, Izmir, TURKEY
Jurisdikcija: Izmir, Aydin, Manisa, Usak, Denizli, Afyonkarahisar
+90 (232) 371 51 50
+90 232 341 68 80
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje
Turkija SARPER CENGIZ
Adresas: Seba Ofis Boulevard Mimar Sinan sok. No:21 D blok daire:59 Ayazaga Sariyer Istanbul TURKEY
Jurisdikcija: Istanbul
+90 212 970 2530
+ 90 212 270 6329
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje
Turkija YAKUP DINLER
Adresas: Kayakap? Mahallesi, Ku??ular Sokak No: 42 50400, Ürgüp, Nevsehir Turkey
+90 384 341 88 77
Pareigos: Garbės konsulas Nevšehire, Turikijoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Turkija Turkijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Didžioji g. 37, LT - 01128 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 236 42 00,
+370 5 236 42 01
embassy.vilnius@mfa.gov.tr
+370 5 212 32 77
Gynybos atašė biuras
Adresas: Turkish Embassy, A.Pumpura iela 2, Riga, LV-1010 Latvia
Rodyti žemėlapyje
+371 67821600
embassy.riga@mfa.gov.tr
+371 67320334
Turkijos Respublikos ambasados komercijos patarėjo biuras
Adresas: J. I. Kraševskio g. 14-1, LT-08118 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 265 33 80
vilnius@economy.gov.tr
+370 5 230 82 15
Kultūros patarėjo biuras
Adresas: Mikonhatu 6 C, 18 00100 Helsinki, Finland
Rodyti žemėlapyje
+358 9 682 91 50
info@tourismturkey.fi
+ 358 9 666 061
Religijos patarėjo biuras
Adresas: Didžioji g. 37, LT - 01128 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 236 42 18
ceyhan@diyanet.gov.tr
plačiau »