Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Turkija (Turkey) Turkija
Atnaujinta: 2021-11-08
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Asmenys, atvykstantys į Turkiją iš Lietuvos, privalo turėti neigiamą PGR (PCR, Polymerase Chain Reaction) testo rezultatą dėl COVID-19, atliktą ne anksčiau nei 72 valandos iki atvykimo į Turkiją, arba per ne daugiau kaip 48 val. nuo atvykimo į Turkiją atlikto greitojo antigeno testo neigiamą rezultatą.

Turėti neigiamo testo atsakymo nereikia: 

  • asmenims, turintiems Lietuvos arba kitos ES narės valstybinės sveikatos priežiūros institucijos dokumentą anglų kalba, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų;
  • asmenims, turintiems Lietuvos arba kitos ES narės valstybinės sveikatos priežiūros institucijos dokumentą anglų kalba arba skiepijimų sertifikatą anglų kalba, nurodantį, kad asmuo paskiepytas vakcina nuo COVID-19 prieš mažiausiai 14 dienų nuo atvykimo;
  • vaikams iki 12 metų amžiaus (atleidžiama nuo reikalavimo pateikti PCR ar antigeno testą, o taip pat vakcinacijos pažymėjimą);
  • vykstantiems tranzitu per Turkiją.

Vykstantiems į Turkiją, likus ne daugiau kaip 72 valandos iki kelionės į šalį, reikia užpildyti Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje esančią specialią registracijos formą, kurią užpildžius gaunamas HES kodas (daugiau informacijos apie kitus HES kodo gavimo būdus rasite žemiau). Šią formą užpildyti būtina visiems asmenims, kurie nėra Turkijos piliečiai ir kurie nėra Turkijos gyventojai (su galiojančiais leidimais gyventi ar galiojančia darbo viza).

Asmenys, atvykstantys į Turkiją per visus pasienio postus, Turkijos Sveikatos apsaugos ministerijos gali būti testuojami atvykimo taškuose imties pagrindu. Šiems asmenims po mėginio paėmimo bus leidžiama vykti į jų galutinį atvykimo tašką. Asmenys, kurių testo rezultatas bus teigiamas, bus gydomi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 instrukciją. Asmenys, kurių atvykimo metu testo rezultatas bus teigiamas, ir artimą kontaktą su pastaraisiais turėję asmenys bus karantinuojami 14 dienų savo pačių nustatytuose adresuose; 10-tą karantinavimo dieną bus atliekamas PGR testas, ir jei rezultatas neigiamas, karantinavimas bus baigtas. Jei bus nustatyta, kad asmuo yra užsikrėtęs Delta viruso atmaina, jam pakartotinis PCR testas bus atliekamas 14-ą karantinavimo dieną, ir, jei testo rezultatas bus neigiamas, karantinas nutraukiamas.

Asmenys, atvykstantys į Turkiją iš Brazilijos, Pietų Afrikos Respublikos, Šri Lankos,  Bangladešo, Indijos, Pakistano, Afganistano, turi pateikti neigiamus PCR testo rezultatus ir laikytis privalomos izoliacijos pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

Atvykstantiems iš Jungtinės Karalystės, Irano, Egipto ir Singapūro privaloma pateikti neigiamą PCR testo, atlikto per paskutines 72 val., rezultatą. 

Turkijos Respublikos sveikatos ministerijos licencijuotų, PGR testus atliekančių, laboratorijų sąrašą pagal šalies provincijas galima rasti čia. Greituosius testus dėl COVID-19 galima atlikti Stambulo ir Ankaros oro uostuose įrengtose laboratorijose (rezultato gali tekti laukti 5-7 val.).

Rekomenduojame atvykstantiems į Turkiją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje arba per kelionių agentūras. Neturint draudimo, gydymo išlaidas gydymo įstaigoje Turkijoje turės padengti pacientas.

Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Pagal nustatytus reikalavimus, viešbučiai vertinami tarptautinių ekspertų ir turi atitikti virš 160 nustatytų kriterijų. Sertifikuotos įstaigos žymimos „saugaus turizmo“ sertifikato ženklu. Susirgus ar nustačius Covid-19 užsienio turistui, jis privalo būti izoliuotas pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.

Užsienio turistui esančiam Turkijoje, nustačius teigiamą PGR testo rezultatą, asmuo yra izoliuojamas ir PGR pakartotinis testas daromas ne anksčiau kaip po 7 darbo dienų.

Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių papildomų reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Turkijos siena su Graikija, Bulgarija, Sakartvelu, Iraku ir Iranu yra atidaryta.

LR piliečiams, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką, ir asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš nurodytų COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas, grįžtant į Lietuvą, turėti neigiamo PGR testo nereikia.

Judėjimas šalies ribose

Nuo liepos 1 d. šalyje atšaukiama komendanto valanda ir judėjimo apribojimai miesto, ir tarp miestų ribose. Rekomenduojame visada su savimi turėti asmens dokumentą.

Nuo 2021-09-06 asmenys, keliaujantys tarp miestų lėktuvu, autobusu, traukiniu ar kitomis viešojo transporto priemonėmis (išskyrus privačius automobilius) privalo vežėjui pateikti Covid-19 skiepų pažymą arba per paskutines 48 val. atlikto PCR testo neigiamą rezultatą. Tas pats reikalavimas (pateikti Covid-19 skiepų pažymą arba per paskutines 48 val. atlikto PCR testo neigiamą rezultatą) galioja ir norintiems patekti į masinio susibūrimo renginius ir vietas – koncertus, kino teatrus, teatrus.

Medicininių veido kaukių dėvėjimas privalomas visose Turkijos viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Taip pat privaloma laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių.

Užsieniečiai, esantys Turkijoje turizmo tikslais ir ketinantys naudotis viešuoju transportu miesto ribose ir tarp miestų (autobusu, traukiniu, lėktuvu), įskaitant vyksiančius į oro uostą, neprivalo turėti HES kodo (Hayat Eve Sigar), tačiau jo gali būti pareikalauta. Miestuose, kurių visuomeninio susisiekimo priemonėse yra naudojamos suasmenintos išmaniosios kelionės kortelės, taip pat įvesta HES kodo turėjimo prievolė. Minėtos kortelės suintegruotos su HES programėle. Atlikus integraciją, asmenų, kuriems diagnozuotas COVID-19, ar kurie traktuojami kaip turėję kontaktą, išmaniosios kelionės kortelės privalomos izoliacijos metu automatiškai užšaldomos. Asmenims, kuriems diagnozuotas COVID-19, ar kurie traktuojami kaip turėję kontaktą, jei nepaisant to naudosis visuomeniniu transportu, bus pareikšti kaltinimai nusikaltimo vykdymu. Informacija, kaip gauti kodą, yra pateikiama interneto svetainėje.

Kaip gauti HES kodą (jeigu prieš atvykstant į šalį jau pildėte specialią registracijos formą ir gavote HES kodą, siųsti SMS HES kodo gavimui nereikia):

  • Jei vykstate į Turkiją trumpalaikiais tikslais ir neturite turkiško telefono numerio – siųsti SMS žinutę numeriu 90555 944 3821 su šiuo tekstu: HES (tarpas) pilietybė LTU (tarpas) paso numeris (tarpas) gimimo metai (tarpas) pavardė;
  • Jei turite Turkijos pilietybę - siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) paskutiniai 4 skaičiai asmens dokumento serijos numerio (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją). SMS žinutę turite siųsti iš mobiliojo telefono, priregistruoto prie Turkijos mobiliojo ryšio operatoriaus. 
  • Jei turite leidimą laikinai gyventi Turkijoje - siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) Turkijos asmens kodas (kimlik) (tarpas) gimimo metai (tarpas) suplanuotos kelionės dienų skaičius plius 7 dienos (norintiems grįžti į Turkiją). SMS žinutę turite siųsti iš mobiliojo telefono, priregistruoto prie Turkijos mobiliojo ryšio operatoriaus. 
  • Jei neturite Turkijos asmens kodo - siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) pilietybė LTU (tarpas) paso numeris (tarpas) gimimo metai (tarpas) pavardė. Pvz.: HES LTU 12345678 1980 BUDRYS. SMS žinutę turite siųsti iš mobiliojo telefono, priregistruoto prie Turkijos mobiliojo ryšio operatoriaus. 

HES kodui gauti turite nurodyti paso, su kuriuo vykstate į Turkiją, numerį.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-02-08

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos. Vykstantiems kitais tikslais nuo 2014 m. balandžio 11 d. taikoma nauja vizų išdavimo tvarka: http://keliauk.urm.lt/index.php/uploads/media_items/tvarka.original.pdf. Dėl vizos reikia kreiptis į Turkijos Respublikos ambasadą Vilniuje. Į Turkiją be vizų gali vykti Lietuvos Respublikos diplomatinių bei tarnybinių pasų savininkai, vykstantys ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Bursa
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje (Bursa)
+90 224 2113903
Pareigos: Garbės konsulė Turkijoje (Antalija)
+90 242 3218841, +90 242 3218842
Jurisdikcija Izmir, Aydin, Manisa, Usak, Denizli, Afyonkarahisar
Pareigos: Garbės konsulas Turkijoje
+90 232 341 68 80
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją