
Į šalį rekomenduojama nevykti
Ukrainos Vyriausybės sprendimu nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. yra atšauktas draudimas užsieniečiams ir asmenims be pilietybės atvykti į Ukrainą, kuris buvo taikomas dėl koronaviruso pandemijos.
Į Ukrainą atvykstantys užsieniečiai ir asmenys be pilietybės privalo turėti draudimo polisą, kuris padengia gydymąsi nuo COVID-19 ligos ir observaciją, yra išduotas Ukrainoje registruotos arba atstovybę Ukrainoje turinčios draudimo kompanijos. Draudimas turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį.
Reikalavimas pateikti draudimo polisą netaikomas:
- turintiems nuolatinį leidimą gyventi Ukrainoje
- pabėgėliams ir asmenims, kuriems būtina papildoma apsauga
- akredituotiems Ukrainoje diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, oficialių tarptautinių misijų atstovybių, organizacijų darbuotojams ir jų šeimų nariams
- jūrų ir upių laivų ekipažų nariams
- valstybių – NATO narių ir valstybių – NATO programos „Partnerystė taikos labui“ ginkluotojų pajėgų kariams (vienetams), kurie dalyvauja Ukrainos Ginkluotojų pajėgų padalinių mokymo veikloje.
Saviizoliacija atvykus į Ukrainą
Atvykusiems į Ukrainą iš COVID-19 ligos paveiktų šalių, o taip pat šių šalių piliečiams privaloma saviizoliacija.
Reikalavimas saviizoliuotis netaikomas:
- vaikams iki 12 metų amžiaus
- asmenims, kurie atvyksta studijuoti Ukrainos aukštojo mokslo įstaigose
- asmenims, kurie yra COVID-19 ligos paveiktų šalių piliečiai ar gyventojai, tačiau paskutiniąsias 14 dienų nebuvo šalyse, paveiktose COVID-19 ligos
- asmenims, kurie vyksta per Ukrainos teritoriją tranzitu ir turi dokumentus, kurie patvirtina jų išvykimą iš šalies dviejų parų laikotarpyje
- akredituotiems Ukrainoje diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, oficialių tarptautinių misijų atstovybių, organizacijų darbuotojams ir jų šeimų nariams
- krovininių transporto priemonių, vykdančių reguliarius vežimus, autobusų vairuotojams ir/arba ekipažų nariams, oro, jūrų ir upių laivų ekipažų nariams, traukinių ir lokomotyvų brigadų nariams
- valstybių – NATO narių ir valstybių – NATO programos „Partnerystė taikos labui” ginkluotojų pajėgų instruktoriams, kurie dalyvauja Ukrainos Ginkluotojų pajėgų padalinių mokymo veikloje
- kultūros veikėjams, kurie atvyksta kultūros įstaigos kvietimu (kartu su vienu lydinčiu asmeniu vienam atvykstančiajam)
- asmenims, kurie perveža hemopoetines kamienines ląsteles transplantacijai
- asmenims, turintiems neigiamą COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ne daugiau kaip 48 val. prieš kertant Ukrainos sieną.
COVID-19 ligos paveiktomis šalimis laikomos tos, kuriose COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų viršija atvejų Ukrainoje skaičių.
Saviizoliacijos kontrolė vykdoma instaliavus ir aktyvavus atitinkamą mobiliąją programėlę arba saviizoliuotis privalančių asmenų stebėjimo būdu. Saviizoliacijos laikotarpis – 14 dienų. Saviizoliacija taip pat baigiama pateikus neigiamą PGR metodu atliktą COVID-19 testą, atliktą jau po atvykimo į Ukrainos teritoriją.
Ukrainos Vyriausybės sprendimu 2021 m. sausio 8-24 d. visoje Ukrainos teritorijoje įvedamas sugriežtintas karantinas.
Sugriežtinto karantino metu draudžiama:
- visų nuosavybės formų švietimo įstaigų lankymas, išskyrus vaikų darželius;
- kavinių, barų, restoranų darbas (išskyrus pristatymą ir darbą išsinešimui);
- visi masiniai renginiai (pramoginiai, sporto, socialiniai, reklaminiai ir kiti);
- prekybos ir pramogų centrų darbas (išskyrus nurodytų kategorijoje – kas leidžiama);
- lankytojų priėmimas kultūros įstaigose ir masinių kultūrinių renginių organizavimas;
- lankytojų priėmimas sporto salėse, fitness-centruose ir baseinų darbas;
- prekybos ir gyventojų buitinio aptarnavimo ūkinių subjektų darbas (išskyrus nurodytų kategorijoje – kas leidžiama);
- ne maisto produktų turgų veikla (maisto produktų turgūs veiks su apribojimais).
Sugriežtinto karantino metu leidžiama: viešojo transporto darbas, autobusų, lėktuvų ir geležinkelio tarptautinis ir tarpmiestinis susisiekimas; prekyba maisto prekėmis; prekyba gydymosi priemonėmis, medicininės paskirties gaminiais ir veterinarijos preparatais; prekyba higienos reikmenimis, ryšio priemonėmis ir gyvūnų maistu; automobilių techninis aptarnavimas ir remontas; degalinių darbas (išskyrus maitinimo zonas); finansinių įstaigų darbas (bankų); pašto operatorių darbas; kirpyklų ir grožio salonų darbas (pagal išankstinį užsirašymą); viešbučių darbas (maitinimo zonų darbas juose leidžiamas nuo 6.00 val. iki 11.00 val.); profesionalių klubų sporto renginiai be žiūrovų.
Oficiali informacija anglų kalba apie COVID-19 Ukrainoje pateikiama:
- Ukrainos Ministrų kabineto interneto svetainėje
- Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.
Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.
Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.
Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas .
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.
Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją ir ribotą susisiekimą, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti į Krymą bei Donecko ir Luhansko sričių dalis, kurios nėra kontroliuojamos Ukrainos valdžios institucijų. Kitose šių sričių dalyse rekomenduojame imtis atsargumo priemonių, vykdyti civilinės ir karinės administracijos nurodymus.
Kitose Ukrainos dalyse esantiems piliečiams rekomenduojama būti atsargiais masinio susibūrimo vietose, sekti visuomenės informavimo priemonių pranešimus.
Užsienio piliečiams draudžiama įvažiuoti į Ukrainos teritoriją iš Krymo. Užsieniečiai ir asmenys be pilietybės į Krymo Autonominę Respubliką bei Sevastopolio miestą Ukrainoje vyksta pagal Ukrainoje galiojančius teisės aktus bei Ukrainos tarptautines sutartis. Užsieniečiai bei asmenys be pilietybės, įvažiavimo bei apsilankymo Krymo Autonominėje Respublikoje bei Sevastopolio mieste metu, nesilaikantys Ukrainos teisės aktų, baudžiami pagal Ukrainos įstatymus.
2014-05-09 įsigaliojo Ukrainos įstatymas "Dėl teisių ir piliečių laisvės bei teisinio režimo apsaugos laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje", kuriuo apibrėžta asmenų įvažiavimo į laikinai okupuotą teritoriją ir išvažiavimo iš jos tvarka.
Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2014 m. liepos 15 d. dėl Krymo pusiasalio okupacijos Ukrainos Krymo autonominės respublikos jūrų uostai Eupatorija, Kerčė, Sevastopolis, Feodosija ir Jalta yra uždaryti.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai Ukrainoje be vizos gali būti 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.
Įvažiavimas į laikinai okupuotą Ukrainos teritoriją ir išvažiavimas iš jos užsieniečiams ir asmenims be pilietybės galimas tik per nustatytus kontrolės punktus turint pasą bei specialųjį leidimą, išduotą Ukrainos valstybinės migracijos tarnybos. Daugiau informacijos galima rasti Ukrainos ambasados Vilniuje interneto svetainėje.
Informaciją apie atvykimo ir išvykimo iš laikinai okupuotos Ukrainos teritorijos kontrolės punktus galima rasti Ukrainos pasienio tarnybos interneto svetainėje.
Skiepai
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:













Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

