TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Žaliasis Kyšulys (Cape Verde)

Skubios pagalbos telefono numeris: 131

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Žaliojo Kyšulio Respublikoje išlieka vidutinė Zika viruso grėsmė, vis dėlto besilaukiančioms moterims rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių į šalį.

Dėl aukšto nusikalstamumo lygio patariama saugotis net ir šviesiuoju paros metu, nevaikščioti vieniems bei saugoti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Didžiausias nusikalstamumas yra Mindelo, San Visentė, Praja miestuose, reikėtų būti budriems Santjago, Sal ir Boavista salose.

Įspėjama dėl nedrausmingų vairuotojų kelyje. Patariama išlikti budriems ir laikytis kelių eismo taisyklių. Be to, perspėjama dėl pavojingų kelionių jūra, ypač į Fogo ar Bravos salas. Rekomenduojama būti atsargiems užsiimant vandens sportu ar žvejyba. Dėl ypač banguotos jūros rekomenduojama paplūdimiuose stebėti įspėjančias vėliavas.

Šalyje taikomos itin griežtos bausmės už narkotinių medžiagų laikymą ir platinimą.

Lietingasis laikotarpis prasideda rugpjūčio mėnesį ir tęsiasi iki spalio mėnesio. Šiuo laikotarpiu išauga uraganų grėsmė. Dėl vulkaninio aktyvumo išlieka stichinių nelaimių pavojus. Be to, gruodžio ir vasario mėnesiais gali kilti smėlio audrų, ypač Boavista saloje. Tuo metu gali būti sustabdyti skrydžiai.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-12-14

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai į Žaliąjį Kyšulį be vizų gali vykti ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui.

Ilgalaikiam buvimui reikalinga viza. Informacija apie vizas - Žaliojo Kyšulio ambasados Berlyne tinklapyje.

Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Egypt LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI
Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30) Darbo laikas V: Nedirba Pietų pertrauka: 12.00-12.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+20 2 2736 6461
amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt
+20 2 2736 5130
http://eg.mfa.lt Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Žaliajame Kyšulyje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.