Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais.  Sužinok daugiau.

 

Naujienos

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Islandijoje, Lietuvos ambasada Danijoje rugpjūčio 24 d. organizuoja konsulinę misiją į Islandiją. Konsulinė misija vyks New in Iceland informacijos centro patalpose, adresu Laugavegur 116, 101 Reykjavík. 

Nuo 2022 metų rugpjūčio 1 dienos Lietuvos ambasadoje Kyjive atnaujinama konsulinio skyriaus veikla. Konsulinio skyriaus priėmimo valandos – trečiadieniais ir penktadieniais 10.00-12.00 val. 

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Naujojoje Zelandijoje gyvenantiems lietuviams, Lietuvos Respublikos ambasada Australijoje šių metų rugpjūčio 6 – 7 d. organizuoja konsulinę misiją Oklande.

Konsulinės misijos vieta: Sutherland Room, Quay West Sebel hotel, 8 Albert Street, Auckland CBD, New Zealand.

Šių metų birželio 8-9 d. ir 15-16 d. vyko Specialiąją tranzito schemą (STS) įgyvendinančių Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Kaliningrade ir Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske darbuotojų 14 akademinių valandų mokomasis seminaras tema „Pilietinė visuomenė karo ir konfliktų kontekste, atsparumas propagandai ir dezinformacijai. Pirmoji pagalba. Specialiosios tranzito schemos aktualijos.“ Seminarą vedė Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai pagal kompetenciją, psichologas, psichodinaminės grupių psichoterapijos praktikas Andrius Jurgaitis, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus instruktorė Vilma Mikoliūnienė.

Gerindama konsulinių paslaugų pasiekiamumą Jungtinėje Karalystėje nuo 2022 m. birželio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su išorės paslaugų teikėju VFS Global Birmingame pradėjo teikti asmens tapatybės dokumentų – Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso – išdavimo ar keitimo paslaugą.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvos ambasada Korėjoje, siekdama užtikrinti konsulinių paslaugų Lietuvos piliečiams ir užsieniečiams prieinamumą, pradeda teikti konsulines paslaugas pilna apimtimi.

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje sistemą.

Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju VFS Services (UK) Ltd., 2022 m. gegužės 10 d. atidarytas Lietuvos vizų centras Kirgizijos sostinėje Biškeke. Vizų centre Kirgizijos piliečiams sudarytos sąlygos pateikti prašymus išduoti nacionalines ilgalaikes vizas.

Nuo 2022 m. balandžio 28 d. uždaromas Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos pasienio kontrolės punktas Panemunė – Sovetskas. Nuo šios dienos transporto priemonių eismas Karalienės Luizos tiltu bus sustabdytas.

Dėl Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge uždarymo nuo 2022 m. balandžio 29 d. nutraukiamas visų konsulinių paslaugų teikimas Generaliniame konsulate Sankt Peterburge.

2022 m. kovo 28 d. – balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje vykdys konsulinę misiją Portadaune, Šiaurės Airijoje. 

Bus priimami prašymai ir dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimo (keitimo), asmens grįžimo pažymėjimų išdavimo, užsienyje įregistruotų civilinės būklės aktų (gimimo, santuokos) apskaitymo Lietuvoje, konsulinių pažymų išdavimo, atliekami notariniai bei kiti konsuliniai veiksmai. 

Adresas: 7 Foundry Street, Portadown BT63 5AB, UK. 

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – nevykti į Rusiją.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungos (ES) oro erdvė uždaryta Rusijos Federacijoje įregistruotiems lėktuvams, o ES valstybėse įregistruoti ar ES oro vežėjų valdomi orlaiviai negali įskristi į Rusiją, todėl išvykti iš Rusijos oro transportu galima tik ne per ES valstybes. Šiuo metu iš Rusijos taip pat galima išvykti antžeminiu transportu per sausumos sienas. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiams neleidžiama vykti iš Rusijos į Baltarusiją, taip pat reikėtų vengti su Ukraina besiribojančių regionų.

Ministerija dar kartą primena tebegaliojančią rekomendaciją Baltarusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šios šalies ir į ją nevykti.

Atnaujinta! Registracija misijai baigta.

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems pietinėje Vokietijos dalyje, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija 2022 m. kovo 25-26 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Miuncheną. Misija vyks adresu: HAUS DES DEUTSCHEN OSTENS, Am Lilienberg 5, 81669 München.

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad, Rusijos puolimui Ukrainoje stiprėjant, šioje šalyje esantiems Lietuvos piliečiams, neturintiems kelionės dokumentų ar pasibaigus kelionės dokumentų galiojimo laikui, laikini kelionės dokumentai bus išduodami Lietuvos Respublikos garbės konsulate Lvive.

Konsulinė misija Reikjavike
Įkelta 2022.02.25

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Islandijoje, Lietuvos ambasada Danijoje kovo 28-30 d. organizuoja konsulinę misiją į Islandiją. Konsulinė misija vyks New in Iceland informacijos centro (Ráðgjafarstofa fyrir innflytjendur) patalpose, adresu Laugavegur 116, 101 Reykjavík. 

Konsulinės misijos metu lankytojai bus priimami: kovo 28, 29 ir 30 dienomis. 

Solidarizuojantis su Ukraina ir jos žmonėmis, patiriančiais Rusijos karinę agresiją, Lietuvos užsienio reikalų ministerija stabdo vizų išdavimą Rusijos piliečiams.

Užsienio reikalų ministerija pakartotinai ragina Ukrainoje likusius Lietuvos piliečius savarankiškai ir nedelsiant išvykti iš šalies sausumos keliais šiomis kryptimis – Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija. Nevykti į Baltarusiją ir Rusiją.

Ukrainoje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės informacijos gali kreiptis šiandien pradėjusia veikti „karštąja linija": +370 5 251 2764.

Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Ukrainoje, Užsienio reikalų ministerija (URM) ragina šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius nedelsiant išvykti iš šalies sausumos keliais.

Ukrainos oro erdvė yra uždaryta, todėl piliečiai primygtinai raginami nevykti į oro uostus.

URM primena, kad galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją, o šalyje esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojama išvykti.

Lietuvos Respublikos ambasada Madride 2022 m. balandžio 4-8 dienomis  rengia konsulinę misiją į Buenos Aires.

Konsulinė misija vyks Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato patalpose adresu: Av. Paseo Colón 275, piso 11, Buenos Aires.

Misijos metu pirmenybė bus teikiama piliečių priėmimui dėl pasų išdavimo ar pakeitimo.

Dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių Užsienio reikalų ministerija primygtinai ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies. Taip pat primename, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius prašome nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prašome išlikti budriems, sekti naujienas, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą ir vadovautis oficialiomis Ukrainos valdžios bei Lietuvos Vyriausybės rekomendacijomis.

Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir toliau vykdo visas pagrindines funkcijas.