TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Leista atnaujinti skrydžius į daugiau Vokietijos oro uostų ir į Nyderlandus

Sukurta: 2020.05.27 / Atnaujinta: 2020.05.28 08:17
  Leista atnaujinti skrydžius į daugiau Vokietijos oro uostų ir į Nyderlandus

  Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

  Nuo gegužės 28 dienos oro linijų kompanija „Wizzair“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Dortmundą, iš Vilniaus ir Kauno į Einhoveną.  „AirBaltic“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Berlyną bei Amsterdamą. 

  Nuo gegužės vidurio buvo atnaujintas susisiekimas su Frankfurtu (Vokietija), taip pat pradėti reguliarūs kasdieniniai skrydžiai iš Vilnius į Rygą ir atgal, iš Vilniaus į Taliną ir atgal bei į Norvegijos Karalystės oro uostus.   

  Užsienio reikalų ministerija yra gavusi prašymų atnaujinti reguliarius skrydžius ir kitomis kryptimis. Teikdama siūlymus Vyriausybei dėl galimybių atnaujinti skrydžius kitomis kryptimis, ministerija bendradarbiauja su atsakingomis Lietuvos institucijomis ir vertina tokias galimybes atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Šiuo metu kitoms skrydžių kryptims leidimai nėra suteikti.

  Ketinantiems keliauti rekomenduojame atsakingai įvertinti bilietų įsigijimo galimybes į skrydžius, kuriems leidimai dar nesuteikti. Taip pat rekomenduojame iš anksto išsiaiškinti, kokius reikalavimus ir apribojimus taiko šalys, į kurias ketinama vykti.

  Atkreipiame dėmesį, kad Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į PSO paskelbtą koronaviruso pandemiją, į ženklų užsikrėtusiųjų skaičių užsienio valstybėse bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą karantiną, vis dar rekomenduoja atidėti keliones ir karantino laikotarpiu nevykti į užsienio valstybes. Kelionių rekomendacijos kol kas pakeistos tik Latvijai ir Estijai, su kuriomis sutarta panaikinti tam tikrus kelionių pandemijos metu apribojimus.