Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR

Bulgarija ir Rumunija jungiasi prie Šengeno erdvės

sukurta: 2024.03.29 / atnaujinta: 2024-03-29 15:03 Šalis ar teritorija: Bulgarija,Rumunija
Image

Nuo kovo 31 d. Europos Sąjungos Tarybos sprendimu Bulgarija ir Rumunija prisijungia prie Šengeno erdvės – panaikinama šių valstybių oro ir jūrų sienų su kitomis Šengeno valstybėmis kontrolė.

Su Rumunija ir Bulgarija Šengeno erdvę sudarys 29 šalys, jos užimama teritorija padidės iki 4,5 mln. kvadratinių kilometrų, joje gyvens 450 mln. žmonių. Tai didžiausia pasaulyje bendra erdvė be vidaus sienų kontrolės.

Bulgarijai ir Rumunijai pradėjus visapusiškai taikyti Šengeno teisyno nuostatas, asmenys, atvykstantys į šias valstybes iš kitų Šengeno valstybių oro ir jūrų transportu, nebus tikrinami pasienio pareigūnų.  Bulgarijos ir Rumunijos sausumos sienos su Šengeno erdvei priklausančiomis Vengrija ir Graikija yra laikomos vidaus sienomis, tačiau asmenų patikrinimai prie šių sienų bus panaikinti ateityje, atskiru ES Tarybos sprendimu.

Nuo kovo 31 d. Bulgarijos ir Rumunijos išduotos Šengeno vizos leis jų turėtojams keliauti visoje Šengeno erdvėje iki 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Bulgarijos ir Rumunijos leidimų gyventi šalyje ir nacionalinių ilgalaikio buvimo vizų turėtojai, gavę leidimą kirsti Bendrijos išorės sieną, taip pat galės lankytis ir kitų Šengeno šalių teritorijoje ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Tai – devintoji Šengeno erdvės plėtra, kuri patvirtina ir sustiprina valstybių narių  tarpusavio pasitikėjimą ir vienybę. Lietuva nuosekliai remia Šengeno erdvės plėtrą, kuri svariai prisideda prie šio ypatingo projekto vystymo, dėl sustiprintos bendrų išorinių sienų apsaugos, veiksmingo pasienio ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo.