Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR

Londone, Mančesteryje ir Edinburge atnaujinamas prašymų išduoti asmens dokumentus priėmimas URM išorės paslaugų teikėjo biuruose

sukurta: 2024.02.19 / atnaujinta: 2024-02-20 09:44 Šalis ar teritorija: Jungtinė Karalystė
Image

Nuo 2024 m. vasario 20 dienos atnaujinamas prašymų išduoti asmens dokumentus priėmimas Užsienio reikalų ministerijos išorės paslaugų teikėjo biuruose Londone, Mančesteryje ir Edinburge. Per išorės paslaugų teikėjo biurus Lietuvos piliečiai galės užsisakyti asmens tapatybės kortelę, o dėl paso gavimo bus galima kreiptis tik tuo atveju, jei kartu bus kreipiamasi ir dėl asmens tapatybės kortelės.

Asmenų prašymai dėl asmens tapatybės kortelės ir paso gavimo per išorės paslaugų teikėjo biurą bus teikiami elektroniniu būdu – prisijungus prie Lietuvos migracijos informacinės sistemos (MIGRIS) – o biometriniai duomenys bus nuskaitomi asmenims atvykus į išorės paslaugų teikėjo biurą. Daugiau informacijos apie prašymų išduoti asmens dokumentus per išorės paslaugų teikėjo biurus Jungtinėje Karalystėje tvarką pateikiama čia.

Išorės paslaugų teikėjo paslaugas priimant asmenų prašymus dėl asmens dokumentų išdavimo Užsienio reikalų ministerijai teikia įmonė „VF Worldwide Holdings Ltd“, su kuria planuojama plėsti bendradarbiavimą ir kitose valstybėse, kuriose yra didžiausios lietuvių bendruomenės, taip pagerinant konsulinių paslaugų prieinamumą.

Rengiantis bendradarbiavimui su išorės paslaugų teikėju, bendromis Užsienio reikalų ministerijos ir Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pastangomis, buvo patobulinta Lietuvos migracijos informacinė sistema (MIGRIS) – ši sistema bus naudojama išduodant asmens dokumentus su išorės paslaugų teikėju bendradarbiaujančiose Lietuvos atstovybėse. 

Užsienio reikalų ministerija skiria didelį dėmesį asmens dokumentų išdavimo procesų tobulinimui ir siekia, kad ši paslauga būtų kuo prieinamesnė, o jos gavimo procesai – paprastesni ir greitesni. Asmens dokumentų išdavimas ir keitimas yra didžiausią paklausą turinti Lietuvos atstovybių teikiama konsulinė paslauga – per metus užsienyje jų išduodama daugiau negu 50 tūkstančių. Pastaraisiais metais vis daugiau piliečių užsienyje kreipiasi dėl asmens tapatybės kortelių gavimo, nes šis dokumentas gali būti naudojamas ir kaip elektroninės atpažinties priemonė prisijungimui prie Lietuvos institucijų teikiamų elektroninių paslaugų, pavyzdžiui -  prarasto asmens dokumento paskelbimui negaliojančiu, gyvenamosios vietos deklaravimui Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos, santuokos, gimimo, ištuokos ar mirties traukimui į apskaitą, civilinės būklės aktų įrašų išrašų gavimui, įgaliojimų sudarymui ir kitų notarinių veiksmų atlikimui, teistumo pažymų gavimui ir kitų paslaugų užsakymui.

Asmens tapatybės kortelė, išduoda po 2022 m. rugpjūčio 18 d., kaip elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimo priemonė jau gali būti naudojama pasitelkiant ir mobiliuosius įrenginius, kurie palaiko NFC funkcionalumą. Tam vartotojui tereikia į mobiliuosius įrenginius įsidiegti nemokamai platinamą mCard LTU sprendimą, kurį galima atsisiųsti tiek iš Apple App Store (iOS operacinėms sistemoms) tiek iš Google Play Store (Android operacinėms sistemoms) ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia.

 

 

Susijusios naujienos