Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR

Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Niujorke 2024 m. lapkričio 1-5 d. rengia konsulinę misiją Floridos valstijoje Vest Palm Bičo (West Palm Beach) ir Sent Pitersbergo (St. Petersburg) miestų apylinkėse.

Lietuvos Respublikos ambasada  Australijoje ir Naujajai Zelandijai 2024 m. rugsėjo 3-4 d. rengia konsulinę misiją Oklande, Naujojoje Zelandijoje. 

Vadovaudamasis atnaujintais Europos Sąjungos reikalavimais, Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) informuoja, kad Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės, išduotos iki 2024 m. sausio 1 dienos, nebegalės būti naudojamos kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui nuo 2024 m. liepos 23 dienos.

Gegužės 22 d. paskelbtas Europos Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo nuo 2024 m. birželio 11 d. nustatytas 90 eurų (45 eurai vaikams iki 12 metų) mokestis už Šengeno vizos prašymo nagrinėjimą.

Atkreipiame dėmesį, kad registruojantis legalizavimo paslaugoms Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir/arba konsulinėms paslaugoms Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse bei konsulinėse įstaigose, savo rezervaciją būtina papildomai patvirtinti.

Siekdama gerinti asmenų aptarnavimo kokybę, 2023 m. Užsienio reikalų ministerija klientų patirčių vertinimui pradėjo taikyti vieną iš plačiausiai naudojamų įrankių – Klientų rekomendavimo indeksą (angl. Net Promoter Score, NPS), kurio pagalba buvo vykdomas asmenų pasitenkinimo Lietuvos konsulinėse įstaigose suteiktomis paslaugomis tyrimas.

Sausio 26-28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2024 Lietuvos užsienio reikalų ministerija pristatys mobiliąją programėlę „Keliauk saugiai“.

2023 m. gruodžio 11 d. Lietuvos Respublikos ambasada Šveicarijos Konfederacijoje pradėjo teikti konsulines paslaugas piliečiams.

Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje kontaktinė informacija čia: Lietuvos ir užsienio atstovybės, garbės konsulai | Institucija | Ministerija | Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (urm.lt)

Pranešimas spaudai

2023 m. vasario 28 d. sėkmingai baigtas Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamo projekto „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, II etapas“ įgyvendinimas (įgyvendinimo pradžia – 2019 m. balandžio 1 d.). Šiam projektui finansuoti iš viso buvo skirta 562074,92 eurų.

2016 m. Lietuvos generaliniame konsulate Almatoje, Kazachstano Respublikoje, įgyvendinant Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, I etapas“, pagal atstovavimo susitarimus priimtiems įsipareigojimams kitoms Šengeno valstybėms narėms (Estijai, Švedijai, Norvegijai, Islandijai, ir, iki 2022 m. gruodžio, Suomijai) užtikrinti buvo įsteigtos dvi papildomos pareigybės: konsulinio pareigūno, nagrinėjančio užsienio piliečių prašymus išduoti Šengeną vizas ir priimančio dėl jų sprendimus, ir techninio darbuotojo, tiesiogiai dirbančio su prašymus išduoti Šengeno vizas pateikiančiais užsienio piliečiais ir atliekančio technines su prašymų išduoti Šengeno vizas pateikimu ir nagrinėjimu susijusias funkcijas.

Nuo 2019 m. balandžio 1 d., pasibaigus projektui „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, I etapas“, minėtos pareigybės ir toliau buvo finansuojamos Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis, įgyvendinant kitą Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programoje numatytą projektą – „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, II etapas“.

Atsižvelgiant į vasario 6 dieną Turkijos pietryčiuose įvykusį 7,7 balo žemės drebėjimą, Užsienio reikalų ministerija įspėja Lietuvos piliečius vengti kelionių į žemės drebėjimo epicentrą - Kahramanmarašo provinciją, taip pat į 9 aplinkines  provincijas -  Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ir Hatay.

Turkijoje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame išlikti budriais, sekti naujienas ir vadovautis oficialiomis šalies valdžios ir pagalbos tarnybų rekomendacijomis.

Prireikus skubios konsulinės pagalbos, rekomenduojame kreiptis į Lietuvos ambasadą Ankaroje: telefonas +90 312 447 07 66 , el. pašto adresas amb.tr@urm.lt

Lietuvos ambasada Turkijoje šiuo metu neturi informacijos apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius.

Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais ne Lietuvos atstovybių darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444, el. paštu pilieciai@urm.lt

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx; bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.

Užsienio reikalų  ministerija sėkmingai įgyvendino Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamą  projektą Nr. LT/2018/VSF/1.2.1.2 „Vizų tarnybų darbuotojų mokymas, II etapas“. 

Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 1 d. pratęstas dviejų papildomų pareigybių (konsulinio pareigūno ir techninio darbuotojo) finansavimas Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis, pratęsus sėkmingai vykdomo projekto „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, II etapas“ (įgyvendinimo pradžia – 2019 m. balandžio 1 d.) įgyvendinimo laikotarpį.

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – nevykti į Rusiją.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungos (ES) oro erdvė uždaryta Rusijos Federacijoje įregistruotiems lėktuvams, o ES valstybėse įregistruoti ar ES oro vežėjų valdomi orlaiviai negali įskristi į Rusiją, todėl išvykti iš Rusijos oro transportu galima tik ne per ES valstybes. Šiuo metu iš Rusijos taip pat galima išvykti antžeminiu transportu per sausumos sienas. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiams neleidžiama vykti iš Rusijos į Baltarusiją, taip pat reikėtų vengti su Ukraina besiribojančių regionų.

Ministerija dar kartą primena tebegaliojančią rekomendaciją Baltarusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šios šalies ir į ją nevykti.

Dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių Užsienio reikalų ministerija primygtinai ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies. Taip pat primename, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius prašome nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prašome išlikti budriems, sekti naujienas, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą ir vadovautis oficialiomis Ukrainos valdžios bei Lietuvos Vyriausybės rekomendacijomis.

Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir toliau vykdo visas pagrindines funkcijas.

2016 m. Lietuvos generaliniame konsulate Almatoje, įgyvendinant Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, I etapas“, buvo įsteigtos dvi papildomos pareigybės (konsulinio pareigūno ir techninio darbuotojo) priimtiems įsipareigojimams valstybėms narėms užtikrinti – kokybiškai nagrinėti paraiškas Šengeno vizoms gauti atstovaujant keturioms ir daugiau Šengeno partnerėms.