Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Informacija ir rekomendacijos Lietuvos Respublikos piliečiams dėl situacijos Ukrainoje. Sužinok daugiau

Naujienos

Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Rusiją, o esantiems Rusijos teritorijoje – išvykti iš šalies.

2022 m. lapkričio 20 – gruodžio 18 dienomis Dohoje, Katare, vyks Pasaulio futbolo čempionatas, į kurį planuoja atvykti daugiau nei 1,5 milijono žiūrovų.

Siekdama užtikrinti sklandų Lietuvos piliečių atvykimą į čempionatą, Lietuvos Respublikos ambasada Jungtiniuose Arabų Emyratuose dalinasi svarbiausia informacija apie vykimo į Katarą sąlygas ir reikalavimus.

Rugsėjo 21 d. Taline surengtos Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų konsulinių departamentų konsultacijos.

Lietuvos ambasada Airijoje 2022 m. spalio 10 d. organizuoja išvažiuojamąją konsulinę misiją į Golvėjų.

Rugsėjo 20-22 dienomis Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje vyksta prašymus išduoti vizas nagrinėjančių ir sprendimus priimančių Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojų regioniniai mokymai, kuriuose dalyvauja atstovai iš Lietuvos atstovybių Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Kanadoje, JAV ir Brazilijoje.

Nuo pirmadienio, rugsėjo 19 d., į Lietuvą per Europos Sąjungos išorės sieną atvykstantiems Rusijos piliečiams bus taikoma sugriežtinta kontrolė.

Lietuvos ambasada Švedijoje š. m. spalio 17-19 d. organizuoja konsulinę misiją į Malmę.

Lietuvos ambasada Norvegijoje š. m. spalio 8-9 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Stavangerį.

Lietuvos ambasada Vokietijoje spalio 7-8 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Frankfurtą prie Maino.

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Vakarų Australijoje gyvenantiems lietuviams, Lietuvos Respublikos ambasada Australijoje šių metų spalio 15 d. organizuoja konsulinę misiją Perte.

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Islandijoje, Lietuvos ambasada Danijoje rugpjūčio 24 d. organizuoja konsulinę misiją į Islandiją. Konsulinė misija vyks New in Iceland informacijos centro patalpose, adresu Laugavegur 116, 101 Reykjavík. 

Nuo 2022 metų rugpjūčio 1 dienos Lietuvos ambasadoje Kyjive atnaujinama konsulinio skyriaus veikla. Konsulinio skyriaus priėmimo valandos – trečiadieniais ir penktadieniais 10.00-12.00 val. 

Šių metų birželio 8-9 d. ir 15-16 d. vyko Specialiąją tranzito schemą (STS) įgyvendinančių Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Kaliningrade ir Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske darbuotojų 14 akademinių valandų mokomasis seminaras tema „Pilietinė visuomenė karo ir konfliktų kontekste, atsparumas propagandai ir dezinformacijai. Pirmoji pagalba. Specialiosios tranzito schemos aktualijos.“ Seminarą vedė Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai pagal kompetenciją, psichologas, psichodinaminės grupių psichoterapijos praktikas Andrius Jurgaitis, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus instruktorė Vilma Mikoliūnienė.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvos ambasada Korėjoje, siekdama užtikrinti konsulinių paslaugų Lietuvos piliečiams ir užsieniečiams prieinamumą, pradeda teikti konsulines paslaugas pilna apimtimi.

Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju VFS Services (UK) Ltd., 2022 m. gegužės 10 d. atidarytas Lietuvos vizų centras Kirgizijos sostinėje Biškeke. Vizų centre Kirgizijos piliečiams sudarytos sąlygos pateikti prašymus išduoti nacionalines ilgalaikes vizas.

Nuo 2022 m. balandžio 28 d. uždaromas Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos pasienio kontrolės punktas Panemunė – Sovetskas. Nuo šios dienos transporto priemonių eismas Karalienės Luizos tiltu bus sustabdytas.

2022 m. kovo 28 d. – balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje vykdys konsulinę misiją Portadaune, Šiaurės Airijoje. 

Bus priimami prašymai ir dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimo (keitimo), asmens grįžimo pažymėjimų išdavimo, užsienyje įregistruotų civilinės būklės aktų (gimimo, santuokos) apskaitymo Lietuvoje, konsulinių pažymų išdavimo, atliekami notariniai bei kiti konsuliniai veiksmai. 

Adresas: 7 Foundry Street, Portadown BT63 5AB, UK. 

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – nevykti į Rusiją.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungos (ES) oro erdvė uždaryta Rusijos Federacijoje įregistruotiems lėktuvams, o ES valstybėse įregistruoti ar ES oro vežėjų valdomi orlaiviai negali įskristi į Rusiją, todėl išvykti iš Rusijos oro transportu galima tik ne per ES valstybes. Šiuo metu iš Rusijos taip pat galima išvykti antžeminiu transportu per sausumos sienas. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiams neleidžiama vykti iš Rusijos į Baltarusiją, taip pat reikėtų vengti su Ukraina besiribojančių regionų.

Ministerija dar kartą primena tebegaliojančią rekomendaciją Baltarusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šios šalies ir į ją nevykti.

Atnaujinta! Registracija misijai baigta.

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems pietinėje Vokietijos dalyje, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija 2022 m. kovo 25-26 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Miuncheną. Misija vyks adresu: HAUS DES DEUTSCHEN OSTENS, Am Lilienberg 5, 81669 München.

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad, Rusijos puolimui Ukrainoje stiprėjant, šioje šalyje esantiems Lietuvos piliečiams, neturintiems kelionės dokumentų ar pasibaigus kelionės dokumentų galiojimo laikui, laikini kelionės dokumentai bus išduodami Lietuvos Respublikos garbės konsulate Lvive.