Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje 2023 m. spalio 28 d. (šeštadienį) rengia konsulinę misiją Portugalijoje, Lisabonoje. 

Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje 2023 m. spalio 5-6 d. rengia konsulinę misiją Krasnojarske. Konsulinė misija vyks Lietuvos vizų centro (VFS Global) patalpose adresu: ul. Maerchaka 16, Krasnojarskas. Daugiau informacijos skelbiama Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje interneto svetainėje.

Lietuvos Respublikos konsulatas Valensijoje 2023 m. spalio 3 d. rengia konsulinę misiją Almerijoje.

Užsienio reikalų ministerija dar kartą primena apie galiojančias rekomendacijas Lietuvos Respublikos piliečiams nevykti į Rusiją ir Baltarusiją, o šiuo metu Rusijoje ir Baltarusijoje laikinai esančius Lietuvos Respublikos piliečius ragina nedelsiant išvykti iš šalies.

Atsižvelgiant į šias bei kitas aplinkybes, Lietuvos Respublikos piliečių kelionės į Baltarusiją ir Rusiją, ignoruojant Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, kelia grėsmę jų pačių saugumui, sveikatai ir gyvybei.

Ministerija pažymi, kad Europos Sąjungos šalių oro erdvė Baltarusijos ir Rusijos lėktuvams yra uždrausta.

Padėtis nuolat keičiasi, todėl šalyse esančius piliečius prašome būti budriais viešose vietose, vengti masinių renginių, nuolat sekti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos skelbiamą informaciją.

Nuo šiol užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos Respublikos, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas ir kita.

Pranešimas spaudai

2023 m. vasario 28 d. sėkmingai baigtas Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamo projekto „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, II etapas“ įgyvendinimas (įgyvendinimo pradžia – 2019 m. balandžio 1 d.). Šiam projektui finansuoti iš viso buvo skirta 562074,92 eurų.

2016 m. Lietuvos generaliniame konsulate Almatoje, Kazachstano Respublikoje, įgyvendinant Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, I etapas“, pagal atstovavimo susitarimus priimtiems įsipareigojimams kitoms Šengeno valstybėms narėms (Estijai, Švedijai, Norvegijai, Islandijai, ir, iki 2022 m. gruodžio, Suomijai) užtikrinti buvo įsteigtos dvi papildomos pareigybės: konsulinio pareigūno, nagrinėjančio užsienio piliečių prašymus išduoti Šengeną vizas ir priimančio dėl jų sprendimus, ir techninio darbuotojo, tiesiogiai dirbančio su prašymus išduoti Šengeno vizas pateikiančiais užsienio piliečiais ir atliekančio technines su prašymų išduoti Šengeno vizas pateikimu ir nagrinėjimu susijusias funkcijas.

Nuo 2019 m. balandžio 1 d., pasibaigus projektui „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, I etapas“, minėtos pareigybės ir toliau buvo finansuojamos Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis, įgyvendinant kitą Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programoje numatytą projektą – „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, II etapas“.

Lietuvos generalinis konsulatas Niujorke 2023 m. birželio 3-4 d. rengia konsulinę misiją Atlantos mieste, Džordžijos valstijoje. Konsulinė misija vyks adresu: 3285 Yorktown Dr, Roswell, GA 30075, USA, šeštadienį asmenys bus priimami nuo 09.00 iki 19.00 val., sekmadienį – nuo 09.00 iki 17.00 val.  Daugiau informacijos rasite Lietuvos generalinio konsulato Niujorke interneto svetainėje.

Lietuvos ambasada Švedijoje 2023 m. balandžio 24-26 d. rengia konsulinę misiją Malmėje. Konsulinė misija vyks adresu: Hyregatan 9, 211 21 Malmö, asmenys bus priimami balandžio 24-25 dienomis nuo 9.30 iki 12.00 val. ir nuo 13.00 iki 17.00 val., balandžio 26 d. nuo 9.30 iki 12.00 val. ir nuo 13.00 iki 16.00 val. Daugiau informacijos rasite Lietuvos ambasados Švedijoje interneto svetainėje.

Lietuvos ambasada Danijoje ir Islandijai balandžio 17-18 d. rengia konsulinę misiją Reikjavike, Islandijoje. Daugiau informacijos rasite Lietuvos ambasados Danijoje interneto svetainėje.

Lietuvos konsulatas Valensijoje 2023 m. kovo 16 d. rengia konsulinę misiją Almerijoje. Konsulinė misija vyks adresu: viešbutis Elba", Prolongación Avda. Mediterráneo, asmenys bus priimami nuo 9.00 iki 17.00 val. Daugiau informacijos rasite Lietuvos konsulato Valensijoje interneto svetainėje.

Atsižvelgiant į vasario 6 dieną Turkijos pietryčiuose įvykusį 7,7 balo žemės drebėjimą, Užsienio reikalų ministerija įspėja Lietuvos piliečius vengti kelionių į žemės drebėjimo epicentrą - Kahramanmarašo provinciją, taip pat į 9 aplinkines  provincijas -  Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ir Hatay.

Turkijoje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame išlikti budriais, sekti naujienas ir vadovautis oficialiomis šalies valdžios ir pagalbos tarnybų rekomendacijomis.

Prireikus skubios konsulinės pagalbos, rekomenduojame kreiptis į Lietuvos ambasadą Ankaroje: telefonas +90 312 447 07 66 , el. pašto adresas

Lietuvos ambasada Turkijoje šiuo metu neturi informacijos apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius.

Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais ne Lietuvos atstovybių darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444, el. paštu

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx; bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje 2023 m. kovo 5 - 6 d. rengia konsulinę misiją Miunchene. Daugiau informacijos rasite Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje interneto svetainėje.

Užsienio reikalų  ministerija sėkmingai įgyvendino Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamą  projektą Nr. LT/2018/VSF/1.2.1.2 „Vizų tarnybų darbuotojų mokymas, II etapas“. 

Projekto tikslas – gerinti Lietuvos Respublikos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, galimybes laiku gauti naujus asmens tapatybės dokumentus, dėl jų išdavimo ar keitimo nevykstant į Lietuvos Respublikos ambasadą Londone, lengvinti asmenų judėjimą tarp valstybių, Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos.

Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 1 d. pratęstas dviejų papildomų pareigybių (konsulinio pareigūno ir techninio darbuotojo) finansavimas Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis, pratęsus sėkmingai vykdomo projekto „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, II etapas“ (įgyvendinimo pradžia – 2019 m. balandžio 1 d.) įgyvendinimo laikotarpį.

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – nevykti į Rusiją.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungos (ES) oro erdvė uždaryta Rusijos Federacijoje įregistruotiems lėktuvams, o ES valstybėse įregistruoti ar ES oro vežėjų valdomi orlaiviai negali įskristi į Rusiją, todėl išvykti iš Rusijos oro transportu galima tik ne per ES valstybes. Šiuo metu iš Rusijos taip pat galima išvykti antžeminiu transportu per sausumos sienas. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiams neleidžiama vykti iš Rusijos į Baltarusiją, taip pat reikėtų vengti su Ukraina besiribojančių regionų.

Ministerija dar kartą primena tebegaliojančią rekomendaciją Baltarusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šios šalies ir į ją nevykti.

Dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių Užsienio reikalų ministerija primygtinai ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies. Taip pat primename, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius prašome nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prašome išlikti budriems, sekti naujienas, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą ir vadovautis oficialiomis Ukrainos valdžios bei Lietuvos Vyriausybės rekomendacijomis.

Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir toliau vykdo visas pagrindines funkcijas.

2016 m. Lietuvos generaliniame konsulate Almatoje, įgyvendinant Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „Konsulinio atstovavimo išplėtimas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Almatoje, I etapas“, buvo įsteigtos dvi papildomos pareigybės (konsulinio pareigūno ir techninio darbuotojo) priimtiems įsipareigojimams valstybėms narėms užtikrinti – kokybiškai nagrinėti paraiškas Šengeno vizoms gauti atstovaujant keturioms ir daugiau Šengeno partnerėms.