Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

Ankaroje įvyko Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojų mokymai

Sukurta: 2022.10.14 / Atnaujinta: 2023.01.26 10:15 Šalis ar teritorija: Turkija
Image

2022 m. spalio 4-7 dienomis Lietuvos Respublikos ambasadoje Turkijoje įvyko prašymus išduoti vizas nagrinėjančių ir sprendimus priimančių darbuotojų regioniniai mokymai, kuriuose dalyvavo atstovai iš Lietuvos atstovybių ir konsulinių įstaigų Turkijoje, Indijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Sakartvele, Armėnijoje, Kazachstane, Rusijoje, Izraelyje ir Azerbaidžane.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovų vedamų mokymų metu buvo aptariamas Šengeno acquis taikymo bendrosios vizų politikos srityje vertinimo rekomendacijų įgyvendinimas vizų tarnybose užsienyje, pristatytos Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų, reglamentuojančių vizų išdavimą, naujovės: NVIS sąveikumas su Atvykimo-išvykimo sistema (EES) ir Europos kelionių informacijos ir leidimų sistema (ETIAS), nauja Užsieniečių teisinės padėties įstatymo redakcija, nagrinėta nacionalinių vizų išdavimo problematika, darbo su išorės paslaugų teikėjais praktika, kiti aktualūs vizų išdavimo ir vidaus darbo organizavimo klausimai bei pasidalinta gerąja praktika juos sprendžiant. Mokymų dalyviai apsilankė Lietuvos vizų centre Ankaroje, kuriame turėjo galimybę stebėti ir įvertinti išorės paslaugų teikėjo veiklą, o Konsulinio departamento atstovai patikrino Lietuvos vizų centrą Stambule.

Tai yra ketvirti mokymai, surengti įgyvendinant Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamą projektą Nr. LT/2018/VSF/1.2.1.2 „Vizų tarnybų darbuotojų mokymas, II etapas". Ankstesni mokymai vyko Ukrainoje, Kinijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Susijusios naujienos