Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais.  Sužinok daugiau.

 

Naujienos

Atidaromas pasų centras Mančesteryje (Jungtinė Karalystė)

Sukurta: 2021.04.28 / Atnaujinta: 2022.04.13 10:54 Šalis ar teritorija: Jungtinė Karalystė
Image

Siekiant pagerinti konsulinių paslaugų pasiekiamumą Jungtinėje Karalystėje, Lietuvos Respublikos ambasada kartu su išorės paslaugų teikėju VFS Global nuo 2021 m. gegužės 10 d. Mančesteryje pradeda teikti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ar keitimo paslaugą.

Tai jau trečias pasų centras šalyje, kuriame Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę pasikeisti Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę. Pasų centras Londone duris atvėrė 2020 m. liepos 8 d., Edinburge – 2020 m. rugsėjo 21 d.

Pasų centrai teikia šias konsulines paslaugas:

  • priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo;
  • priima prašymus dėl pirmo paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 16 metų amžiaus;
  • priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės keitimo pakeitus pavardę po santuokos ar ištuokos;
  • priima prašymus dėl vaiko gimimo užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas ar keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  • priima prašymus dėl santuokos/ištuokos užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas arba keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Pasų centro Mančesteryje adresas: 50 Devonshire Street North, Manchester, M12 6JH, United Kingdom.

Pageidaujančius kreiptis į pasų centrą Mančesteryje, kviečiame iš anksto registruotis elektroninės registracijos sistemoje.

Į pasų centrą privaloma atvykti asmeniškai, įskaitant vaikus nuo 1 metų. Prieš atvykstant teikti dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo/keitimo, būtina susipažinti su Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ar pasų centro interneto svetainėse pateikta informacija apie asmens dokumentų išdavimą.

Susijusios naujienos