Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais.  Sužinok daugiau.

 

Naujienos

Atidarytas pasų centras Birmingame

Sukurta: 2022.06.14 / Atnaujinta: 2022.06.14 07:52 Šalis ar teritorija: Jungtinė Karalystė
Image

Gerindama konsulinių paslaugų pasiekiamumą Jungtinėje Karalystėje nuo 2022 m. birželio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su išorės paslaugų teikėju VFS Global Birmingame pradėjo teikti asmens tapatybės dokumentų – Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso – išdavimo ar keitimo paslaugą.

Tai jau ketvirtas pasų centras šalyje, kuriame Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turi galimybę pasikeisti pasą ar asmens tapatybės kortelę. Pirmieji du pasų centrai  Londone ir Edinburge duris atvėrė 2020 metais, Mančesteryje – 2021 metais.

Pasų centrai teikia šias konsulines paslaugas:

  • priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo;
  • priima prašymus dėl pirmo paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 16 metų amžiaus;
  • priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės keitimo pakeitus pavardę po santuokos ar ištuokos;
  • priima prašymus dėl vaiko gimimo užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas ar keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  • priima prašymus dėl santuokos/ištuokos užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas arba keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Pageidaujančius kreiptis į pasų centrą Birmingame, kviečiame iš anksto registruotis elektroninės registracijos sistemoje.

Pasų centro Birmingame adresas: 5 -14, 14 South Rd, Smethwick B67 7BN, United Kingdom. Į pasų centrą privaloma atvykti asmeniškai, įskaitant vaikus nuo 2 metų.

Prieš atvykstant teikti dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo / keitimo, būtina susipažinti su Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ar pasų centro interneto svetainėse pateikta informacija apie asmens dokumentų išdavimą.