Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU ! Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją. Sužinok daugiau.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Dėl šalį nuniokojusio taifūno padarinių URM rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Filipinus

Sukurta: 2013.11.13 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Filipinai

Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Filipinus dėl šią šalį nuniokojusio taifūno „Haiyan“ padarinių. 
 
URM nuolat stebi situaciją Filipinuose. Turimais duomenimis šiuo metu šalyje yra apie 50 Lietuvos piliečių. Ministerija neturi informacijos apie nukentėjusius arba žuvusius Lietuvos piliečius.
 
Gaunant aktualią informaciją, URM glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvai atstovaujančia Austrijos ambasada Maniloje bei Lietuvos garbės konsulu Filipinuose Rafaeliu E. Evangelista.
 
Lietuva, kaip Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti valstybė, konsulinės pagalbos teikimo Filipinuose nukentėjusiems ES piliečiams klausimus taip pat aptarė su ES valstybių narių konsuliniais pareigūnais.
 
Lietuvos piliečiai, šiuo metu esantys ar nuolat gyvenantys Filipinuose dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Japonijoje el. paštu , telefonu +81 3 3408 5091 į Lietuvos garbės konsulą Filipinuose el. paštu , telefonu +632 47252 7553 į Austrijos ambasadą Maniloje el. paštu , telefonu +632 8179191 į URM Piliečių aptarnavimo skyrių el. paštu , telefonu +370 5 236 2444.
 
 

Susijusios naujienos