Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU ! Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją. Sužinok daugiau.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

GARBĖS KONSULŲ PIETŲ AMERIKOJE SUVAŽIAVIME – APIE KONSULINĖS PAGALBOS TEIKIMĄ LIETUVOS PILIEČIAMS

Sukurta: 2011.08.26 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Antigva ir Barbuda

 

Argentinos sostinėje Buenos Airėse balandžio 14 dieną surengtame Lietuvos garbės konsulų Pietų Amerikoje suvažiavime aptarti konsulinės pagalbos teikimo Pietų Amerikoje teisėsaugos institucijų sulaikytiems ir laisvės atėmimo bausmėmis nuteistiems Lietuvos piliečiams klausimai.

 

Susitikime buvo diskutuojama ir svarbiausiais politiniais, ekonominiais bei kultūriniais klausimais, aptartas Lietuvos tarptautinio įvaizdžio formavimas, šalies pirmininkavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) bei Demokratijų bendrijai, pagalba Lietuvos verslui.

Lietuvos garbės konsulai Pietų Amerikoje atlieka didelį darbą konsulinės pagalbos srityje, jie savo iniciatyva ir už savo lėšas pagal galimybes lanko sulaikytuosius Lietuvos piliečius, tarpininkauja jiems susisiekiant su artimaisiais. Garbės konsuliniai pareigūnai nėra išlaikomi Lietuvos valstybės.

Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis, šiuo metu Pietų Amerikos šalyse yra 56 sulaikyti ar bausmę atliekantys Lietuvos piliečiai. Tačiau realus jų skaičius gali būti apie 100, nes dažnai atsakingos Pietų Amerikos valstybių tarnybos neinformuoja Lietuvos institucijų apie sulaikytus Lietuvos piliečius. Vienintelis nusikaltimas, kuriuo kaltinami visi Lietuvos piliečiai – narkotinių medžiagų gabenimas.

Suvažiavime dalyvavo Lietuvos garbės konsulai iš Argentinos, Brazilijos, Čilės, Dominikos Respublikos, Ekvadoro ir Peru, renginį atidarė Argentinoje viešėjusi Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė.

Lietuvos ambasadorius Argentinoje Vaclovas Šalkauskas padėkojo garbės konsulams už jų aktyvią veiklą garsinant Lietuvos vardą Pietų Amerikoje, dvišalio bendradarbiavimo plėtojimą ir už Lietuvos piliečiams teikiamą pagalbą.

Susijusios naujienos