BDAR

Informacija Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams

sukurta: 2022.04.13 / atnaujinta: 2022-04-13 16:11 Šalis ar teritorija: Ukraina
Image

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas atnaujino darbą Lietuvos ambasadoje Kijeve. Rusijos karui prieš Ukrainą tebesitęsiant, būtiniausios konsulinės paslaugos teikiamos tiesiogiai susisiekus su ambasados atstovais, konsulines funkcijas atliekančiais pareigūnais, šiais kontaktais - telefonu: +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27, arba elektroniniu paštu konsulinis.ua@urm.lt.

Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams, neturintiems kelionės dokumentų ar pasibaigus kelionės dokumentų galiojimo laikui, laikini kelionės dokumentai toliau išduodami Lietuvos garbės konsulate Lvive.

URM atkreipia vykstančiųjų per Lenkiją dėmesį, kad Lenkijos pasienio tarnyba turi teisę priimti sprendimą dėl kelionės dokumentų neturinčių Europos Sąjungos šalių narių piliečių įleidimo į šalį, tačiau galiojančio kelionės dokumento turėjimas gali paspartinti sienos kirtimą.

Į Lenkiją iš Ukrainos įvažiavusiems piliečiams, neturintiems galiojančio kelionės dokumento, dėl kelionės dokumento gavimo rekomenduojame susisiekti su Ukrainos−Lenkijos pasienyje laikinai veikiančia Lietuvos ambasada.

URM primena, kad dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuvos piliečiai raginami nedelsiant išvykti iš šalies sausumos keliais − Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos ir Rumunijos kryptimis, nevykti Rusijos ar Baltarusijos kryptimis.

Lietuvos garbės konsulato Lvive kontaktinė informacija

Telefono numeris: +380 32 298 8935

El. pašto adresas: consul.lt@gng.com.ua; bbilyavtsiv@gng.com.ua

Adresas: Heroiv UPA St, 72, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79018

Lietuvos ambasados atstovų Ukrainoje kontaktinė informacija

Telefono numeriai: +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27

El. pašto adresas konsulinis.ua@urm.lt

Kita informacija

Kitų Lietuvos atstovybių, į kurias taip pat galima kreiptis dėl kelionės dokumento gavimo, kontaktai skelbiami čia.

URM rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx; bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.

Susijusios naujienos