Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU ! Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją. Sužinok daugiau.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Įsigalioja Lietuvos susitarimai su Švedija ir Estija dėl abipusio atstovavimo išduodant Šengeno vizas

Sukurta: 2012.06.14 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Armėnija,Australija,Čilė,Estija,Gvatemala,Kazachstanas,Rusija,Švedija

Birželio 15 dieną įsigalioja Lietuvos Respublikos ir Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministerijų susitarimas dėl abipusio atstovavimo išduodant Šengeno vizas, pagal kurį Lietuva pradės atstovauti Švedijai išduodant Šengeno vizas Almatoje (Kazachstano Respublikoje), Švedija atstovaus Lietuvai – Čilėje ir Gvatemaloje.
 

Birželio 15 dieną taip pat įsigalioja Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Estijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl Lietuvos Respublikos ir Estijos Respublikos susitarimo dėl valstybių atstovavimo išduodant Šengeno vizas, sudaryto Taline 2009 m., pakeitimo. Įsigaliojus šiam susitarimui Lietuva pradės atstovauti Estijai išduodant Šengeno vizas Sovetske (Rusijos Federacijoje) ir Gardine (Baltarusijos Respublikoje), Estija atstovaus Lietuvai – Sidnėjuje (Australijoje) ir Pskove (Rusijos Federacijoje). Šiuo metu Lietuva atstovauja Estijai išduodant Šengeno vizas Jerevane (Armėnijos Respublikoje), Kaliningrade (Rusijos Federacijoje) ir Almatoje (Kazachstano Respublikoje).
 

Panašius susitarimus Lietuva taip pat yra sudariusi su Austrija, Belgija, Danija, Graikija, Latvija, Norvegija, Nyderlandais, Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Vengrija, Vokietija ir Ispanija. Šiuo metu Lietuvai yra atstovaujama 62 valstybėse įvairiuose pasaulio regionuose. Lietuva atstovauja kitoms Šengeno valstybėms 14-oje šalių.
 

Susijusios naujienos