Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU ! Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją. Sužinok daugiau.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Lietuva ir Ispanija sudarė susitarimą dėl abipusio atstovavimo išduodant Šengeno vizas

Sukurta: 2012.05.31 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Jungtiniai Arabų Emyratai,Armėnija,Bolivija,Kolumbija,Dominikos Respublika,Ekvadoras,Kenija,Kuveitas,Omanas,Kataras,Ispanija

Birželio 1 dieną įsigalioja Lietuvos ir Ispanijos užsienio reikalų ministerijų susitarimas dėl abipusio atstovavimo išduodant Šengeno vizas, pagal kurį Lietuva pradės atstovauti Ispanijai išduodant Šengeno vizas Armėnijoje, Ispanija Lietuvai – Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Omane, Kuveite, Katare, Kenijoje, Kolumbijoje, Bolivijoje, Ekvadore ir Dominikos Respublikoje.

Įsigaliojus susitarimui, Armėnijos piliečiai, pageidaujantys vykti į Ispaniją, galės kreiptis į Lietuvos ambasadą Jerevane, kur jiems bus išduota Šengeno viza. Jungtinių Arabų Emyratų, Omano, Kuveito, Kataro, Kenijos, Kolumbijos, Bolivijos, Ekvadoro ir Dominikos Respublikos piliečiai, norintys atvykti į Lietuvą, dėl Šengeno vizos galės kreiptis į Ispanijos ambasadas ir generalinius konsulatus, esančius šiose valstybėse.

Panašius susitarimus Lietuva taip pat yra sudariusi su Austrija, Belgija, Danija, Estija, Graikija, Latvija, Norvegija, Nyderlandais, Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Vengrija ir Vokietija. Šiuo metu Lietuvai yra atstovaujama 52 valstybėse įvairiuose pasaulio regionuose. Lietuva atstovauja kitoms Šengeno valstybėms 12-oje šalių.

Susijusios naujienos