Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Lietuvos ambasadoje Norvegijoje gerinamas konsulinių paslaugų piliečiams prieinamumas

Sukurta: 2021.05.24 / Atnaujinta: 2021.05.24 13:33 Šalis ar teritorija: Norvegija
Image

Užsienio reikalų ministerija (URM) tęsia konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje pokyčių procesą. Nuo gegužės 24 dienos Lietuvos ambasadoje Norvegijoje pradės veikti papildomas priėmimo langelis. Į ambasadą bus laikinai komandiruojamas papildomas konsulinis pareigūnas, kuriam padedant tikimasi sumažinti susidariusią eilę konsulinėms funkcijoms atlikti. URM komandiruojamas diplomatas priims dokumentus pasų ir asmens tapatybės kortelių išdavimui ir keitimui, taip pat asmens grįžimo pažymėjimui gauti.

Siekiant gerinti konsulinės informacijos prieinamumą, Lietuvos ambasadoje Norvegijoje nuo birželio antros pusės taip pat pradės veikti skambučių centras. Tokie skambučių centrai jau veikia URM, Lietuvos diplomatinėse atstovybėse Airijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Per pirmąjį šių metų ketvirtį skambučių centrai atsakė į daugiau nei 18 500 paklausimų.