Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais.  Sužinok daugiau.

 

Naujienos

Lietuvos pasų centro atidarymas Mančesteryje – konsulinių paslaugų piliečiams stiprinimo dalis

Sukurta: 2021.05.10 / Atnaujinta: 2021.05.24 15:33 Šalis ar teritorija: Jungtinė Karalystė
Image
Image
Image

Siekdama sudaryti galimybes visiems užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti reikalingus dokumentus ir kitas administracines paslaugas, Užsienio reikalų ministerija (URM) pradeda konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje esminių pokyčių procesą.  Vienas reikšmingų žingsnių - gegužės 10 dieną Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su išorės paslaugų teikėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga. 

„Užsienio reikalų ministerija ieško naujų sprendimų, kad konsulinės paslaugos būtų prieinamos kuo daugiau Lietuvos piliečių. Pasų centrų atidarymas Junginėje Karalystėje yra vienas iš ilgalaikių sprendimų, sudarančių galimybę Lietuvos piliečiams asmens tapatybės bei civilinės metrikacijos dokumentų prašymus pateikti bei konsulinę paslaugą gauti, nevykstant į ambasadą Londone. Paskelbus apie galimybę registruotis priėmimui Mančesteryje, per kelias dienas buvo rezervuoti priėmimo laikai mėnesiui į priekį – tai leidžia manyti, jog URM sprendimas yra svarbus ir savalaikis”, – teigė į pasų centro Mančesteryje atidarymą atvykusi URM kanclerė Inga Černiuk. 

Naujajame pasų centre per mėnesį planuojama priimti apie 500 piliečių. Tai jau trečiasis pasų centras Jungtinėje Karalystėje. Londone ir Edinburge pasų centrai sėkmingai veikia nuo 2020 metų. 

Paslaugų pasiekiamumo didinimas, jų kokybė, skaitmenizavimo sprendimų diegimas – taip pat tarp URM prioritetinių tikslų. Pradėjusi konsulinių paslaugų teikimo peržiūrą, URM priėmė sprendimą visose Lietuvos atstovybėse ir konsulinėse įstaigose konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams ir vėl teikti pilna apimtimi, tad šias funkcijas piliečiams taip pat pavesta atlikti atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje. 

Eilių atstovybėse ir konsulinėse įstaigose mažinimui ir konsulinių funkcijų atlikimo tęstinumo užtikrinimui į atstovybes rengiamasi siųsti pagalbą iš sostinės.  Atstovybėse taip pat diegiama asmenų aptarnavimą paspartinsianti biometrinė ir kita įranga bei vizitų rezervavimo sistemos. Į nuo atstovybių nutolusius regionus, kuriuose yra didelės lietuvių bendruomenės, šiemet planuojama organizuoti net 48 konsulines misijas. 

Ilgalaikėje perspektyvoje URM sieks konsulinių paslaugų skaitmenizavimo, resursų optimizavimo ir tolygesnio jų paskirstymo tarp atstovybių, o planuojant atstovybių tinklo plėtrą bus atsižvelgiama į potencialią konsulinių paslaugų paklausą. 

Konsulinių funkcijų atlikimo paklausa ypač išaugo dėl Covid-19 pandemijos sąlygotų laikino konsulinio priėmimo atstovybėse sustabdymo ir kelionių apribojimų. 

Informacija žiniai: Oficialiais užsienio valstybių duomenimis Lietuvos konsulinių įstaigų akreditacijos valstybėse gyvena per 500 000 Lietuvos piliečių. Daugiausia Jungtinėje Karalystėje – 152 000, Vokietijoje – 57 990, Norvegijoje – 47 304, Airijoje – 45 119, JAV – 32 826, Ispanijoje – 27 911. 

Susijusios naujienos