Konsulinė pagalba 24/7 +37070652444

URM rekomenduoja nevykti į visas užsienio šalis.

Sužinokite daugiau

Naujienos

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento iniciatyva įvyko Baltijos valstybių konsulinės konsultacijos

Sukurta: 2020.09.30 / Atnaujinta: 2020.12.16 10:37 Šalis ar teritorija: Latvija,Estija

2020 m. rugsėjo 30 d. įvyko nuotolinės Baltijos valstybių konsulinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijų Konsulinių departamentų atstovai, taip pat šių valstybių diplomatinių atstovybių konsuliniai pareigūnai.

Konsultacijų metu buvo pasidalinta patirtimi ir išmoktomis pamokomis, atliekant konsulines funkcijas kriziniu COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Vyko diskusijos apie neatidėliotiną konsulinę pagalbą piliečiams trečiosiose valstybėse, kuriose nėra reziduojančių atstovybių, taip pat pagalbą kalintiems piliečiams bei piliečių grąžinimą iš trečiųjų šalių.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovai pasidalino Lietuvos Respublikos pasų išdavimo naujovėmis, bendradarbiaujant su Išorės paslaugų teikėju. Taip pat buvo aptartas Konsulinių paslaugų teikimo kokybės standartas, kurį Konsulinis departamentas bei Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos pradėjo taikyti tiesioginiame darbe.