Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Slovakijos užsienio reikalų ministerija pasirašė susitarimą dėl abipusio atstovavimo išduodant vizas

Sukurta: 2012.04.02 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Kinija,Sakartvelas,Slovakija

Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje kovo 28 dieną pasirašytas Lietuvos ir Slovakijos užsienio reikalų ministerijų susitarimas dėl abipusio atstovavimo išduodant Šengeno vizas valstybių diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose.

Dokumentą abiejų šalių ministerijų vardu pasirašė Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė ir Slovakijos ambasadorius Lietuvai Dušanas Krištofikas.

Susitarimas įsigalios 30-tą dieną po pasirašymo.

Įsigaliojus susitarimui, Lietuvos ir Slovakijos užsienio reikalų ministerijos sudarys jo įgyvendinimo protokolą, nustatantį sąrašą šalių, kuriose abi valstybės atstovaus viena kitai išduodant vizas. Protokolas taip pat nustatys datas, nuo kada pasirašančios šalys atstovaus viena kitai. Planuojama, kad Lietuva atstovaus Slovakijai Tbilisyje (Gruzija), Slovakija Lietuvai – Šanchajuje (Kinija).

Panašius susitarimus Lietuva taip pat yra pasirašiusi su Austrija, Belgija, Danija, Estija, Graikija, Latvija, Norvegija, Nyderlandais, Prancūzija, Slovėnija, Vengrija ir Vokietija. Šiuo metu Lietuvai yra atstovaujama 52 valstybėse įvairiuose pasaulio regionuose. Lietuva atstovauja kitoms Šengeno valstybėms 12-oje šalių.

Susijusios naujienos