BDAR

Nauji Lietuvos vizų centrai bus atidaryti dar septyniose šalyse

sukurta: 2014.12.18 / atnaujinta: 2020-10-16 17:20 Šalis ar teritorija: Armėnija,Azerbaidžanas,Baltarusija,Sakartvelas,Kazachstanas,Kinija,TurkijaBendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju bus atidaryti nauji Lietuvos vizų centrai dar septyniose valstybėse. Gruodžio 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje su tarptautinės atrankos laimėtoja įmone „VFS Global“ pasirašyti susitarimai dėl vizų centrų steigimo Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Kazachstane, Kinijoje ir Turkijoje.

Pagrindiniai vizų centrų privalumai – ženkliai išsiplėtusi teritorinė aprėptis ir pasiekiamumas,  geresnė aptarnavimo kokybė: ilgas centrų darbo laikas strategiškai patogiose vietose, atsiskaitymas vietos valiuta, kredito kortelėmis, vienoje vietoje teikiamos visos papildomos paslaugos, patogi išankstinė registracija. Už vizų centro paslaugas vizos pareiškėjas moka atitinkamą mokestį, kuris, priklausomai nuo šalies, sudaro 20–26 eurus. Lietuvos valstybės biudžetui vizų centrų atidarymas ir veikla nekainuoja.

Užsienio šalių piliečiai su prašymais dėl Šengeno vizos išdavimo ir toliau galės kreiptis tiesiogiai į Lietuvos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas tose šalyse.

Artėjant  Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Vizų informacinės sistemos  įgyvendinimo terminui,  bus privaloma nuskaityti visų vizos pareiškėjų biometrinius duomenis, todėl nuo kitų metų sausio 29 d. Rytų partnerystės šalyse atidaromi vizų centrai taps esminiu biometrinių duomenų nuskaitymo elementu.

Atrinktas išorės paslaugų teikėjas užima lyderio pozicijas pasauliniu mastu ir bendradarbiauja su visomis Šengeno erdvės partnerėmis, teikdamas technines Šengeno vizos nagrinėjimo paslaugas net 1369 vizų centruose 115 valstybių.

Su atrinktu išorės paslaugų teikėju Užsienio reikalų ministerija bendradarbiauja nuo 2013 m. Rusijoje ir Ukrainoje, kur atitinkamai veikia 16 ir 13 vizų centrų.

Susijusios naujienos