Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU ! Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją. Sužinok daugiau.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Prancūzija atstovaus Lietuvai išduodant vizas 22 pasaulio valstybėse

Sukurta: 2011.11.22 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Centrinės Afrikos Respublika,Beninas,Botsvana,Brunėjus,Burkina Fasas,Čadas,Dramblio Kaulo Krantas,Džibutis,Fidžis,Gabonas,Kamerūnas,Kongo Respublika,Malis,Mauritanija,Nigerija,Nigeris,Papua Naujoji Gvinėja,Prancūzija,Seišeliai,Sent Lusija,Togas,Trinidadas ir Tobagas,Vanuatu

Prancūzija nuo 2011 m. gruodžio 1 dienos atstovaus Lietuvai išduodant Šengeno vizas 22 pasaulio valstybėse.

Pagal Lietuvos ir Prancūzijos susitarimą atstovaujama bus Benine, Botsvanoje, Brunėjuje, Burkina Fase, Kamerūne, Centrinės Afrikos Respublikoje, Čade, Konge, Džibutyje, Fidžyje, Gabone, Dramblio Kaulo Krante, Malyje, Mauritanijoje, Nigeryje, Nigerijoje (Lagose), Papua Naujojoje Gvinėjoje, Sent Lusijoje, Seišeliuose, Toge, Trinidade ir Tobage, Vanuatu.

Šiose šalyse nėra Lietuvos ambasadų, todėl užsieniečiai, gyvenantys šiose valstybėse ir pageidaujantys gauti vizą į Lietuvą, turės galimybę kreiptis į Prancūzijos atstovybę.

Tose valstybėse, kur Lietuva neturi savo diplomatinių atstovybių, sudaromi atstovavimo išduodant vizas susitarimai su kitomis Šengeno valstybėmis. Taip siekiama palengvinti prašymų pateikimą užsieniečiams, kuriems taikomi vizų reikalavimai.

Išduodant vizas Lietuvai atstovaujama 48 valstybėse. Lietuva atstovauja septynioms Šengeno valstybėms vienuolikoje šalių. Šiuo metu vyksta derybos dėl dar platesnio atstovavimo Lietuvai.

Susijusios naujienos