Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

Projektas Nr. 15.1.1-CPVA-V-205-01-0004 „Pasų centrų Jungtinėje Karalystėje įsteigimas ir jų veiklos tęstinumo užtikrinimas“

Sukurta: 2022.11.15 / Atnaujinta: 2022.11.15 11:10 Šalis ar teritorija: Jungtinė Karalystė

Projekto tikslas – gerinti Lietuvos Respublikos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, galimybes laiku gauti naujus asmens tapatybės dokumentus, dėl jų išdavimo ar keitimo nevykstant į Lietuvos Respublikos ambasadą Londone, lengvinti asmenų judėjimą tarp valstybių, Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos.

Projekto uždavinys – konsulinių paslaugų teikimo kokybės ir prieinamumo užtikrinimas 4 skirtingose Jungtinės Karalystės vietose: Londone, Edinburge (Škotija), Mančesteryje, Birmingeme.

Projekto aprašymas – siekiant užtikrinti konsulinių paslaugų teikimo kokybę ir prieinamumą, Jungtinėje Karalystėje buvo įsteigti 4 pasų centrai Londone, Edinburge, Mančesteryje ir Birmingeme. Pasų centrai įsteigti, siekiant optimaliai paskirstyti klientų srautus tarp Lietuvos Respublikos ambasados Londone ir pasų centrų. Juose, kaip ir Lietuvos Respublikos ambasadoje Londone, teikiama civilinės būklės aktų, sudarytų užsienyje (vaiko gimimo, santuokos, ištuokos) įtraukimo į apskaitą Lietuvoje konsulinė paslauga, piliečiai taip pat gali deklaruoti savo gyvenamąją vietą užsienyje. Konsulinių paslaugų teikimas pasų centruose suteikia galimybę atokiau nuo Londono gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti konsulines paslaugas arčiau savo gyvenamosios vietos Jungtinėje Karalystėje. Pasų centrų skaičius ir jų geografinė plėtra leido Lietuvos Respublikos ambasadai Londone efektyviau ir greičiau suteikti konsulines paslaugas, aptarnauti daugiau Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių. Klientų srautai yra paskirstomi tolygiai tarp visų aptarnavimo vietų, o klientui yra suteikiama galimybė pasirikti tinkamą laiką ir vietą konsulinei paslaugai gauti. 2020-2021 metais pradėjusių veikti pasų centrų dėka Lietuvos Respublikos ambasada Londone užtikrino greitą naujų asmens tapatybės dokumentų išdavimą ir keitimą Lietuvos piliečiams, galėjusiems laiku susitvarkyti teisinio statuso dokumentus Jungtinėje Karalystėje ir/ar laiku suplanuoti savo keliones. Pasų centruose išduodama apie 40 proc. daugiau asmens tapatybės dokumentų, todėl pasų centrų veiklos tęstinumo užtikrinimas išliks aktualus ir ateityje.

Projektui skirtas finansavimas – 483.245,68 eurų. Projektas finansuojamas Prisitaikymo prie „Brexit‘o“ rezervo lėšomis.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. sausio 1 d. – 2023 m. spalio 31 d. Projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

 

Kontaktinė informacija: Eduardas Petkevičius, tel. 8 5 236 2843, el. p.

Susijusios naujienos