Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

SAN PAULE BUS TEIKIAMOS KONSULINĖS PASLAUGOS

Sukurta: 2011.08.26 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Antigva ir Barbuda,Brazilija

Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos ambasada Argentinoje ir Lietuvos garbės konsulatu Brazilijos San Paulo valstijoje balandžio 18-22 dienomis rengia konsulinių pareigūnų išvažiuojamąją misiją į San Paulą.

Misijos metu Lietuvos piliečiai galės pateikti dokumentus dėl pasų keitimo ir išdavimo, užsienyje sudarytų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje ir Lietuvos piliečių, išvykusių iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, gyvenamosios vietos deklaracijas.

Dėl didelio asmenų, pageidaujančių Brazilijoje gauti konsulines paslaugas skaičiaus, misijos metu bus priimami tik iš anksto užsiregistravę asmenys. Dėl išankstinės registracijos prašome kreiptis į Lietuvos ambasadą Argentinoje elektroniniu paštu arba telefonu +54 11 4788 2153.

Tai pirmoji išvažiuojamoji konsulinė misija į Braziliją. Lietuvos gyventojų registro tarnybos duomenimis Brazilijoje gyvena daugiau kaip 700 Lietuvos piliečių.

Išvažiuojamųjų konsulinių misijų organizavimas tapo būtinu, kai nuo 2009 metų birželio 29 dienos į Lietuvos pasą pradėta įrašinėti asmens biometrinius duomenis ir pirštų atspaudus. Konsuliniai pareigūnai vyksta į tuos regionus, kur yra didelės lietuvių bendruomenės ir kur nėra Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos. Šiais metais numatyta rengti konsulines misijas į Majamį, Sietlą, Hiustoną (JAV) Krasnojarską ir Murmanską (Rusijos Federacija) Venesuelą, Urugvajų, Almeriją (Ispanija) Hiutenfeldą ir Hamburgą (Vokietija) Liuksemburgą, Islandiją, Sidnėjų ir Melburną (Australija), Meksiką bei Lvovą (Ukraina).

Susijusios naujienos