BDAR

Sėkmingai įgyvendintas Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamas projektas Nr. LT/2018/VSF/1.2.1.2 „Vizų tarnybų darbuotojų mokymas, II etapas“

sukurta: 2023.01.30 / atnaujinta: 2023-01-30 12:09

Užsienio reikalų  ministerija sėkmingai įgyvendino Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamą  projektą Nr. LT/2018/VSF/1.2.1.2 „Vizų tarnybų darbuotojų mokymas, II etapas“. 

Įgyvendinant šį projektą, 2022 m. pabaigoje buvo sukurti du mokomieji klipai (su integruotais žinių pasitikrinimo testais) „Bendradarbiavimas su išorės paslaugų teikėjais“ ir „Kelionės dokumentų patikra/klastojimo nustatymas“, skirti supažindinti Lietuvos vizų tarnybų užsienyje darbuotojus, priimančius prašymus dėl Šengeno vizų išdavimo, juos nagrinėjančius ir priimančius sprendimus dėl vizų išdavimo, ir Užsienio reikalų ministerijos darbuotojus, paskirtus darbui Lietuvos vizų tarnybose užsienyje, su kelionės dokumentų klastojimo tikslais, dažniausiai pasitaikančiais  klastojimo būdais ir atpažinimo galimybėmis, taip pat bendradarbiavimo su išorės paslaugų teikėju, jų veiklos kontrolės ir patikrinimų vykdymo praktiniais aspektais. Pagal mokomuosius klipus jau yra apmokyti 26 vizų tarnybų užsienyje darbuotojai. 

Per visą šio projekto įgyvendinimo laikotarpį 2019-2022 m. buvo surengti ketveri regioniniai mokymai (Ukrainoje, Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje, Turkijoje) ir dveji mokymai Vilniuje Lietuvos vizų tarnybų užsienyje darbuotojams, priimantiems prašymus dėl Šengeno vizų išdavimo, juos nagrinėjantiems ir priimantiems sprendimus dėl vizų išdavimo, iš viso apmokant 190 darbuotojų.  Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovų vedamų mokymų metu buvo aptariamas Šengeno acquis taikymo bendrosios vizų politikos srityje vertinimo rekomendacijų įgyvendinimas vizų tarnybose užsienyje, pristatytos Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų, reglamentuojančių vizų išdavimą, naujovės: NVIS sąveikumas su Atvykimo-išvykimo sistema (EES) ir Europos kelionių informacijos ir leidimų sistema (ETIAS), nauja Užsieniečių teisinės padėties įstatymo redakcija, nagrinėta nacionalinių vizų išdavimo problematika, darbo su išorės paslaugų teikėjais praktika, kiti aktualūs vizų išdavimo ir vidaus darbo organizavimo klausimai bei pasidalinta gerąja praktika juos sprendžiant, apžvelgta naujausia teismų praktika. Mokymų Vilniuje metu vykusiose diskusijose dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Migracijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir kitų institucijų atstovai. 

Regioninių mokymų metu Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovai patikrino išorės paslaugų teikėjo „VFS Global“  vizų centrų Charkive, Šanchajuje, Pekine, Stambule, Ankaroje, Londone, veiklą, numatytą susitarimo sąlygose, įvertino teikiamų paslaugų kokybę.

 

Susijusios naujienos