Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

URM rengiasi Europos krepšinio čempionatui – Slovėnijoje stiprinamas konsulinių paslaugų teikimas

Sukurta: 2013.08.26 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Slovėnija

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad Europos krepšinio čempionato metu rugsėjo 4–22 dienomis į Liublianą komandiruojamas URM Konsulinio departamento darbuotojas, renginio metu Lietuvos piliečiams teiksiantis konsulines paslaugas.


Vykstant stambiems sporto renginiams, į kuriuos atvyksta daug užsienio sirgalių, paprastai padaugėja ir nenumatytų įvykių – prarandami dokumentai, turima reikalų su teisėsauga. Siekiant operatyviai reaguoti į tokias situacijas, stiprinamos Lietuvos ambasados Slovėnijoje pajėgos.


Europos krepšinio čempionato metu prireikus skubios konsulinės pagalbos Lietuvos piliečiai galės kreiptis telefonu +386 1 2445 600 arba +386 1 2445 602.


URM primena, kad užsienyje esantys Lietuvos piliečiai nelaimės atveju konsuliniais klausimais visą parą konsultuojami telefonu arba elektroniniu paštu. Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju visą parą teikiama el. paštu: arba telefonu +370 5 2362444.


URM konsulinės informacijos tinklapyje http://old.keliauk.urm.lt nuo 2012 m. gruodžio 3 dienos taip pat veikia savanoriška Lietuvos piliečių kelionių registracija.
Trumpalaikės kelionės (viena ar kelios) registruojamos tam, kad URM, naudodamasi pateikta informacija, galėtų susisiekti su asmenimis jų buvimo valstybėse atsitikus nelaimei. Kelionių registracija galėtų palengvinti konsulinės pagalbos teikimą.
Registracijos duomenys naudojami tik esant būtinybei ir yra automatiškai ištrinami iš sistemos praėjus 30 dienų nuo kelionės pabaigos šiuo laikotarpiu galima pakoreguoti kelionės duomenis, pratęsti jos trukmę. Registruodami kelionę, piliečiai gali pateikti duomenis ir apie asmenis, kurie ketina vykti kartu (šeimos narius, draugus). Registracijos duomenys nėra prieinami viešai.

Susijusios naujienos